HAMPSHIRE COUNTY CHAMPIONSHIPS 2002

Stroke Category Scores

Scores up to the end of session 4. Distance freestyle placings may change as a result of additional events on Saturday 2nd March.

 

GIRLS 14 years Short Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Kerrie Taylor Winchester 1920
2 Amy Rooney Fareham N'ds 1801
3 Lauren Le Miere Tigers Jer 1790
4 Abigail Faudemer Jersey 1780
5 Katie Amy Tigers Jer 1752
6 Louisa Jurkiewicz Beau Sejour 1706
7 Joanna Huelin Jersey 1686
8 Rebecca Ford Alton 1667
9 Louise Barrett Jersey 1620
10 Fiona Jarrett Havant & Wat 1611
11 Krystina Shaw Fareham N'ds 1589
12 Laura Wallis Havant & Wat 1588
13 Catherine Cooper Alton 1545
14 Jennifer Dunleavy Gosport 1538
15 Elizabeth Falla Guernsey 1519
16 Louise Cooper Fareham N'ds 1518
17 Natasha Street Havant & Wat 1509
18 Rebecca Ball Rushmoor Ryl 1477
19 Abbie Tallack Locksheath 1428
20 Joanne Baddeley Rushmoor Ryl 1185
21 Natalie Robinson Co South'ton 1159
22 Katie Hunter RomseyTotton 1094
23 Lucy Walton Winchester 1048
24 Stephanie Clark Basingstoke 1037
25 Rebecca Meads Winchester 976
26 Katie Moore Io Wight 933
27 Rosie Barrett Tigers Jer 705
28 Kayleigh Bush Portsmouth N 666
29 Anna-Marie Reid Portsmouth N 643
30 Hannah-Marie Stevens Portsmouth N 636
31 Rebecca Pritchard Eastleigh 581
32 Francesca Delo Fareham N'ds 557
33 Sarah Muckart Portsmouth N 531
34 Jennifer Salmon Beau Sejour 522
35 Alison Squires Co South'ton 518
36 Natasha Wagstaff Basingstoke 503
37 Katherine West Havant & Wat 458
GIRLS 14 years Long Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Rosie Barrett Tigers Jer 1410
2 Kayleigh Bush Portsmouth N 1344
3 Hannah-Marie Stevens Portsmouth N 1301
4 Joanne Baddeley Rushmoor Ryl 1236
5 Lauren Le Miere Tigers Jer 1219
6 Abigail Faudemer Jersey 1189
7 Louisa Jurkiewicz Beau Sejour 1147
8 Amy Rooney Fareham N'ds 1115
9 Louise Cooper Fareham N'ds 1071
10 Krystina Shaw Fareham N'ds 1050
11 Anna-Marie Reid Portsmouth N 643
12 Katie Amy Tigers Jer 588
13 Kerrie Taylor Winchester 570
14 Rebecca Ford Alton 564
15 Louise Barrett Jersey 546
16 Joanna Huelin Jersey 538
16 Laura Wallis Havant & Wat 538
18 Rebecca Ball Rushmoor Ryl 533
19 Sarah Muckart Portsmouth N 531
20 Lucy Walton Winchester 521
21 Natasha Street Havant & Wat 518
21 Jennifer Dunleavy Gosport 518
23 Elizabeth Falla Guernsey 508
24 Fiona Jarrett Havant & Wat 497
24 Catherine Cooper Alton 497
26 Abbie Tallack Locksheath 489
GIRLS 14 years Breast Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Rebecca Pritchard Eastleigh 1900
2 Rebecca Guy Tigers Jer 1757
3 Jennifer Salmon Beau Sejour 1582
4 Rebecca Ford Alton 1414
5 Samantha Knight Eastleigh 1401
6 Krystina Shaw Fareham N'ds 1310
7 Louise Cooper Fareham N'ds 1293
8 Joanna Huelin Jersey 995
9 Anna-Marie Reid Portsmouth N 979
10 Stephanie Clark Basingstoke 955
11 Fay Hobson West Wight 903
12 Natasha Street Havant & Wat 897
13 Rosie Barrett Tigers Jer 632
14 Kayleigh Bush Portsmouth N 573
15 Alison Squires Co South'ton 480
16 Hannah-Marie Stevens Portsmouth N 476
17 Rebecca Meads Winchester 407
GIRLS 14 years Back Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Rebecca Ford Winchester 1986
2 Lauren Le Miere Tigers Jer 1733
3 Emma Collins Tigers Jer 1724
4 Natalie Robinson Co South'ton 1657
5 Abigail Faudemer Jersey 1616
6 Katy Collins Tigers Jer 1606
7 Katie Amy Tigers Jer 1602
8 Katie Hunter RomseyTotton 1562
9 Rebecca Meads Winchester 1457
10 Abbie Tallack Locksheath 1455
11 Jennifer Salmon Beau Sejour 1443
12 Katie Moore Io Wight 1438
13 Katherine West Havant & Wat 1419
14 Elizabeth Falla Guernsey 1414
15 Kayleigh Bush Portsmouth N 1357
16 Rosie Barrett Tigers Jer 1316
17 Louisa Jurkiewicz Beau Sejour 1300
18 Anna-Marie Reid Portsmouth N 1081
19 Alison Squires Co South'ton 985
20 Fiona Jarrett Havant & Wat 978
21 Joanna Huelin Jersey 880
22 Jennifer Dunleavy Gosport 873
23 Hannah-Marie Stevens Portsmouth N 584
24 Rebecca Guy Tigers Jer 500
25 Lucy Douglas Alton 496
26 Joanne Baddeley Rushmoor Ryl 482
27 Lucy Walton Winchester 457
28 Nichola Bryant Hamble Aq 434
29 Catherine Cooper Alton 421
30 Stephanie Clark Basingstoke 419
31 Natasha Wagstaff Basingstoke 405

