Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Wycombe District

Event 101E: Female Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Merissa Z Booth 05 Wycombe District 4:41.20 595 31.94 1:06.81 1:41.75 2:16.82 2:52.21 3:28.66 4:05.13
2 Anna Oakes 05 Wycombe District 4:44.13 576 32.19 1:07.02 1:42.81 2:18.98 2:55.59 3:32.30 4:08.34
5 Tia Lomas 05 Wycombe District 4:53.79 521 33.10 1:10.39 1:47.72 2:25.56 3:03.55 3:41.15 4:18.56

Event 101F: Female Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Ella Dyson 04 Wycombe District 4:24.14 717 30.41 1:03.56 1:37.04 2:10.80 2:44.15 3:17.78 3:51.22
12 Katie Crowhurst 04 Wycombe District 5:25.28 384 35.81 1:16.32 1:57.95 2:39.81 3:21.81 4:03.45 4:45.33

Event 102E: Female Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Lily E Brabbin 05 Wycombe District 2:34.83 540 32.61 1:12.77 1:57.79
19 Merissa Z Booth 05 Wycombe District 2:53.14 387 36.17 1:21.79 2:13.24
Anna Oakes 05 Wycombe District DQ.Technical infraction

Event 102F: Female Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Lucy J Block 04 Wycombe District 2:33.06 559 33.17 1:09.81 1:57.95

Event 102G: Female Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Megan Daley 03 Wycombe District 2:35.37 535 32.67 1:14.33 1:58.89

Event 121E: Female Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Tia Lomas 05 Wycombe District 2:17.93 550 31.81 1:07.20 1:43.90
8 Anna Oakes 05 Wycombe District 2:18.95 538 32.31 1:07.65 1:43.69
22 Merissa Z Booth 05 Wycombe District 2:32.72 405 34.46 1:13.07 1:52.15

Event 121F: Female Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Lucy J Block 04 Wycombe District 2:15.14 584 31.95 1:06.82 1:41.79

Event 123E: Female Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Tia Lomas 05 Wycombe District 1:03.57 538 31.03
13 Lily E Brabbin 05 Wycombe District 1:04.72 510 31.40
16 Anna Oakes 05 Wycombe District 1:05.02 503 31.44

Event 123F: Female Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Lucy J Block 04 Wycombe District 1:03.84 531 31.44

Event 123G: Female Age 18/Over 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Adel Zakrzewski 03 Wycombe District 1:03.14 549 30.39

Event 142E: Female Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Tia Lomas 05 Wycombe District 2:36.76 496 36.38 1:16.31 1:57.45

Event 142F: Female Age 17 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lucy J Block 04 Wycombe District 2:22.64 658 33.51 1:09.85 1:46.78

Event 143E: Female Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Lily E Brabbin 05 Wycombe District 2:52.11 528 39.00 1:22.80 2:07.57

Event 144F: Female Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
15 Katie Crowhurst 04 Wycombe District 1:18.45 354 35.31

Event 145E: Female Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Tia Lomas 05 Wycombe District 1:13.74 489 36.03

Event 145F: Female Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Lucy J Block 04 Wycombe District 1:07.87 627 33.12

Event 145G: Female Age 18/Over 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Adel Zakrzewski 03 Wycombe District 1:11.89 528 34.29

Event 146E: Female Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Lily E Brabbin 05 Wycombe District 1:19.64 522 37.59

Event 201E: Male Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 Carmelo G Almadin 05 Wycombe District 4:48.54 444 31.35 1:07.15 1:43.90 2:21.31 2:58.49 3:36.23 4:12.85

Event 201F: Male Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Joshua Weston 04 Wycombe District 4:05.89 717 27.89 58.38 1:29.14 2:00.35 2:31.79 3:03.40 3:34.89
2 Sammy Tucker 04 Wycombe District 4:10.16 681 28.24 59.92 1:31.70 2:03.05 2:34.48 3:06.09 3:38.64
5 Daniel Cox 04 Wycombe District 4:19.12 613 28.20 59.16 1:31.73 2:04.92 2:37.78 3:11.41 3:45.63
8 Luca Staines 04 Wycombe District 4:25.08 572 29.15 1:01.11 1:34.52 2:08.10 2:42.19 3:17.03 3:51.53
13 Connor Smith 04 Wycombe District 4:41.53 478 31.19 1:05.96 1:41.59 2:17.05 2:53.50 3:30.41 4:06.56

