Swim England South East Open/Junior Championships 2021 (SC)

Results for Event 206: Male Open 100m Individual Medley

Event 206: Male Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
1 Joshua Press 03 City of Milton Keynes 56.90 691 25.89
2 Jan Poulton 04 Wycombe District 58.72 629 26.86
3 Ewan Taylor 02 University of Surrey 58.98 620 27.44
4 Joseph O'neill 02 East Grinstead 59.00 620 27.75
5 Mackenzie Cannon 02 Mid Sussex Marlins 59.21 613 27.65
6 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 59.57 602 27.37
7 Matthew Hind 04 Brighton 59.78 596 27.00
8 Louis Choron 02 Hastings Seagull 59.86 593 26.99
9 James Renshaw 05 Lancing College 59.91 592 27.79
10 Luke Poulton 06 Wycombe District 1:00.40 578 28.16
11 Aidan Cannon 00 Mid Sussex Marlins 1:00.49 575 27.40
12 Aran Bissett 08 Royal Tunbridge Wells Monson 1:00.54 574 27.98
13 Thomas Exall 02 Mid Sussex Marlins 1:01.02 560 28.13
14 William Last 04 Hastings Seagull 1:01.12 557 28.67
15 Joshua Weston 04 Wycombe District 1:01.69 542 29.07
16 Matt Burrows 05 Sevenoaks 1:01.85 538 29.73
17 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 1:02.00 534 30.02
18 Samuel Pyefinch 05 Maxwell 1:02.13 531 28.76
19 Martinus Marx 79 Crawley 1:02.72 516 28.48
20 George Wise 03 Dartford District 1:03.21 504 28.55
21 Dominic Morgan 05 Leatherhead 1:03.38 500 28.38
22 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 1:03.59 495 29.57
23 Nathaniel Brissett 06 Crawley 1:03.61 494 29.95
24 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 1:03.71 492 28.72
25 Dan Hicks 05 Guildford City 1:03.96 486 29.23
26 Samuel Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 1:04.69 470 30.32
27 James Camden 00 Abingdon Vale 1:04.73 469 29.52
28 Demi Alli 07 Sevenoaks 1:04.74 469 29.97
29 Max El-mokadem 08 Royal Tunbridge Wells Monson 1:05.12 461 29.57
30 Kai Jackson 04 Alton and District 1:05.18 460 29.50
31 Oliver Hoey 07 Shiverers 1:05.37 456 29.86
32 Joseph Dollamore 07 Portsmouth Northsea 1:05.50 453 30.87
33 Victor Dunev 05 Epsom District 1:05.88 445 30.16
34 Zachary Howard 06 Eastbourne 1:06.50 433 30.10
35 Colm Mathema 06 Thanet 1:06.75 428 29.74
36 Elis Knowles 05 Leatherhead 1:07.12 421 31.57
37 Charles Stanley 06 Maidstone 1:07.75 409 30.29
38 Lewis Murray 07 Mid Sussex Marlins 1:09.61 377 31.73

Event 206J: Male 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 James Renshaw 05 Lancing College 59.91 592
2 Luke Poulton 06 Wycombe District 1:00.40 578
3 Aran Bissett 08 Royal Tunbridge Wells Monson 1:00.54 574
4 Matt Burrows 05 Sevenoaks 1:01.85 538
5 Samuel Pyefinch 05 Maxwell 1:02.13 531
6 Dominic Morgan 05 Leatherhead 1:03.38 500
7 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 1:03.59 495
8 Nathaniel Brissett 06 Crawley 1:03.61 494
9 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 1:03.71 492
10 Dan Hicks 05 Guildford City 1:03.96 486
11 Demi Alli 07 Sevenoaks 1:04.74 469
12 Max El-mokadem 08 Royal Tunbridge Wells Monson 1:05.12 461
13 Oliver Hoey 07 Shiverers 1:05.37 456
14 Joseph Dollamore 07 Portsmouth Northsea 1:05.50 453
15 Victor Dunev 05 Epsom District 1:05.88 445
16 Zachary Howard 06 Eastbourne 1:06.50 433
17 Colm Mathema 06 Thanet 1:06.75 428
18 Elis Knowles 05 Leatherhead 1:07.12 421
19 Charles Stanley 06 Maidstone 1:07.75 409
20 Lewis Murray 07 Mid Sussex Marlins 1:09.61 377

Event 206O: Male 100m Individual Medley OPEN

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Joshua Press 03 City of Milton Keynes 56.90 691
2 Jan Poulton 04 Wycombe District 58.72 629
3 Ewan Taylor 02 University of Surrey 58.98 620
4 Joseph O'neill 02 East Grinstead 59.00 620
5 Mackenzie Cannon 02 Mid Sussex Marlins 59.21 613
6 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 59.57 602
7 Matthew Hind 04 Brighton 59.78 596
8 Louis Choron 02 Hastings Seagull 59.86 593
9 James Renshaw 05 Lancing College 59.91 592
10 Luke Poulton 06 Wycombe District 1:00.40 578
11 Aidan Cannon 00 Mid Sussex Marlins 1:00.49 575
12 Aran Bissett 08 Royal Tunbridge Wells Monson 1:00.54 574
13 Thomas Exall 02 Mid Sussex Marlins 1:01.02 560
14 William Last 04 Hastings Seagull 1:01.12 557
15 Joshua Weston 04 Wycombe District 1:01.69 542
16 Matt Burrows 05 Sevenoaks 1:01.85 538
17 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 1:02.00 534
18 Samuel Pyefinch 05 Maxwell 1:02.13 531
19 Martinus Marx 79 Crawley 1:02.72 516
20 George Wise 03 Dartford District 1:03.21 504
21 Dominic Morgan 05 Leatherhead 1:03.38 500
22 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 1:03.59 495
23 Nathaniel Brissett 06 Crawley 1:03.61 494
24 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 1:03.71 492
25 Dan Hicks 05 Guildford City 1:03.96 486
26 Samuel Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 1:04.69 470
27 James Camden 00 Abingdon Vale 1:04.73 469
28 Demi Alli 07 Sevenoaks 1:04.74 469
29 Max El-mokadem 08 Royal Tunbridge Wells Monson 1:05.12 461
30 Kai Jackson 04 Alton and District 1:05.18 460
31 Oliver Hoey 07 Shiverers 1:05.37 456
32 Joseph Dollamore 07 Portsmouth Northsea 1:05.50 453
33 Victor Dunev 05 Epsom District 1:05.88 445
34 Zachary Howard 06 Eastbourne 1:06.50 433
35 Colm Mathema 06 Thanet 1:06.75 428
36 Elis Knowles 05 Leatherhead 1:07.12 421
37 Charles Stanley 06 Maidstone 1:07.75 409
38 Lewis Murray 07 Mid Sussex Marlins 1:09.61 377