Swim England South East Open/Junior Championships 2021 (SC)

Results for Event 503: Female Open 800m Freestyle

Event 503: Female Open 800m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m 100m 125m 150m 175m 200m 225m 250m 275m 300m 325m 350m 375m 400m 425m 450m 475m 500m 525m 550m 575m 600m 625m 650m 675m 700m 725m 750m 775m
1 Ella Dyson 04 Wycombe District 8:44.13 765 29.76 1:01.78 1:34.32 2:06.96 2:39.76 3:12.69 3:45.76 4:18.84 4:51.97 5:25.30 5:58.56 6:32.03 7:05.49 7:38.76 8:12.05
2 Louise Ashford 05 Maidenhead 9:02.50 690 31.74 1:05.50 1:39.35 2:13.33 2:47.32 3:21.14 3:54.69 4:28.38 5:02.05 5:36.16 6:10.25 6:44.73 7:19.73 7:54.35 8:28.80
3 Millie Emmans 99 University of Surrey 9:06.86 673 31.05 1:04.89 1:38.95 2:13.48 2:47.81 3:22.55 3:57.35 4:32.13 5:06.48 5:40.85 6:15.45 6:50.35 7:24.95 7:59.50 8:33.87
4 Leila Flower 04 Leatherhead 9:10.43 660 31.73 1:05.85 1:41.05 2:15.73 2:50.67 3:25.47 4:00.48 4:35.67 5:10.73 5:45.97 6:20.75 6:55.25 7:29.60 8:03.68 8:38.07
5 Libby Gordon 04 Rushmoor Royals 9:10.62 660 31.01 1:04.82 1:38.70 2:13.27 2:47.59 3:22.82 3:57.69 4:32.57 5:07.33 5:42.09 6:16.00 6:51.55 7:26.56 8:01.79 8:36.74
6 Merissa Booth 05 Wycombe District 9:10.83 659 30.41 1:02.90 1:36.37 2:10.51 2:44.78 3:19.36 3:53.51 4:28.41 5:03.16 5:37.74 6:13.27 6:49.04 7:24.03 7:59.67 8:35.33
7 Annabel Pilgrim 06 Elmbridge Phoenix 9:15.19 644 30.86 1:04.89 1:39.40 2:14.01 2:48.88 3:23.87 3:59.03 4:33.89 5:08.66 5:43.60 6:18.64 6:53.93 7:29.55 8:05.27 8:40.82
8 Alice Weston 06 Wycombe District 9:18.55 632 31.76 1:06.06 1:40.52 2:14.59 2:49.21 3:24.22 3:59.42 4:35.07 5:10.49 5:46.29 6:21.66 6:56.84 7:32.62 8:08.73 8:44.46
9 Orla Rabey 01 Beau Sejour Barracuda 9:19.63 628 31.58 1:06.15 1:42.26 2:17.39 2:52.95 3:29.06 4:04.65 4:40.61 5:15.70 5:51.49 6:27.20 7:03.17 7:38.35 8:13.47 8:47.59
10 Louise Bressler 06 Guildford City 9:23.51 615 31.24 1:05.52 1:40.18 2:14.94 2:49.89 3:25.08 4:00.52 4:35.88 5:11.51 5:47.35 6:23.33 6:59.46 7:35.53 8:11.96 8:48.49
11 Alice Young 08 Guildford City 9:26.78 605 31.45 1:06.67 1:42.33 2:18.13 2:53.79 3:29.76 4:05.73 4:41.86 5:17.96 5:53.65 6:29.47 7:05.33 7:40.99 8:16.84 8:52.63
12 Amelia Ayling 04 Portsmouth Northsea 9:29.55 596 31.81 1:06.45 1:41.65 2:17.25 2:53.12 3:29.12 4:05.19 4:41.49 5:17.91 5:54.12 6:30.23 7:06.48 7:42.51 8:18.85 8:54.73
13 Anna Oakes 05 Wycombe District 9:31.57 590 31.80 1:06.42 1:41.77 2:17.27 2:53.36 3:29.29 4:05.78 4:42.19 5:18.59 5:55.12 6:31.47 7:08.07 7:44.33 8:21.06 8:57.52
14 Madison Emment 07 Guildford City 9:31.73 589 32.05 1:06.97 1:42.93 2:18.76 2:54.93 3:31.20 4:07.70 4:44.33 5:20.33 5:57.39 6:33.68 7:09.76 7:45.59 8:21.70 8:57.22
15 Cerys Prince-rayner 04 Winchester City Penguins 9:39.82 565 32.18 1:07.31 1:43.11 2:19.18 2:55.34 3:31.49 4:07.91 4:44.62 5:21.30 5:58.39 6:35.56 7:13.81 7:50.44 8:27.45 9:04.29
16 Hannah Worth 06 Tigers (Jersey) 9:41.32 561 31.89 1:07.54 1:43.78 2:20.43 2:57.07 3:34.22 4:11.01 4:48.21 5:25.16 6:01.86 6:38.99 7:15.67 7:52.68 8:29.76 9:06.38
17 Ailish Rabey 04 Beau Sejour Barracuda 9:43.43 555 32.16 1:07.76 1:44.72 2:21.76 2:58.77 3:36.14 4:13.54 4:50.73 5:27.88 6:04.84 6:41.60 7:18.52 7:55.09 8:32.16 9:08.38

Event 503J: Female 800m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Louise Ashford 05 Maidenhead 9:02.50 690
2 Merissa Booth 05 Wycombe District 9:10.83 659
3 Annabel Pilgrim 06 Elmbridge Phoenix 9:15.19 644
4 Alice Weston 06 Wycombe District 9:18.55 632
5 Louise Bressler 06 Guildford City 9:23.51 615
6 Alice Young 08 Guildford City 9:26.78 605
7 Anna Oakes 05 Wycombe District 9:31.57 590
8 Madison Emment 07 Guildford City 9:31.73 589
9 Hannah Worth 06 Tigers (Jersey) 9:41.32 561

Event 503O: Female 800m Freestyle OPEN

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Ella Dyson 04 Wycombe District 8:44.13 765
2 Louise Ashford 05 Maidenhead 9:02.50 690
3 Millie Emmans 99 University of Surrey 9:06.86 673
4 Leila Flower 04 Leatherhead 9:10.43 660
5 Libby Gordon 04 Rushmoor Royals 9:10.62 660
6 Merissa Booth 05 Wycombe District 9:10.83 659
7 Annabel Pilgrim 06 Elmbridge Phoenix 9:15.19 644
8 Alice Weston 06 Wycombe District 9:18.55 632
9 Orla Rabey 01 Beau Sejour Barracuda 9:19.63 628
10 Louise Bressler 06 Guildford City 9:23.51 615
11 Alice Young 08 Guildford City 9:26.78 605
12 Amelia Ayling 04 Portsmouth Northsea 9:29.55 596
13 Anna Oakes 05 Wycombe District 9:31.57 590
14 Madison Emment 07 Guildford City 9:31.73 589
15 Cerys Prince-rayner 04 Winchester City Penguins 9:39.82 565
16 Hannah Worth 06 Tigers (Jersey) 9:41.32 561
17 Ailish Rabey 04 Beau Sejour Barracuda 9:43.43 555