Swim England South East Open/Junior Championships 2021 (SC)

Results for Event 504: Male Open 1500m Freestyle

Event 504: Male Open 1500m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m 100m 125m 150m 175m 200m 225m 250m 275m 300m 325m 350m 375m 400m 425m 450m 475m 500m 525m 550m 575m 600m 625m 650m 675m 700m 725m 750m 775m 800m 825m 850m 875m 900m 925m 950m 975m 1000m 1025m 1050m 1075m 1100m 1125m 1150m 1175m 1200m 1225m 1250m 1275m 1300m 1325m 1350m 1375m 1400m 1425m 1450m 1475m
1 Joshua Weston 04 Wycombe District 15:30.75 756 27.26 57.41 1:27.80 1:58.48 2:29.15 3:00.04 3:30.92 4:01.97 4:33.25 5:04.48 5:35.59 6:06.71 6:38.01 7:09.61 7:41.27 8:12.75 8:44.22 9:16.01 9:47.49 10:18.73 10:50.15 11:21.62 11:52.93 12:24.06 12:55.52 13:26.97 13:58.34 14:29.82 15:00.87
2 Alexander Cooper 06 Wycombe District 15:50.77 710 27.79 58.46 1:30.19 2:02.03 2:33.86 3:05.88 3:37.83 4:09.76 4:41.81 5:13.94 5:45.60 6:17.30 6:49.15 7:21.39 7:53.41 8:25.65 8:57.82 9:30.34 10:02.45 10:35.02 11:07.16 11:39.38 12:11.54 12:43.84 13:15.80 13:47.94 14:19.45 14:51.28 15:21.64
3 Harry Wynne-jones 05 City of Milton Keynes 15:53.97 703 28.16 59.55 1:31.85 2:03.31 2:35.65 3:07.47 3:39.47 4:11.40 4:43.66 5:16.00 5:47.24 6:18.71 6:50.63 7:22.59 7:54.79 8:26.72 8:58.73 9:30.83 10:02.68 10:34.79 11:06.97 11:39.28 12:11.57 12:43.84 13:15.95 13:48.19 14:20.23 14:52.31 15:24.11
4 Sammy Tucker 04 Wycombe District 15:54.08 702 27.57 59.04 1:30.71 2:02.48 2:34.38 3:06.50 3:38.70 4:10.70 4:43.03 5:14.45 5:45.63 6:17.30 6:49.06 7:21.00 7:53.47 8:24.86 8:56.54 9:28.40 10:00.13 10:32.09 11:04.18 11:36.67 12:08.95 12:41.33 13:13.74 13:46.07 14:18.81 14:50.99 15:23.21
5 Archie Hawkins 05 Thanet 16:02.61 684 28.20 58.98 1:30.38 2:02.38 2:34.39 3:06.21 3:38.47 4:10.46 4:42.92 5:15.40 5:47.72 6:20.35 6:52.75 7:25.18 7:57.37 8:29.72 9:02.34 9:34.54 10:06.74 10:39.43 11:12.06 11:44.84 12:17.46 12:49.88 13:22.88 13:55.83 14:28.06 15:00.45 15:31.90
6 Christian Duetoft 05 Leatherhead 16:05.45 678 28.79 1:00.75 1:33.06 2:05.26 2:37.59 3:09.75 3:42.06 4:14.35 4:46.52 5:18.73 5:51.02 6:23.58 6:56.29 7:28.84 8:01.27 8:33.92 9:06.54 9:39.17 10:11.77 10:44.44 11:17.24 11:49.84 12:22.37 12:54.82 13:26.99 13:59.18 14:31.40 15:03.44 15:35.14
7 George Pearson 06 Wycombe District 16:05.53 678 29.48 1:01.22 1:33.64 2:06.06 2:37.86 3:10.55 3:42.63 4:14.90 4:46.74 5:18.57 5:50.71 6:23.22 6:55.80 7:28.36 8:00.56 8:33.20 9:05.37 9:37.84 10:10.06 10:42.79 11:15.10 11:47.69 12:19.61 12:52.75 13:24.69 13:57.14 14:30.00 15:02.72 15:34.90
8 Luca Staines 04 Wycombe District 16:15.97 656 28.26 59.54 1:31.51 2:03.72 2:36.04 3:08.26 3:40.77 4:13.24 4:45.64 5:18.20 5:50.64 6:23.52 6:56.39 7:29.30 8:02.30 8:35.31 9:08.40 9:41.48 10:14.67 10:47.37 11:20.43 11:53.62 12:26.63 12:59.68 13:32.83 14:05.97 14:39.08 15:12.10 15:44.73
9 Samuel Lowe 04 Guernsey 16:25.02 638 28.35 59.55 1:31.77 2:04.17 2:36.55 3:08.95 3:41.73 4:14.50 4:47.32 5:20.21 5:53.25 6:26.92 6:59.94 7:33.05 8:06.67 8:39.70 9:12.60 9:45.81 10:19.14 10:52.20 11:24.92 11:57.98 12:30.81 13:04.04 13:37.41 14:10.65 14:43.49 15:17.81 15:51.92
10 Max Shaw 05 City of Milton Keynes 16:27.39 634 28.68 1:00.39 1:32.66 2:05.24 2:37.77 3:10.19 3:42.96 4:15.76 4:49.35 5:22.78 5:55.95 6:29.29 7:02.71 7:36.37 8:09.69 8:43.66 9:16.60 9:50.18 10:23.21 10:56.72 11:30.74 12:04.66 12:37.42 13:11.04 13:44.44 14:17.06 14:50.58 15:23.78 15:56.44