Event 201G: Male Age 18/Over 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Joshua Williams 02 Wycombe District 4:05.48 721 27.51 57.23 1:27.68 1:58.99 2:30.27 3:02.07 3:33.81
4 Thomas Sansome 03 Wycombe District 4:20.48 603 29.30 1:01.07 1:33.58 2:06.01 2:38.90 3:12.92 3:46.57
5 Thomas Poulton 02 Wycombe District 4:25.29 571 28.92 1:01.63 1:35.16 2:09.37 2:43.07 3:17.51 3:51.69

Event 202E: Male Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Nathan Walford 05 Wycombe District 2:26.55 471 30.34 1:10.62 1:52.50
14 Liam Smith 05 Wycombe District 2:30.98 430 32.32 1:13.32 1:55.99
17 Carmelo G Almadin 05 Wycombe District 2:32.88 415 30.58 1:13.08 1:59.21
Solomon Williams 05 Wycombe District DQ.Technical infraction

Event 202F: Male Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jan Poulton 04 Wycombe District 2:15.08 601 27.94 1:02.51 1:43.60
9 James Murphy 04 Wycombe District 2:21.98 518 29.53 1:08.03 1:49.14

Event 202G: Male Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Cameron Brooker 02 Wycombe District 2:07.32 718 28.15 59.69 1:37.37
2 Luke Ibbeson 03 Wycombe District 2:08.29 702 27.20 1:00.55 1:37.12

Event 221E: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Solomon Williams 05 Wycombe District 1:57.96 647 27.75 57.64 1:28.32
13 Thaneson Chen 05 Wycombe District 2:10.22 481 29.94 1:02.15 1:36.14

Event 221F: Male Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Sammy Tucker 04 Wycombe District 1:57.55 653 27.76 57.49 1:27.38
3 Joshua Weston 04 Wycombe District 1:58.05 645 27.66 57.43 1:27.93
4 Daniel Cox 04 Wycombe District 1:59.69 619 27.67 57.84 1:28.97
10 Luca Staines 04 Wycombe District 2:04.06 556 28.57 59.79 1:32.27
16 Connor Smith 04 Wycombe District 2:09.36 490 29.44 1:01.62 1:35.27
17 James Murphy 04 Wycombe District 2:09.69 486 29.79 1:03.24 1:37.22

Event 221G: Male Age 18/Over 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Joshua Williams 02 Wycombe District 1:54.81 701 27.18 56.95 1:26.01
3 Thomas Sansome 03 Wycombe District 2:01.15 597 28.00 58.94 1:30.32
12 Ronnie Hester 01 Wycombe District 2:09.65 487 28.86 1:01.62 1:35.93

Event 222E: Male Age 16 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Liam Smith 05 Wycombe District 5:18.13 450 33.01 1:13.46 1:55.78 2:38.04 3:21.07 4:05.41 4:42.28

Event 222F: Male Age 17 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Jan Poulton 04 Wycombe District 4:39.90 661 28.58 1:02.19 1:37.85 2:12.71 2:53.41 3:35.00 4:08.44

Event 222G: Male Age 18/Over 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Luke Ibbeson 03 Wycombe District 4:35.83 691 28.31 1:01.46 1:37.43 2:13.35 2:51.60 3:30.92 4:03.76

Event 223E: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Solomon Williams 05 Wycombe District 53.90 659 26.25

Event 223F: Male Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Sammy Tucker 04 Wycombe District 54.75 629 26.74
11 Joshua Weston 04 Wycombe District 56.84 562 27.57
13 Daniel Cox 04 Wycombe District 57.73 537 28.08