GIRLS 14 years Fly Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Emma Collins Tigers Jer 1652
2 Katy Collins Tigers Jer 1561
3 Harriet Pierce Co South'ton 1395
4 Katherine West Havant & Wat 1349
5 Rebecca Ball Rushmoor Ryl 1335
6 Louisa Jurkiewicz Beau Sejour 1316
7 Laura Wallis Havant & Wat 1290
8 Amy Rooney Fareham N'ds 969
9 Lauren Le Miere Tigers Jer 968
10 Louise Barrett Jersey 803
11 Jennifer Dunleavy Gosport 764
12 Hannah-Marie Stevens Portsmouth N 596
13 Rebecca Pritchard Eastleigh 514
14 Katie Amy Tigers Jer 488
15 Charlotte Aberdeen Hart 484
16 Katie Hunter RomseyTotton 479
17 Natalie Robinson Co South'ton 469
18 Joanna Huelin Jersey 463
19 Catherine Cooper Alton 458
20 Lana Baker Eastleigh 456
21 Rebecca Guy Tigers Jer 432
22 Katie Moore Io Wight 423
23 Jenny McCall Hart 408
24 Sarah Muckart Portsmouth N 406
25 Stephanie Clark Basingstoke 401
26 Natasha Street Havant & Wat 322
GIRLS 14 years Medley Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Rosie Barrett Tigers Jer 2084
2 Rebecca Guy Tigers Jer 1817
3 Emma Collins Tigers Jer 1813
4 Katy Collins Tigers Jer 1729
5 Kayleigh Bush Portsmouth N 1374
6 Anna-Marie Reid Portsmouth N 1272
7 Hannah-Marie Stevens Portsmouth N 1264
8 Lauren Le Miere Tigers Jer 1238
9 Rebecca Ford Alton 1093
10 Laura Wallis Havant & Wat 1048
11 Katie Hunter RomseyTotton 1043
12 Natasha Street Havant & Wat 960
13 Krystina Shaw Fareham N'ds 955
14 Abbie Tallack Locksheath 890
15 Rebecca Pritchard Eastleigh 554
16 Katie Amy Tigers Jer 531
17 Joanna Huelin Jersey 524
18 Alison Squires Co South'ton 504
19 Elizabeth Falla Guernsey 493
20 Stephanie Clark Basingstoke 485
21 Jennifer Dunleavy Gosport 479
22 Jennifer Salmon Beau Sejour 474
23 Samantha Knight Eastleigh 467
24 Abigail Faudemer Jersey 464
25 Rebecca Ball Rushmoor Ryl 444