11 Jack Booth Rudd 04 Maidenhead 16:28.62 631 29.70 1:02.25 1:34.95 2:08.20 2:41.19 3:15.04 3:48.58 4:22.23 4:56.08 5:29.86 6:03.43 6:36.79 7:10.36 7:44.23 8:17.84 8:51.08 9:24.34 9:57.58 10:30.99 11:04.46 11:36.30 12:08.81 12:41.49 13:13.94 13:46.40 14:18.77 14:50.84 15:24.27 15:55.54
12 George Booth Rudd 02 Maidenhead 16:40.45 609 29.44 1:02.17 1:35.39 2:09.15 2:42.85 3:16.76 3:50.20 4:23.87 4:57.23 5:30.48 6:03.58 6:37.05 7:10.34 7:44.03 8:17.62 8:51.01 9:24.53 9:58.42 10:32.28 11:06.20 11:40.11 12:13.72 12:47.33 13:21.24 13:55.09 14:28.70 15:02.73 15:35.26 16:08.42
13 James Cummings-candal 05 Portsmouth Northsea 16:45.19 601 29.62 1:02.10 1:34.86 2:08.07 2:41.15 3:14.85 3:48.61 4:22.39 4:55.82 5:29.87 6:03.53 6:37.13 7:10.69 7:44.47 8:17.88 8:51.54 9:24.69 9:58.01 10:31.40 11:04.74 11:38.27 12:11.44 12:45.65 13:20.02 13:53.94 14:28.25 15:03.15 15:37.37 16:11.59
14 Matthew Batchelor 04 Rushmoor Royals 17:01.88 572 28.56 1:00.24 1:32.40 2:04.93 2:37.71 3:10.20 3:43.25 4:16.47 4:49.84 5:23.53 5:57.19 6:31.14 7:05.81 7:40.53 8:15.37 8:50.67 9:26.02 10:01.34 10:37.21 11:12.77 11:48.55 12:24.38 12:57.70 13:33.96 14:09.41 14:45.08 15:19.39 15:53.59 16:28.68
15 Ben Millington 04 Thanet 17:09.94 558 28.44 59.75 1:31.89 2:04.64 2:37.73 3:11.04 3:44.77 4:18.83 4:53.14 5:27.59 6:02.29 6:37.18 7:12.24 7:47.38 8:22.63 8:58.33 9:33.96 10:09.33 10:44.60 11:19.96 11:55.32 12:30.34 13:05.31 13:40.17 14:15.31 14:50.64 15:25.68 16:00.79 16:35.86
16 Noah Mccall 05 Amersham 17:27.72 530 30.70 1:05.40 1:40.56 2:16.09 2:51.46 3:26.77 4:02.02 4:37.27 5:12.86 5:48.53 6:23.87 6:59.77 7:35.72 8:11.08 8:46.40 9:21.60 9:56.73 10:32.62 11:07.58 11:42.62 12:17.49 12:52.61 13:27.30 14:02.13 14:37.60 15:12.19 15:46.68 16:21.39 16:55.58
17 Samuel Williams 07 Wycombe District 17:29.62 527 29.94 1:02.73 1:36.40 2:10.67 2:45.22 3:19.63 3:54.44 4:29.13 5:04.22 5:39.74 6:15.56 6:51.43 7:27.56 8:03.34 8:39.23 9:15.38 9:51.20 10:27.27 11:02.96 11:39.05 12:14.34 12:50.20 13:25.48 14:00.78 14:36.18 15:11.57 15:46.36 16:21.71 16:56.42
18 Alfie Lawrence 07 Staines 17:30.13 527 31.38 1:05.16 1:39.62 2:14.72 2:49.93 3:25.02 4:00.60 4:36.18 5:11.35 5:46.98 6:22.03 6:57.52 7:33.08 8:08.97 8:44.38 9:20.18 9:55.36 10:31.16 11:06.51 11:41.28 12:16.47 12:51.84 13:26.69 14:01.72 14:36.58 15:12.01 15:47.08 16:22.00 16:57.47
19 Connor Smith 04 Wycombe District 18:19.57 459 31.20 1:05.36 1:39.97 2:16.24 2:51.68 3:27.29 4:03.82 4:40.56 5:17.26 5:54.88 6:31.97 7:09.40 7:46.87 8:24.45 9:01.34 9:38.79 10:15.08 10:51.94 11:29.14 12:06.77 12:43.75 13:22.56 14:00.56 14:37.48 15:14.94 15:52.28 16:30.19 17:08.55 17:45.95
20 Adam Chruscinski 03 Maidstone 18:33.30 442 30.51 1:04.07 1:38.73 2:13.80 2:49.46 3:25.19 4:01.42 4:38.29 5:15.17 5:52.32 6:29.73 7:07.91 7:46.55 8:24.87 9:02.16 9:39.90 10:18.12 10:55.92 11:34.07 12:12.21 12:50.58 13:29.33 14:08.02 14:46.72 15:24.97 16:02.61 16:41.39 17:18.88 17:56.77
21 Jamie Tappin 07 Guildford City 18:49.18 424 32.95 1:08.26 1:45.04 2:22.40 2:59.59 3:37.26 4:15.23 4:53.38 5:31.85 6:10.02 6:48.23 7:26.75 8:04.79 8:42.79 9:21.25 9:59.59 10:37.65 11:15.62 11:53.45 12:31.74 13:10.39 13:48.77 14:26.54 15:04.00 15:41.90 16:19.50 16:56.90 17:34.52 18:12.30
Daniel Fallon 05 Epsom District DQ.Did not finish