Event 223G: Male Age 18/Over 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Charles Messenger 96 Wycombe District 56.24 580 26.43

Event 241E: Male Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Carmelo G Almadin 05 Wycombe District 2:26.69 439 30.63 1:07.64 1:48.34

Event 241F: Male Age 17 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Sammy Tucker 04 Wycombe District 2:08.73 650 28.51 1:00.74 1:34.10
5 Alexander Mills 04 Wycombe District 2:29.10 418 31.84 1:09.28 1:48.18

Event 241G: Male Age 18/Over 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Thomas Sansome 03 Wycombe District 2:09.73 635 28.95 1:02.02 1:35.96

Event 242F: Male Age 17 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jan Poulton 04 Wycombe District 2:12.47 603 31.02 1:04.83 1:39.13
8 Luca Staines 04 Wycombe District 2:19.23 519 32.03 1:07.48 1:43.55
11 Daniel Cox 04 Wycombe District 2:21.87 491 33.85 1:09.81 1:46.36

Event 242G: Male Age 18/Over 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Cameron Brooker 02 Wycombe District 2:04.93 719 29.28 1:01.50 1:34.06
2 Thomas Poulton 02 Wycombe District 2:10.80 626 30.22 1:03.04 1:37.09

Event 243E: Male Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Nathan Walford 05 Wycombe District 2:38.95 506 35.77 1:16.78 1:58.87
Liam Smith 05 Wycombe District DQ.Technical Infraction

Event 243G: Male Age 18/Over 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Ronnie Hester 01 Wycombe District 2:34.91 547 34.50 1:13.94 1:54.27

Event 244E: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Solomon Williams 05 Wycombe District 58.23 626 27.32
6 Carmelo G Almadin 05 Wycombe District 1:02.93 496 28.99
14 Nathan Walford 05 Wycombe District 1:07.10 409 30.45

Event 244F: Male Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Sammy Tucker 04 Wycombe District 58.07 631 27.33
6 Joshua Weston 04 Wycombe District 1:01.06 543 28.50
11 James Murphy 04 Wycombe District 1:03.78 477 29.44
16 Daniel Cox 04 Wycombe District 1:07.76 397 30.54

Event 245E: Male Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Solomon Williams 05 Wycombe District 59.76 653 29.51

Event 245F: Male Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Jan Poulton 04 Wycombe District 1:02.29 577 30.19
8 Luca Staines 04 Wycombe District 1:04.52 519 31.45

Event 245G: Male Age 18/Over 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Cameron Brooker 02 Wycombe District 57.76 723 28.47
3 Thomas Poulton 02 Wycombe District 1:02.91 560 30.54
7 Thomas Sansome 03 Wycombe District 1:05.73 491 31.47

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Nathan Walford 05 Wycombe District 1:12.66 486 34.19
15 Liam Smith 05 Wycombe District 1:17.82 396 36.47

Event 246F: Male Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 James Murphy 04 Wycombe District 1:12.35 492 34.51

Event 246G: Male Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Luke Ibbeson 03 Wycombe District 1:06.27 641 31.14
11 Ronnie Hester 01 Wycombe District 1:11.13 518 33.75

Event 301B: Female Age 13 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Annabelle Compton 08 Wycombe District 4:50.54 539 32.59 1:08.41 1:45.24 2:22.32 2:59.70 3:37.04 4:14.68

Event 301C: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Maisie Dickinson 07 Wycombe District 5:02.39 478 33.53 1:11.14 1:50.09 2:29.14 3:08.43 3:47.26 4:25.78

Event 301D: Female Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Lucy Fox 06 Wycombe District 4:34.05 642 31.18 1:04.66 1:39.39 2:14.16 2:49.63 3:25.13 4:00.98
16 Nyah Kearney 06 Wycombe District 5:10.70 441 34.40 1:11.80 1:50.43 2:29.87 3:09.82 3:50.05 4:30.54

Event 302B: Female Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Hazel-Anne Carter 08 Wycombe District 2:32.44 566 33.53 1:13.55 1:57.31
4 Annabelle Compton 08 Wycombe District 2:42.17 470 33.32 1:14.20 2:05.66

