Swim England South East Open/Junior Championships 2021 (SC)

Results for Event 309: Male Open 200m Individual Medley

Event 309: Male Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m 100m 125m 150m 175m
1 Joshua Press 03 City of Milton Keynes 2:03.93 692 25.69 55.96 1:32.90
2 Sam Neeld 00 University of Surrey 2:06.45 652 26.89 1:01.06 1:36.67
3 Joseph Buxton 03 Reading 2:07.24 640 27.80 1:01.74 1:36.56
4 Jan Poulton 04 Wycombe District 2:07.70 633 27.04 1:00.04 1:37.34
5 Oscar Miles 04 Thanet 2:10.60 592 27.43 1:01.34 1:39.10
6 Luke Poulton 06 Wycombe District 2:10.74 590 28.66 1:02.33 1:39.74
7 George Booth Rudd 02 Maidenhead 2:10.97 587 28.41 1:02.50 1:40.15
8 Callum Wimble 03 Guildford City 2:11.00 586 28.77 1:02.51 1:39.53
9 Kenji Mcdade 02 Maxwell 2:11.53 579 28.37 1:01.79 1:39.25
10 David Allen 05 Sevenoaks 2:11.68 577 27.78 1:00.83 1:40.78
11 James Renshaw 05 Lancing College 2:11.72 577 27.94 1:00.68 1:39.26
12 Conor Wright 04 Thanet 2:12.38 568 28.81 1:03.23 1:40.23
13 Logan Bryan 03 Abingdon Vale 2:12.39 568 28.12 1:03.60 1:40.52
14 Oliver Pope 05 Thanet 2:12.80 563 29.12 1:02.23 1:41.31
15 Alfie Evans 01 Reading 2:13.06 559 28.26 1:03.70 1:41.84
16 Alexander Edge 01 Portsmouth Northsea 2:13.79 550 27.72 1:00.84 1:40.43
17 William Last 04 Hastings Seagull 2:14.21 545 29.72 1:03.86 1:42.25
18 Oliver Isaacs 04 Royal Tunbridge Wells Monson 2:14.36 543 28.71 1:04.54 1:42.26
19 Matt Burrows 05 Sevenoaks 2:14.56 541 29.30 1:05.70 1:43.55
20 James Murphy 04 Wycombe District 2:14.78 538 28.60 1:04.21 1:42.51
21 Joseph Watkiss 05 Maidenhead 2:14.92 536 29.53 1:03.40 1:42.41
22 Mackenzie Cannon 02 Mid Sussex Marlins 2:15.01 535 28.27 1:04.32 1:40.91
23 Rafael Fente-damers 06 Elmbridge Phoenix 2:15.10 534 28.66 1:02.91 1:44.49
24 Leon Taylor 06 Shiverers 2:15.31 532 28.99 1:02.92 1:42.81
25 Felix Brockdorff 06 Guildford City 2:16.29 520 28.76 1:04.10 1:44.15
26 Matthew Smith 04 Littlehampton 2:16.35 520 29.57 1:05.14 1:44.09
27 Dominic Morgan 05 Leatherhead 2:16.80 515 28.40 1:02.91 1:45.53
28 Jake Chesworth 07 Maxwell 2:16.85 514 29.06 1:03.49 1:44.57
29 Michael Young 04 Guildford City 2:16.87 514 29.90 1:03.13 1:43.81
30 Adam Wrighting 03 University of Surrey 2:16.99 513 30.46 1:06.12 1:44.55
31 Tommaso Martini 05 Portsmouth Northsea 2:17.51 507 29.34 1:05.79 1:44.62
32 Oliver Sawyer 06 City of Milton Keynes 2:18.66 494 29.70 1:06.09 1:47.15
33 Liam Hamp 06 Thanet 2:18.95 491 29.79 1:04.81 1:46.89
34 Kai Jackson 04 Alton and District 2:19.23 488 29.22 1:03.48 1:46.02
35 Rohan Penney 01 University of Surrey 2:19.28 488 29.60 1:04.15 1:46.63
36 Nathan Walford 05 Wycombe District 2:20.07 479 29.97 1:07.51 1:47.17
37 Samuel Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 2:20.12 479 29.45 1:07.19 1:46.52
38 Joseph Greaves 03 Littlehampton 2:24.42 437 30.06 1:07.76 1:51.10