Event 504J: Male 1500m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Alexander Cooper 06 Wycombe District 15:50.77 710
2 Harry Wynne-jones 05 City of Milton Keynes 15:53.97 703
3 Archie Hawkins 05 Thanet 16:02.61 684
4 Christian Duetoft 05 Leatherhead 16:05.45 678
5 George Pearson 06 Wycombe District 16:05.53 678
6 Max Shaw 05 City of Milton Keynes 16:27.39 634
7 James Cummings-candal 05 Portsmouth Northsea 16:45.19 601
8 Noah Mccall 05 Amersham 17:27.72 530
9 Samuel Williams 07 Wycombe District 17:29.62 527
10 Alfie Lawrence 07 Staines 17:30.13 527
11 Jamie Tappin 07 Guildford City 18:49.18 424

Event 504O: Male 1500m Freestyle OPEN

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Joshua Weston 04 Wycombe District 15:30.75 756
2 Alexander Cooper 06 Wycombe District 15:50.77 710
3 Harry Wynne-jones 05 City of Milton Keynes 15:53.97 703
4 Sammy Tucker 04 Wycombe District 15:54.08 702
5 Archie Hawkins 05 Thanet 16:02.61 684
6 Christian Duetoft 05 Leatherhead 16:05.45 678
7 George Pearson 06 Wycombe District 16:05.53 678
8 Luca Staines 04 Wycombe District 16:15.97 656
9 Samuel Lowe 04 Guernsey 16:25.02 638
10 Max Shaw 05 City of Milton Keynes 16:27.39 634
11 Jack Booth Rudd 04 Maidenhead 16:28.62 631
12 George Booth Rudd 02 Maidenhead 16:40.45 609
13 James Cummings-candal 05 Portsmouth Northsea 16:45.19 601
14 Matthew Batchelor 04 Rushmoor Royals 17:01.88 572
15 Ben Millington 04 Thanet 17:09.94 558
16 Noah Mccall 05 Amersham 17:27.72 530
17 Samuel Williams 07 Wycombe District 17:29.62 527
18 Alfie Lawrence 07 Staines 17:30.13 527
19 Connor Smith 04 Wycombe District 18:19.57 459
20 Adam Chruscinski 03 Maidstone 18:33.30 442
21 Jamie Tappin 07 Guildford City 18:49.18 424