GIRLS 15 years Short Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Julia Beckett Winchester 2391
2 Holly-Louise Blaber Havant & Wat 1969
3 Rikki Jackson Eastleigh 1937
4 Keeley Sheppard Seagulls 1934
5 Laura Willett West Wight 1792
6 Amanda Chainey Seagulls 1676
7 Amy Marklew Winchester 1664
8 Annalise Vermeulen Beau Sejour 1644
9 Lucie Newbegin Eastleigh 1616
10 Louise French Portsmouth N 1609
11 Lauren Turner Havant & Wat 1584
12 Hayley Foot Jersey 1572
13 Katherine Gamlin Tigers Jer 1243
14 Samantha Whitehead Tigers Jer 1156
15 Lauren De-Ste-Croix Hamble Aq 1151
16 Colette Falla Beau Sejour 1137
17 Lauren Preston Rushmoor Ryl 1121
18 Vikki Mitchell Bournemouth 1090
19 Amy Turner Io Wight 1042
20 Georgina Sculthorpe Portsmouth N 619
21 Suzannah Garden Basingstoke 599
22 Eloise Le Cornu Tigers Jer 551
23 Charlotte Roberts Seagulls 526
24 Stephanie Noble RomseyTotton 523
25 Lucy Lycett Io Wight 506
GIRLS 15 years Long Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Rikki Jackson Eastleigh 1336
2 Lauren Turner Havant & Wat 1124
3 Amanda Chainey Seagulls 1123
4 Amy Marklew Winchester 1106
5 Louise French Portsmouth N 1095
6 Charlotte Roberts Seagulls 1084
7 Lucie Newbegin Eastleigh 1020
8 Julia Beckett Winchester 805
9 Keeley Sheppard Seagulls 693
10 Sarah-Jane Poingdestre Tigers Jer 624
11 Holly-Louise Blaber Havant & Wat 623
12 Georgina Sculthorpe Portsmouth N 619
13 Laura Willett West Wight 614
14 Lauren Preston Rushmoor Ryl 585
15 Hayley Foot Jersey 527
16 Annalise Vermeulen Beau Sejour 517
GIRLS 15 years Breast Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Rikki Jackson Eastleigh 2021
2 Sarah-Jane Poingdestre Tigers Jer 1950
3 Lucie Newbegin Eastleigh 1874
4 Samantha Whitehead Tigers Jer 1688
5 Amy Turner Io Wight 1608
6 Hayley Foot Jersey 1440
7 Suzannah Garden Basingstoke 1177
8 Lauren De-Ste-Croix Hamble Aq 1043
9 Stephanie Noble RomseyTotton 1035
10 Stephanie Brett Io Wight 972
11 Vikki Mitchell Bournemouth 933
12 Holly-Louise Blaber Havant & Wat 577
13 Naomi Norris Rushmoor Ryl 529
14 Kiri Nowak Rushmoor Ryl 449
GIRLS 15 years Back Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Keeley Sheppard Seagulls 1891
2 Katherine Gamlin Tigers Jer 1842
3 Eloise Le Cornu Tigers Jer 1820
4 Holly-Louise Blaber Havant & Wat 1806
5 Lauren De-Ste-Croix Hamble Aq 1797
6 Sarah Jones Winchester 1736
7 Rikki Jackson Eastleigh 1672
8 Rebecca Longley Rushmoor Ryl 1644
9 Amy Marklew Winchester 1619
10 Julia Beckett Winchester 1583
11 Louise French Portsmouth N 1564
12 Lauren Turner Havant & Wat 1439
13 Annalise Vermeulen Beau Sejour 1381
14 Naomi Norris Rushmoor Ryl 1358
15 Laura Willett West Wight 1241
16 Claire Wills Fareham N'ds 1236
17 Georgina Sculthorpe Portsmouth N 1207
18 Vikki Mitchell Bournemouth 1045
19 Lauren Preston Rushmoor Ryl 976
20 Colette Falla Beau Sejour 970
21 Hayley Foot Jersey 931
22 Suzannah Garden Basingstoke 555
GIRLS 15 years Fly Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Katherine Gamlin Tigers Jer 2078
2 Rebecca Longley Rushmoor Ryl 1493
3 Keeley Sheppard Seagulls 1111
4 Eloise Le Cornu Tigers Jer 1049
5 Georgina Sculthorpe Portsmouth N 1018
6 Lauren De-Ste-Croix Hamble Aq 930
7 Naomi Norris Rushmoor Ryl 527
8 Amanda Chainey Seagulls 474
9 Amy Turner Io Wight 464
10 Lauren Preston Rushmoor Ryl 388
GIRLS 15 years Medley Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Keeley Sheppard Seagulls 1310
2 Georgina Sculthorpe Portsmouth N 1224
3 Lauren De-Ste-Croix Hamble Aq 1200
4 Holly-Louise Blaber Havant & Wat 1196
5 Rebecca Longley Rushmoor Ryl 1178
6 Samantha Whitehead Tigers Jer 1107
7 Rikki Jackson Eastleigh 625
8 Laura Willett West Wight 617
9 Suzannah Garden Basingstoke 592
10 Lucie Newbegin Eastleigh 572
11 Sarah-Jane Poingdestre Tigers Jer 554
12 Colette Falla Beau Sejour 544
13 Louise French Portsmouth N 482
14 Amy Turner Io Wight 461