Event 302C: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Madeleine Hepworth 07 Wycombe District 2:37.12 517 33.69 1:15.88 2:00.09

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Alice Weston 06 Wycombe District 2:33.35 556 31.28 1:12.10 1:58.48
13 Chloe Adams 06 Wycombe District 2:42.84 465 33.81 1:18.33 2:04.02

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Annabelle Compton 08 Wycombe District 2:17.93 550 32.41 1:08.31 1:44.08

Event 321C: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Lilia Gilbert 07 Wycombe District 2:17.13 559 32.07 1:07.78 1:43.93
6 Madeleine Hepworth 07 Wycombe District 2:18.33 545 32.78 1:09.12 1:45.02
18 Maisie Dickinson 07 Wycombe District 2:25.56 468 33.08 1:09.44 1:47.68

Event 321D: Female Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lucy Fox 06 Wycombe District 2:08.84 674 30.45 1:03.67 1:37.15
17 Nyah Kearney 06 Wycombe District 2:21.76 506 32.71 1:08.60 1:46.10

Event 322B: Female Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Hazel-Anne Carter 08 Wycombe District 5:22.25 565 33.86 1:13.99 1:55.39 2:37.18 3:21.54 4:08.18 4:45.38

Event 322D: Female Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Chloe Adams 06 Wycombe District 5:47.30 451 35.54 1:16.72 2:03.26 2:49.11 3:36.63 4:25.04 5:06.16

Event 323B: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Annabelle Compton 08 Wycombe District 1:02.96 554 30.84
8 Hazel-Anne Carter 08 Wycombe District 1:05.97 482 32.33

Event 323C: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Lilia Gilbert 07 Wycombe District 1:03.40 543 30.78
11 Madeleine Hepworth 07 Wycombe District 1:03.56 538 30.98

Event 323D: Female Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Lucy Fox 06 Wycombe District 59.95 642 29.44
9 Alice Weston 06 Wycombe District 1:02.70 561 30.96

Event 341C: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Maisie Dickinson 07 Wycombe District 2:58.99 315 37.02 1:22.69 2:10.09

Event 341D: Female Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lucy Fox 06 Wycombe District 2:21.73 635 31.96 1:07.86 1:45.30
2 Alice Weston 06 Wycombe District 2:27.73 561 33.20 1:10.86 1:49.01

Event 342B: Female Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Annabelle Compton 08 Wycombe District 2:35.14 511 37.08 1:16.18 1:56.31

Event 342C: Female Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Lilia Gilbert 07 Wycombe District 2:32.14 542 36.66 1:15.60 1:55.72

Event 342D: Female Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Rebecca Hayward 06 Wycombe District 2:32.53 538 35.13 1:14.98 1:54.12
11 Nyah Kearney 06 Wycombe District 2:36.91 494 38.71 1:18.79 1:59.18

Event 343B: Female Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Hazel-Anne Carter 08 Wycombe District 2:56.35 491 40.08 1:25.65 2:10.75

Event 343C: Female Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Madeleine Hepworth 07 Wycombe District 2:54.57 506 39.55 1:24.84 2:10.19

Event 343D: Female Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Chloe Adams 06 Wycombe District 2:59.53 465 39.97 1:25.73 2:11.79

Event 344B: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Annabelle Compton 08 Wycombe District 1:10.86 480 33.02

Event 344D: Female Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Lucy Fox 06 Wycombe District 1:04.71 630 31.13
4 Alice Weston 06 Wycombe District 1:07.12 565 31.96
18 Chloe Adams 06 Wycombe District 1:15.45 398 34.87

Event 345B: Female Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Annabelle Compton 08 Wycombe District 1:13.44 495 35.64

Event 345C: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Lilia Gilbert 07 Wycombe District 1:10.99 548 35.52

Event 345D: Female Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Rebecca Hayward 06 Wycombe District 1:11.21 543 34.15
15 Nyah Kearney 06 Wycombe District 1:13.91 486 37.05
17 Alice Weston 06 Wycombe District 1:14.09 482 36.56

