Swim England South East Open/Junior Championships 2021 (SC)

Results for Event 301: Male Open 400m Freestyle

Event 301: Male Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m 100m 125m 150m 175m 200m 225m 250m 275m 300m 325m 350m 375m
1 Sammy Tucker 04 Wycombe District 3:56.66 721 26.82 55.97 1:26.02 1:56.17 2:26.04 2:56.18 3:26.56
2 Joshua Weston 04 Wycombe District 3:58.49 705 26.88 56.49 1:26.74 1:56.95 2:27.15 2:57.77 3:28.35
3 Harry Wynne-jones 05 City of Milton Keynes 3:59.62 695 26.93 56.22 1:26.63 1:57.42 2:27.93 2:58.64 3:29.64
4 Alexander Cooper 06 Wycombe District 4:02.48 671 27.30 57.36 1:27.82 1:59.00 2:29.84 3:01.08 3:31.96
5 Archie Hawkins 05 Thanet 4:03.86 659 26.63 56.25 1:26.59 1:57.76 2:28.38 3:00.79 3:33.28
6 Samuel Lowe 04 Guernsey 4:03.89 659 27.39 57.45 1:28.53 2:00.25 2:30.80 3:02.03 3:33.57
7 Oliver Pope 05 Thanet 4:04.10 657 26.94 56.72 1:27.13 1:57.94 2:29.31 3:01.12 3:33.31
8 Christian Duetoft 05 Leatherhead 4:05.59 646 27.23 57.24 1:27.96 1:59.01 2:30.40 3:02.08 3:34.21
9 Arthur Logan 04 Mid Sussex Marlins 4:06.63 637 27.18 57.04 1:27.58 1:58.48 2:29.98 3:01.36 3:32.64
10 Jack Booth Rudd 04 Maidenhead 4:07.65 630 28.73 59.80 1:30.87 2:03.02 2:34.32 3:06.03 3:37.18
11 George Pearson 06 Wycombe District 4:08.79 621 28.46 59.74 1:31.83 2:02.67 2:34.27 3:06.27 3:37.59
12 David Allen 05 Sevenoaks 4:10.76 606 26.79 56.59 1:27.88 2:00.04 2:32.52 3:05.41 3:38.46
13 Nathan Potter 05 Maidenhead 4:11.15 604 28.02 59.73 1:31.97 2:04.62 2:37.12 3:09.60 3:40.99
14 Danielius Tuma 04 Crawley 4:13.52 587 28.99 1:01.34 1:33.90 2:06.96 2:39.48 3:12.29 3:43.81
15 Jeremy Williams 03 Winchester City Penguins 4:14.97 577 28.22 59.56 1:31.94 2:05.28 2:37.89 3:10.77 3:43.40
16 Harry Robinson 04 Mid Sussex Marlins 4:15.98 570 27.59 59.13 1:32.21 2:05.48 2:38.76 3:11.94 3:44.32
17 Daniel Fallon 05 Epsom District 4:16.80 565 28.59 59.65 1:32.03 2:05.00 2:37.47 3:10.67 3:44.22
18 James Cummings-candal 05 Portsmouth Northsea 4:17.10 563 27.82 57.87 1:29.38 2:01.78 2:35.10 3:09.20 3:43.43
19 Daniel John 87 Reading 4:17.31 561 29.77 1:02.11 1:34.73 2:08.02 2:41.01 3:13.90 3:46.28
20 Daniel Cox 04 Wycombe District 4:17.43 560 26.99 56.68 1:27.50 1:58.94 2:32.27 3:07.30 3:42.64
21 Edward Hollands 04 Portsmouth Northsea 4:17.93 557 28.66 1:00.60 1:33.77 2:07.41 2:40.45 3:13.98 3:46.60
22 Patrick Walsh 03 Rushmoor Royals 4:19.22 549 27.65 59.89 1:33.46 2:07.07 2:40.56 3:13.45 3:45.18
23 Dominik Strba 03 Crawley 4:20.32 542 28.23 59.75 1:32.34 2:05.77 2:39.41 3:13.29 3:47.38
24 Solomon Kendrick 05 Shiverers 4:22.34 530 28.72 1:00.80 1:33.84 2:07.76 2:41.57 3:15.52 3:49.59
25 Andrew Lunniss 04 Winchester City Penguins 4:22.86 526 28.39 1:00.61 1:34.21 2:08.23 2:42.37 3:16.49 3:50.22
26 Samuel Williams 07 Wycombe District 4:26.97 503 29.19 1:01.63 1:35.92 2:10.11 2:44.33 3:19.04 3:53.73

Event 301J: Male 400m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Harry Wynne-jones 05 City of Milton Keynes 3:59.62 695
2 Alexander Cooper 06 Wycombe District 4:02.48 671
3 Archie Hawkins 05 Thanet 4:03.86 659
4 Oliver Pope 05 Thanet 4:04.10 657
5 Christian Duetoft 05 Leatherhead 4:05.59 646
6 George Pearson 06 Wycombe District 4:08.79 621
7 David Allen 05 Sevenoaks 4:10.76 606
8 Nathan Potter 05 Maidenhead 4:11.15 604
9 Daniel Fallon 05 Epsom District 4:16.80 565
10 James Cummings-candal 05 Portsmouth Northsea 4:17.10 563
11 Solomon Kendrick 05 Shiverers 4:22.34 530
12 Samuel Williams 07 Wycombe District 4:26.97 503

Event 301O: Male 400m Freestyle OPEN

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Sammy Tucker 04 Wycombe District 3:56.66 721
2 Joshua Weston 04 Wycombe District 3:58.49 705
3 Harry Wynne-jones 05 City of Milton Keynes 3:59.62 695
4 Alexander Cooper 06 Wycombe District 4:02.48 671
5 Archie Hawkins 05 Thanet 4:03.86 659
6 Samuel Lowe 04 Guernsey 4:03.89 659
7 Oliver Pope 05 Thanet 4:04.10 657
8 Christian Duetoft 05 Leatherhead 4:05.59 646
9 Arthur Logan 04 Mid Sussex Marlins 4:06.63 637
10 Jack Booth Rudd 04 Maidenhead 4:07.65 630
11 George Pearson 06 Wycombe District 4:08.79 621
12 David Allen 05 Sevenoaks 4:10.76 606
13 Nathan Potter 05 Maidenhead 4:11.15 604
14 Danielius Tuma 04 Crawley 4:13.52 587
15 Jeremy Williams 03 Winchester City Penguins 4:14.97 577
16 Harry Robinson 04 Mid Sussex Marlins 4:15.98 570
17 Daniel Fallon 05 Epsom District 4:16.80 565
18 James Cummings-candal 05 Portsmouth Northsea 4:17.10 563
19 Daniel John 87 Reading 4:17.31 561
20 Daniel Cox 04 Wycombe District 4:17.43 560
21 Edward Hollands 04 Portsmouth Northsea 4:17.93 557
22 Patrick Walsh 03 Rushmoor Royals 4:19.22 549
23 Dominik Strba 03 Crawley 4:20.32 542
24 Solomon Kendrick 05 Shiverers 4:22.34 530
25 Andrew Lunniss 04 Winchester City Penguins 4:22.86 526
26 Samuel Williams 07 Wycombe District 4:26.97 503