Swim England South East Open/Junior Championships 2021 (SC)

Results for Event 405: Male Open 50m Butterfly

Event 405: Male Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m
1 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 25.17 650
2 Lyubomir Tushev 04 East Grinstead 25.36 635
3 Joseph Massey 94 Alton and District 25.52 623
4 Benjamin Tritton 00 University of Surrey 25.59 618
5 Filip Fraczek-krygier 02 Winchester City Penguins 25.61 617
6 Aidan Cannon 00 Mid Sussex Marlins 25.81 603
7 Matus Mydliar 05 City of Milton Keynes 25.85 600
8 Ellis Morgan 03 Wycombe District 25.98 591
9 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 26.03 587
9 Euan Terry 04 Sevenoaks 26.03 587
11 Ben Rowett 01 University of Surrey 26.11 582
12 Ewan Taylor 02 University of Surrey 26.18 577
13 Dominic Morgan 05 Leatherhead 26.36 566
14 George Wise 03 Dartford District 26.38 564
15 Thomas Exall 02 Mid Sussex Marlins 26.50 557
16 Matthew Hind 04 Brighton 26.53 555
17 Alexander Edge 01 Portsmouth Northsea 26.62 549
18 Samuel Pyefinch 05 Maxwell 26.65 547
19 James Camden 00 Abingdon Vale 26.70 544
20 Edward Armitage 03 Eastbourne 26.71 544
21 Thomas Dickson 04 Portsmouth Northsea 26.72 543
21 Felix Brockdorff 06 Guildford City 26.72 543
23 Albert Branch 05 Black Lion 26.78 539
24 Jack Allman 06 City of Oxford 26.83 536
25 Alfie Evans 01 Reading 26.88 533
26 Christian Duetoft 05 Leatherhead 26.91 532
27 Luca Plater 04 East Grinstead 26.96 529
28 Logan Winter 05 Portsmouth Northsea 26.98 528
29 David Allen 05 Sevenoaks 27.05 523
29 Archie Thorman 06 Winchester City Penguins 27.05 523
31 Charlie Toms 06 Maxwell 27.07 522
32 Luke Burton 03 Wycombe District 27.08 522
32 Roman Parham 05 Brighton 27.08 522
32 Michael Pallister 04 Atlantis 27.08 522
35 Thomas Spencer 05 Portsmouth Northsea 27.13 519
36 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 27.17 517
37 Ben Howell 05 Woking 27.20 515
38 Andrew Brett 06 Guildford City 27.23 513
39 Jacques Du Plessis 04 Winchester City Penguins 27.27 511
39 Hawkan Hall 06 City of Milton Keynes 27.27 511
41 Nimath Ukkash 00 Brighton 27.28 510
42 Justin Langford 90 Staines 27.29 510
43 George Snow 06 Portsmouth Northsea 27.30 509
44 Jaedon Lynch 05 Sevenoaks 27.34 507
45 Alexander Cooper 06 Wycombe District 27.39 504
45 Ben Phillips 06 Maidenhead 27.39 504
47 Jeremy Williams 03 Winchester City Penguins 27.40 504
48 Calvin Georgescu-spiers 06 Godalming 27.41 503
49 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 27.45 501
49 Oliver Isaacs 04 Royal Tunbridge Wells Monson 27.45 501
51 Benjamin Mould 05 Thame 27.51 498
52 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 27.73 486
53 George Andrews 04 Amersham 27.74 485
54 Carmelo Almadin 05 Wycombe District 27.89 478
55 Samuel Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 28.03 470
56 Jonathan Beck 97 Beau Sejour Barracuda 28.32 456
57 Callum Pearson 96 Hastings Seagull 29.98 384