BOYS 15 years Short Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Edward Askham-Spencer Fareham N'ds 1832
2 Thomas Hopton Tigers Jer 1775
3 Matthew Robert Beau Sejour 1521
4 Paul Rickman Basingstoke 1518
5 Robert Coe Rushmoor Ryl 1502
6 Daniel Forshaw Havant & Wat 1445
7 Ben Lowndes Guernsey 1362
8 Matthew King Hart 1151
9 Sam Close Winchester 1132
10 Benjamin Smith Havant & Wat 1091
11 Harry Johnston Havant & Wat 1025
12 Christopher Davey Hart 1004
13 Aaron Boyd Andover 955
14 Nick Langmead Beau Sejour 878
15 Simon Le Couilliard Tigers Jer 664
16 Nick Barber Fareham N'ds 576
17 Steven Johnson Portsmouth N 541
18 Daniel Cross Winchester 539
19 Kent Langridge Winchester 532
20 Adam Hayter Andover 498
21 Brendan Giltinane Basingstoke 493
22 Mark Bugg Andover 489
23 Nick Reynolds Rushmoor Ryl 476
24 Peter Druckes Beau Sejour 368
BOYS 15 years Long Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Ben Lowndes Guernsey 1377
2 Edward Askham-Spencer Fareham N'ds 1195
3 Steven Johnson Portsmouth N 1129
4 Simon Le Couilliard Tigers Jer 664
5 Nick Barber Fareham N'ds 635
6 Thomas Hopton Tigers Jer 627
7 Daniel Cross Winchester 539
8 Paul Rickman Basingstoke 520
9 Matthew Robert Beau Sejour 505
10 Daniel Forshaw Havant & Wat 503
11 Robert Coe Rushmoor Ryl 486
BOYS 15 years Breast Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Sam Close Winchester 1636
2 Matthew Robert Beau Sejour 1524
3 James Foulkes Hamble Aq 939
4 Aaron Boyd Andover 868
5 Daniel Forshaw Havant & Wat 834
6 Carl Webster Rushmoor Ryl 813
7 Steven Johnson Portsmouth N 714
8 Aaron Croucher Basingstoke 575
9 Robert Coe Rushmoor Ryl 462
10 Nick Langmead Beau Sejour 378
11 Paul Rickman Basingstoke 329
BOYS 15 years Back Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Matthew King Hart 1589
2 Steven Johnson Portsmouth N 1541
3 Adam Hayter Andover 1443
4 Edward Askham-Spencer Fareham N'ds 1371
5 Nick Reynolds Rushmoor Ryl 1323
6 Simon Le Couilliard Tigers Jer 1285
7 Peter Druckes Beau Sejour 1144
8 Aaron Croucher Basingstoke 1143
9 Benjamin Smith Havant & Wat 991
10 Daniel Cross Winchester 960
11 Robert Coe Rushmoor Ryl 762
12 Phillip Thomas Winchester 663
13 Kent Langridge Winchester 456
14 Nick Langmead Beau Sejour 354
BOYS 15 years Fly Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Matthew King Hart 1819
2 Thomas Hopton Tigers Jer 1785
3 Nick Barber Fareham N'ds 1620
4 Brendan Giltinane Basingstoke 1570
5 Ben Lowndes Guernsey 1371
6 Simon Le Couilliard Tigers Jer 1367
7 Harry Johnston Havant & Wat 1343
8 Nick Reynolds Rushmoor Ryl 970
9 Sam Close Winchester 527
10 Kent Langridge Winchester 513
11 Robert Coe Rushmoor Ryl 437
12 Matthew Robert Beau Sejour 412
BOYS 15 years Medley Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Simon Le Couilliard Tigers Jer 1997
2 Nick Reynolds Rushmoor Ryl 1510
3 Steven Johnson Portsmouth N 1069
4 Matthew Robert Beau Sejour 911
5 Aaron Croucher Basingstoke 643
6 Thomas Hopton Tigers Jer 595
7 Sam Close Winchester 575
8 Kent Langridge Winchester 513
9 Benjamin Smith Havant & Wat 502
10 Robert Coe Rushmoor Ryl 454
11 Daniel Forshaw Havant & Wat 444
12 Paul Rickman Basingstoke 434
13 Phillip Thomas Winchester 370