Event 309J: Male 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Luke Poulton 06 Wycombe District 2:10.74 590
2 David Allen 05 Sevenoaks 2:11.68 577
3 James Renshaw 05 Lancing College 2:11.72 577
4 Oliver Pope 05 Thanet 2:12.80 563
5 Matt Burrows 05 Sevenoaks 2:14.56 541
6 Joseph Watkiss 05 Maidenhead 2:14.92 536
7 Rafael Fente-damers 06 Elmbridge Phoenix 2:15.10 534
8 Leon Taylor 06 Shiverers 2:15.31 532
9 Felix Brockdorff 06 Guildford City 2:16.29 520
10 Dominic Morgan 05 Leatherhead 2:16.80 515
11 Jake Chesworth 07 Maxwell 2:16.85 514
12 Tommaso Martini 05 Portsmouth Northsea 2:17.51 507
13 Oliver Sawyer 06 City of Milton Keynes 2:18.66 494
14 Liam Hamp 06 Thanet 2:18.95 491
15 Nathan Walford 05 Wycombe District 2:20.07 479

Event 309O: Male 200m Individual Medley OPEN

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Joshua Press 03 City of Milton Keynes 2:03.93 692
2 Sam Neeld 00 University of Surrey 2:06.45 652
3 Joseph Buxton 03 Reading 2:07.24 640
4 Jan Poulton 04 Wycombe District 2:07.70 633
5 Oscar Miles 04 Thanet 2:10.60 592
6 Luke Poulton 06 Wycombe District 2:10.74 590
7 George Booth Rudd 02 Maidenhead 2:10.97 587
8 Callum Wimble 03 Guildford City 2:11.00 586
9 Kenji Mcdade 02 Maxwell 2:11.53 579
10 David Allen 05 Sevenoaks 2:11.68 577
11 James Renshaw 05 Lancing College 2:11.72 577
12 Conor Wright 04 Thanet 2:12.38 568
13 Logan Bryan 03 Abingdon Vale 2:12.39 568
14 Oliver Pope 05 Thanet 2:12.80 563
15 Alfie Evans 01 Reading 2:13.06 559
16 Alexander Edge 01 Portsmouth Northsea 2:13.79 550
17 William Last 04 Hastings Seagull 2:14.21 545
18 Oliver Isaacs 04 Royal Tunbridge Wells Monson 2:14.36 543
19 Matt Burrows 05 Sevenoaks 2:14.56 541
20 James Murphy 04 Wycombe District 2:14.78 538
21 Joseph Watkiss 05 Maidenhead 2:14.92 536
22 Mackenzie Cannon 02 Mid Sussex Marlins 2:15.01 535
23 Rafael Fente-damers 06 Elmbridge Phoenix 2:15.10 534
24 Leon Taylor 06 Shiverers 2:15.31 532
25 Felix Brockdorff 06 Guildford City 2:16.29 520
26 Matthew Smith 04 Littlehampton 2:16.35 520
27 Dominic Morgan 05 Leatherhead 2:16.80 515
28 Jake Chesworth 07 Maxwell 2:16.85 514
29 Michael Young 04 Guildford City 2:16.87 514
30 Adam Wrighting 03 University of Surrey 2:16.99 513
31 Tommaso Martini 05 Portsmouth Northsea 2:17.51 507
32 Oliver Sawyer 06 City of Milton Keynes 2:18.66 494
33 Liam Hamp 06 Thanet 2:18.95 491
34 Kai Jackson 04 Alton and District 2:19.23 488
35 Rohan Penney 01 University of Surrey 2:19.28 488
36 Nathan Walford 05 Wycombe District 2:20.07 479
37 Samuel Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 2:20.12 479
38 Joseph Greaves 03 Littlehampton 2:24.42 437