Event 405J: Male 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Matus Mydliar 05 City of Milton Keynes 25.85 600
2 Dominic Morgan 05 Leatherhead 26.36 566
3 Samuel Pyefinch 05 Maxwell 26.65 547
4 Felix Brockdorff 06 Guildford City 26.72 543
5 Albert Branch 05 Black Lion 26.78 539
6 Jack Allman 06 City of Oxford 26.83 536
7 Christian Duetoft 05 Leatherhead 26.91 532
8 Logan Winter 05 Portsmouth Northsea 26.98 528
9 David Allen 05 Sevenoaks 27.05 523
10 Archie Thorman 06 Winchester City Penguins 27.05 523
11 Charlie Toms 06 Maxwell 27.07 522
12 Roman Parham 05 Brighton 27.08 522
13 Thomas Spencer 05 Portsmouth Northsea 27.13 519
14 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 27.17 517
15 Ben Howell 05 Woking 27.20 515
16 Andrew Brett 06 Guildford City 27.23 513
17 Hawkan Hall 06 City of Milton Keynes 27.27 511
18 George Snow 06 Portsmouth Northsea 27.30 509
19 Jaedon Lynch 05 Sevenoaks 27.34 507
20 Alexander Cooper 06 Wycombe District 27.39 504
21 Ben Phillips 06 Maidenhead 27.39 504
22 Calvin Georgescu-spiers 06 Godalming 27.41 503
23 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 27.45 501
24 Benjamin Mould 05 Thame 27.51 498
25 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 27.73 486
26 Carmelo Almadin 05 Wycombe District 27.89 478

Event 405O: Male 50m Butterfly OPEN

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 25.17 650
2 Lyubomir Tushev 04 East Grinstead 25.36 635
3 Joseph Massey 94 Alton and District 25.52 623
4 Benjamin Tritton 00 University of Surrey 25.59 618
5 Filip Fraczek-krygier 02 Winchester City Penguins 25.61 617
6 Aidan Cannon 00 Mid Sussex Marlins 25.81 603
7 Matus Mydliar 05 City of Milton Keynes 25.85 600
8 Ellis Morgan 03 Wycombe District 25.98 591
9 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 26.03 587
10 Euan Terry 04 Sevenoaks 26.03 587
11 Ben Rowett 01 University of Surrey 26.11 582
12 Ewan Taylor 02 University of Surrey 26.18 577
13 Dominic Morgan 05 Leatherhead 26.36 566
14 George Wise 03 Dartford District 26.38 564
15 Thomas Exall 02 Mid Sussex Marlins 26.50 557
16 Matthew Hind 04 Brighton 26.53 555
17 Alexander Edge 01 Portsmouth Northsea 26.62 549
18 Samuel Pyefinch 05 Maxwell 26.65 547
19 James Camden 00 Abingdon Vale 26.70 544
20 Edward Armitage 03 Eastbourne 26.71 544
21 Thomas Dickson 04 Portsmouth Northsea 26.72 543
22 Felix Brockdorff 06 Guildford City 26.72 543
23 Albert Branch 05 Black Lion 26.78 539
24 Jack Allman 06 City of Oxford 26.83 536
25 Alfie Evans 01 Reading 26.88 533
26 Christian Duetoft 05 Leatherhead 26.91 532
27 Luca Plater 04 East Grinstead 26.96 529
28 Logan Winter 05 Portsmouth Northsea 26.98 528
29 David Allen 05 Sevenoaks 27.05 523
30 Archie Thorman 06 Winchester City Penguins 27.05 523
31 Charlie Toms 06 Maxwell 27.07 522
32 Luke Burton 03 Wycombe District 27.08 522
33 Roman Parham 05 Brighton 27.08 522
34 Michael Pallister 04 Atlantis 27.08 522
35 Thomas Spencer 05 Portsmouth Northsea 27.13 519
36 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 27.17 517
37 Ben Howell 05 Woking 27.20 515
38 Andrew Brett 06 Guildford City 27.23 513
39 Jacques Du Plessis 04 Winchester City Penguins 27.27 511
40 Hawkan Hall 06 City of Milton Keynes 27.27 511
41 Nimath Ukkash 00 Brighton 27.28 510
42 Justin Langford 90 Staines 27.29 510
43 George Snow 06 Portsmouth Northsea 27.30 509
44 Jaedon Lynch 05 Sevenoaks 27.34 507
45 Alexander Cooper 06 Wycombe District 27.39 504
46 Ben Phillips 06 Maidenhead 27.39 504
47 Jeremy Williams 03 Winchester City Penguins 27.40 504
48 Calvin Georgescu-spiers 06 Godalming 27.41 503
49 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 27.45 501
50 Oliver Isaacs 04 Royal Tunbridge Wells Monson 27.45 501
51 Benjamin Mould 05 Thame 27.51 498
52 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 27.73 486
53 George Andrews 04 Amersham 27.74 485
54 Carmelo Almadin 05 Wycombe District 27.89 478
55 Samuel Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 28.03 470
56 Jonathan Beck 97 Beau Sejour Barracuda 28.32 456
57 Callum Pearson 96 Hastings Seagull 29.98 384