GIRLS 16 years Short Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Laura Hook Basingstoke 2117
2 Diana Kilmister Havant & Wat 2069
3 Casey Lee Beau Sejour 1632
4 Gail Strobridge Beau Sejour 1362
5 Deborah Seaborn Fareham N'ds 1194
6 Rachael Kemp Winchester 1151
7 Krystie Corben Fareham N'ds 1140
8 Kate Sloan Tigers Jer 1116
9 Charlotte Bowsher Portsmouth N 1084
10 Emma Preston Rushmoor Ryl 714
11 Kirsty Nash Rushmoor Ryl 694
12 Sarah Kelley Rushmoor Ryl 601
13 Donna Fochard Seagulls 591
14 Hannah Halbauer Fareham N'ds 527
15 Gemma Cummings Io Wight 497
16 Amy Brock Co South'ton 428

GIRLS 16 years Long Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Emma Preston Rushmoor Ryl 1459
2 Diana Kilmister Havant & Wat 739
3 Laura Hook Basingstoke 731
4 Kirsty Nash Rushmoor Ryl 694
5 Kate Sloan Tigers Jer 603
6 Casey Lee Beau Sejour 546
7 Charlotte Bowsher Portsmouth N 537

GIRLS 16 years Breast Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Gail Strobridge Beau Sejour 2125
2 Kate Sloan Tigers Jer 1929
3 Emma Preston Rushmoor Ryl 1917
4 Rachael Kemp Winchester 1885
5 Charlotte Marvin Alton 1746
6 Kirsty Nash Rushmoor Ryl 1369
7 Diana Kilmister Havant & Wat 556