Event 346B: Female Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Hazel-Anne Carter 08 Wycombe District 1:24.26 441 39.84

Event 346C: Female Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Madeleine Hepworth 07 Wycombe District 1:21.77 482 39.29

Event 346D: Female Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Chloe Adams 06 Wycombe District 1:24.21 442 39.64

Event 401C: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Samuel Williams 07 Wycombe District 4:43.24 469 31.64 1:07.25 1:43.99 2:19.99 2:55.96 3:33.06 4:09.01

Event 401D: Male Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Alexander Cooper 06 Wycombe District 4:08.06 698 27.20 57.66 1:29.28 2:01.29 2:33.30 3:05.50 3:37.29
2 George Pearson 06 Wycombe District 4:14.08 650 29.07 1:01.18 1:33.03 2:05.59 2:37.70 3:10.81 3:42.70

Event 402B: Male Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Dominic Adams 08 Wycombe District 2:32.10 421 32.79 1:12.78 1:54.41

Event 402C: Male Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Alexander Moore 07 Wycombe District 2:27.38 463 30.53 1:08.34 1:52.80

Event 402D: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Luke Poulton 06 Wycombe District 2:15.11 601 29.59 1:03.90 1:43.09

Event 421C: Male Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Samuel Williams 07 Wycombe District 2:14.25 439 30.09 1:04.65 1:40.15

Event 421D: Male Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Alexander Cooper 06 Wycombe District 1:57.77 650 26.82 56.75 1:27.63
3 George Pearson 06 Wycombe District 2:01.41 593 28.51 59.74 1:30.63

Event 422B: Male Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Dominic Adams 08 Wycombe District 5:26.80 415 34.58 1:15.81 1:58.84 2:40.64 3:23.52 4:07.86 4:48.80

Event 422D: Male Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Luke Poulton 06 Wycombe District 4:44.39 630 29.89 1:03.22 1:40.32 2:16.08 2:56.99 3:37.69 4:12.49

Event 423C: Male Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Alexander Moore 07 Wycombe District 58.23 523 27.68
17 Samuel Williams 07 Wycombe District 1:00.94 456 29.30

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Alexander Cooper 06 Wycombe District 54.85 626 26.49
17 Luke Poulton 06 Wycombe District 59.04 502 28.35

Event 441D: Male Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Alexander Cooper 06 Wycombe District 2:17.16 537 29.85 1:05.17 1:41.33
2 George Pearson 06 Wycombe District 2:18.72 519 30.88 1:06.80 1:43.09

Event 442B: Male Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Dominic Adams 08 Wycombe District 2:38.77 350 36.79 1:17.71 1:58.29

Event 442C: Male Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Alexander Moore 07 Wycombe District 2:28.98 424 34.22 1:12.52 1:51.71
14 Samuel Williams 07 Wycombe District 2:33.04 391 36.12 1:15.40 1:55.29

Event 442D: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Luke Poulton 06 Wycombe District 2:14.14 581 32.02 1:06.39 1:41.17

Event 443B: Male Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Dominic Adams 08 Wycombe District 2:39.80 498 36.80 1:17.64 1:58.17

Event 444B: Male Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Dominic Adams 08 Wycombe District 1:14.02 305 33.99

Event 444D: Male Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Alexander Cooper 06 Wycombe District 1:01.99 519 28.79
4 Luke Poulton 06 Wycombe District 1:02.46 507 29.87
10 George Pearson 06 Wycombe District 1:04.27 466 30.03

Event 445C: Male Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Alexander Moore 07 Wycombe District 1:05.60 494 31.96
13 Samuel Williams 07 Wycombe District 1:11.27 385 34.41

Event 446B: Male Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Dominic Adams 08 Wycombe District 1:16.66 414 36.85

Event 446D: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Alexander Cooper 06 Wycombe District 1:12.84 482 34.12
8 Luke Poulton 06 Wycombe District 1:14.39 453 35.74