GIRLS 16 years Back Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Casey Lee Beau Sejour 1633
2 Kirsty Nash Rushmoor Ryl 1441
3 Gail Strobridge Beau Sejour 1325
4 Donna Fochard Seagulls 1220
5 Diana Kilmister Havant & Wat 1152
6 Charlotte Marvin Alton 1092
7 Hannah Halbauer Fareham N'ds 1037
8 Emma Preston Rushmoor Ryl 609
9 Sarah Kelley Rushmoor Ryl 598
10 Charlotte Bowsher Portsmouth N 507
11 Gemma Cummings Io Wight 467

GIRLS 16 years Fly Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Laura Hook Basingstoke 1247
2 Donna Fochard Seagulls 1143
3 Deborah Seaborn Fareham N'ds 1010
4 Krystie Corben Fareham N'ds 912
5 Gemma Cummings Io Wight 449
6 Amy Brock Co South'ton 416
7 Charlotte Marvin Alton 400

GIRLS 16 years Medley Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Kirsty Nash Rushmoor Ryl 2120
2 Kate Sloan Tigers Jer 1797
3 Gail Strobridge Beau Sejour 1430
4 Diana Kilmister Havant & Wat 1293
5 Emma Preston Rushmoor Ryl 617
6 Deborah Seaborn Fareham N'ds 575
7 Charlotte Bowsher Portsmouth N 551

 

BOYS 16 years Short Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Chris Walker Fareham N'ds 1909
2 Steven Norman Portsmouth N 1838
3 Toby Hanson Basingstoke 1822
4 Nathan Jegou Tigers Jer 1814
5 Daniel Huddlestone Tigers Jer 1801
6 Richard Le Cuirot Jersey 1737
6 Andrew Shand Fareham N'ds 1737
8 Jamie Richards Havant & Wat 1701
9 Greg Knight Basingstoke 1328
10 Samuel Taylor Eastleigh 1058
11 Jaime Palmer Rushmoor Ryl 1018
12 David Bywater Co South'ton 996
13 Ian Powell Beau Sejour 684
14 Daniel Halksworth Tigers Jer 678
15 Benjamin Terry Portsmouth N 634
16 Oliver Jarvis Portsmouth N 593
17 James Gay Alton 509
18 Edward Crofts Basingstoke 474
19 Mark Matthews Britannia 431
BOYS 16 years Long Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Nathan Jegou Tigers Jer 1401
2 Steven Norman Portsmouth N 1385
3 Daniel Halksworth Tigers Jer 1363
4 Chris Walker Fareham N'ds 1346
5 Oliver Jarvis Portsmouth N 1300
6 Benjamin Terry Portsmouth N 1298
7 Toby Hanson Basingstoke 1239
8 Ian Powell Beau Sejour 684
9 Daniel Huddlestone Tigers Jer 596
10 Richard Le Cuirot Jersey 577
11 Jamie Richards Havant & Wat 566
12 Andrew Shand Fareham N'ds 545
BOYS 16 years Breast Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Steven May Winchester 1850
2 Simon Hobson West Wight 1821
3 Jamie Richards Havant & Wat 1364
4 Stuart Black Tigers Jer 1238
5 Daniel Halksworth Tigers Jer 1146
6 James Gay Alton 1078
7 Daniel Huddlestone Tigers Jer 1073
8 Jaime Palmer Rushmoor Ryl 1072
9 Benjamin Terry Portsmouth N 1069
10 Chris Walker Fareham N'ds 1041
11 Oliver Jarvis Portsmouth N 1038
12 Andrew Shand Fareham N'ds 897
13 David Bywater Co South'ton 892
14 Steven Norman Portsmouth N 408
BOYS 16 years Back Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Ian Powell Beau Sejour 2123
2 David Slade Alton 1617
3 Samuel Taylor Eastleigh 1054
4 Benjamin Terry Portsmouth N 991
5 Chris Walker Fareham N'ds 985
6 James Gay Alton 895
7 Richard Le Cuirot Jersey 822
8 Greg Knight Basingstoke 547
9 Oliver Jarvis Portsmouth N 523
10 Daniel Halksworth Tigers Jer 500
11 Steven Norman Portsmouth N 481
12 Jaime Palmer Rushmoor Ryl 366
BOYS 16 years Fly Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Toby Hanson Basingstoke 1727
2 Nathan Jegou Tigers Jer 1661
3 Matthew James Havant & Wat 1617
4 Ian Powell Beau Sejour 1366
5 Justin Agnew Havant & Wat 1358
6 Richard Le Cuirot Jersey 877
7 Oliver Jarvis Portsmouth N 629
8 Daniel Halksworth Tigers Jer 568
9 Benjamin Terry Portsmouth N 563
10 Steven Norman Portsmouth N 509
11 Jaime Palmer Rushmoor Ryl 459
12 Samuel Taylor Eastleigh 454
13 Mark Matthews Britannia 344
BOYS 16 years Medley Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Ian Powell Beau Sejour 2238
2 Daniel Halksworth Tigers Jer 1948
3 Stuart Black Tigers Jer 1406
4 Oliver Jarvis Portsmouth N 1297
5 Greg Knight Basingstoke 1272
6 Benjamin Terry Portsmouth N 1240
7 Steven May Winchester 1218
8 Steven Norman Portsmouth N 600
9 Samuel Taylor Eastleigh 546
10 Daniel Huddlestone Tigers Jer 539
11 Matthew James Havant & Wat 524
12 Andrew Shand Fareham N'ds 505
13 Richard Le Cuirot Jersey 491
14 Justin Agnew Havant & Wat 489
15 David Bywater Co South'ton 469

 

GIRLS 17/18 years Short Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Alexandra Hamilton Co South'ton 2232
2 Zoe Coles Alton 1812
3 Laura Ball Rushmoor Ryl 1771
4 Tara Halbauer Fareham N'ds 1133
5 Elizabeth Kreuz West Wight 740
6 Clare Woodcock Havant & Wat 631
7 Laura Middleton Tigers Jer 611
8 Sarah Coombe RomseyTotton 548
9 Elizabeth Ridley Basingstoke 515
10 Jennifer Gamlin Tigers Jer 462
GIRLS 17/18 years Long Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Laura Middleton Tigers Jer 1235
2 Elizabeth Kreuz West Wight 740
3 Alexandra Hamilton Co South'ton 727
4 Zoe Coles Alton 646
5 Laura Ball Rushmoor Ryl 624
GIRLS 17/18 years Breast Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Laura Middleton Tigers Jer 1753
2 Zoe Coles Alton 1746
3 Stephanie Wright Hart 1021
4 Sarah Coombe RomseyTotton 922
GIRLS 17/18 years Back Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Elizabeth Kreuz West Wight 2207
2 Zoe Coles Alton 1857
3 Laura Ball Rushmoor Ryl 1788
4 Tara Halbauer Fareham N'ds 1089
5 Gemma Bowsher Portsmouth N 772
6 Alexandra Hamilton Co South'ton 703
GIRLS 17/18 years Fly Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Clare Woodcock Havant & Wat 1756
2 Zoe Coles Alton 1637
3 Jennifer Gamlin Tigers Jer 1500
4 Alexandra Hamilton Co South'ton 1426
5 Elizabeth Kreuz West Wight 624
6 Laura Ball Rushmoor Ryl 492
7 Elizabeth Ridley Basingstoke 440
GIRLS 17/18 years Medley Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Zoe Coles Alton 1298
2 Clare Woodcock Havant & Wat 1226
3 Laura Ball Rushmoor Ryl 1182
4 Laura Middleton Tigers Jer 1147
5 Gemma Bowsher Portsmouth N 775
6 Elizabeth Kreuz West Wight 739

 

BOYS 17/18 years Short Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Simon Winterbottom Hart 2000
2 Liam du Feu Tigers Jer 1908
3 Alex Wigmore Basingstoke 1790
4 Ian Hubert Beau Sejour 1759
5 Antoin Le Fevre Jersey 1659
6 Terry Male Fareham N'ds 1554
7 Paul Davey Hart 1499
8 Nathan Hayes Portsmouth N 1401
9 Tom Close Winchester 1340
10 Oliver Espinasse Basingstoke 1291
11 William Ford Alton 1239
12 Jonathon Le Noury Beau Sejour 1203
13 James Robert Io Wight 1175
14 Mark Corben Fareham N'ds 1119
15 Tom Proven Winchester 1116
16 Simon Biddell New Milton 1097
17 Christopher Addoo Eastleigh 1056
18 Matthew Bower Portsmouth N 1010
19 James Hall Fareham N'ds 996
20 Gareth Oneill Beau Sejour 879
21 Adam Price New Milton 566
22 Michael Reader RomseyTotton 547
23 Shaun Popham Portsmouth N 533
24 Alexander Black Tigers Jer 518
BOYS 17/18 years Long Free Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Nathan Hayes Portsmouth N 1517
2 Simon Winterbottom Hart 1508
3 Jonathon Le Noury Beau Sejour 1357
4 Liam du Feu Tigers Jer 1321
5 Simon Biddell New Milton 1105
6 Ian Hubert Beau Sejour 596
7 Alex Wigmore Basingstoke 591
8 Terry Male Fareham N'ds 559
9 Antoin Le Fevre Jersey 549
10 Paul Davey Hart 476
BOYS 17/18 years Breast Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Barrie Stewart Havant & Wat 2054
2 Alexander Black Tigers Jer 1680
3 James Hall Fareham N'ds 1353
4 Antoin Le Fevre Jersey 1339
5 William Ford Alton 546
6 Shaun Popham Portsmouth N 513
7 Tom Proven Winchester 447
8 Gareth Oneill Beau Sejour 328
BOYS 17/18 years Back Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Jonathon Le Noury Beau Sejour 1877
2 Michael Reader RomseyTotton 1750
3 Terry Male Fareham N'ds 1440
4 William Ford Alton 1131
5 Liam du Feu Tigers Jer 1127
6 Adam Price New Milton 1100
7 Ian Hubert Beau Sejour 949
8 Christopher Addoo Eastleigh 886
9 Tom Close Winchester 657
10 Oliver Espinasse Basingstoke 608
BOYS 17/18 years Fly Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Nathan Hayes Portsmouth N 2053
2 Tom Close Winchester 1277
3 Alexander Black Tigers Jer 1187
4 Ian Hubert Beau Sejour 1130
5 Alex Wigmore Basingstoke 1103
6 James Hall Fareham N'ds 979
7 Simon Biddell New Milton 963
8 Oliver Espinasse Basingstoke 682
9 Barrie Stewart Havant & Wat 680
10 Mark Corben Fareham N'ds 564
11 William Ford Alton 553
12 Shaun Popham Portsmouth N 548
13 Liam du Feu Tigers Jer 533
14 Adam Price New Milton 532
15 Matthew Bower Portsmouth N 485
16 Paul Davey Hart 477
17 Gareth Oneill Beau Sejour 405
BOYS 17/18 years Medley Category (GB points)
Place Name Club Total
1 Terry Male Fareham N'ds 1536
2 Nathan Hayes Portsmouth N 706
3 Simon Winterbottom Hart 646
4 William Ford Alton 582
5 Tom Proven Winchester 512
6 James Hall Fareham N'ds 505
7 Antoin Le Fevre Jersey 495
8 Paul Davey Hart 440
9 Gareth Oneill Beau Sejour 404