Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Woking

Event 101F: Female Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
9 Isabelle Hill 04 Woking 5:08.12 452 33.23 1:11.31 1:51.48 2:31.18 3:11.24 3:51.25 4:30.24

Event 101G: Female Age 18/Over 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
9 Hannah Kitchen 90 Woking 4:59.58 492 34.08 1:11.08 1:48.97 2:27.04 3:05.22 3:43.76 4:22.24

Event 121F: Female Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
21 Isabelle Hill 04 Woking 2:28.04 444 32.98 1:11.34 1:50.51

Event 123G: Female Age 18/Over 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Millicent Routledge 99 Woking 1:00.33 630 29.35

Event 141F: Female Age 17 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Madeleine Livingstone 04 Woking 2:44.85 403 34.42 1:15.54 1:59.34

Event 144F: Female Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Madeleine Livingstone 04 Woking 1:13.47 431 34.26

Event 202F: Male Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Joshua Thompson 04 Woking 2:23.35 503 30.22 1:06.66 1:47.86

Event 223E: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Ben Howell 05 Woking 59.12 500 27.96

Event 223F: Male Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Hendrik Van Der Leest 04 Woking 53.74 665 25.82

Event 242F: Male Age 17 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hendrik Van Der Leest 04 Woking 2:07.61 675 29.71 1:02.07 1:34.87
12 Steven Wood 04 Woking 2:29.28 421 33.20 1:10.87 1:50.43

Event 243E: Male Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Ben Howell 05 Woking 2:53.10 392 37.58 1:20.63 2:06.44

Event 243F: Male Age 17 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Joshua Thompson 04 Woking 2:34.44 552 34.18 1:14.38 1:54.79

Event 244E: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Ben Howell 05 Woking 1:04.04 471 29.04

Event 245F: Male Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Hendrik Van Der Leest 04 Woking 59.54 660 29.20
15 Steven Wood 04 Woking 1:08.77 429 33.00

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Ben Howell 05 Woking 1:20.94 352 37.44

Event 246F: Male Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Joshua Thompson 04 Woking 1:11.60 508 33.23

Event 301C: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
17 Rita Luzan 07 Woking 5:15.23 422 32.51 1:11.33 1:51.60 2:32.26 3:13.20 3:54.54 4:35.87
21 Bella Hornzee 07 Woking 5:20.98 400 33.26 1:12.73 1:52.58 2:35.61 3:16.97 3:59.88 4:40.71
23 Annabelle Simon 07 Woking 5:32.24 361 33.85 1:13.00 1:54.78 2:38.00 3:21.74 4:06.34 4:50.62

Event 302B: Female Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Abigail Elford 08 Woking 2:41.66 475 32.69 1:15.46 2:03.40

Event 302C: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Mana Tanaka 07 Woking 2:48.42 420 33.31 1:15.17 2:09.16
Akane Hincapie 07 Woking DQ.Technical Infraction (2.38.46)

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Sophie King 06 Woking 2:29.42 601 30.61 1:09.27 1:53.24

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Abigail Elford 08 Woking 2:21.97 504 32.89 1:09.54 1:46.62

Event 321C: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Rita Luzan 07 Woking 2:26.17 462 32.44 1:09.94 1:48.03
22 Bella Hornzee 07 Woking 2:27.57 449 32.47 1:10.34 1:48.98
24 Annabelle Simon 07 Woking 2:33.68 397 33.08 1:11.54 1:53.72

Event 321D: Female Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Sophie King 06 Woking 2:18.21 546 31.23 1:06.47 1:42.51

Event 322B: Female Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Abigail Elford 08 Woking 5:43.88 465 33.55 1:13.77 2:00.65 2:46.20 3:35.40 4:26.60 5:06.74

Event 323C: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Sadie Warmington 07 Woking 1:04.89 506 30.59
21 Rita Luzan 07 Woking 1:05.71 487 31.57
22 Mana Tanaka 07 Woking 1:06.15 478 31.18

Event 341B: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Abigail Elford 08 Woking 2:46.27 393 35.94 1:17.52 2:02.40

Event 342C: Female Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Akane Hincapie 07 Woking 2:33.60 527 35.18 1:14.41 1:53.79
10 Bella Hornzee 07 Woking 2:38.90 476 36.00 1:16.97 1:59.28

Event 343D: Female Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Sophie King 06 Woking 2:48.39 564 36.55 1:19.51 2:04.06

Event 344B: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Abigail Elford 08 Woking 1:12.64 446 33.46

Event 344C: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Isabelle Townsend 07 Woking 1:15.14 403 34.17

Event 345C: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Sadie Warmington 07 Woking 1:13.83 487 34.97
11 Bella Hornzee 07 Woking 1:14.24 479 35.54
13 Akane Hincapie 07 Woking 1:14.69 471 35.25

Event 346D: Female Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Sophie King 06 Woking 1:14.55 637 34.47

Event 401C: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
17 Isaac Whiddett 07 Woking 5:02.66 384 31.59 1:07.62 1:46.72 2:25.36 3:05.29 3:44.62 4:24.20

Event 401D: Male Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Fredrick Van Der Leest 06 Woking 4:31.57 532 28.98 1:01.26 1:34.93 2:09.70 2:45.09 3:21.01 3:57.01

Event 402B: Male Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Ryan Grealou 08 Woking 2:45.21 329 34.53 1:18.89 2:06.04

Event 402D: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Nathaniel Reeve 06 Woking 2:28.41 453 31.25 1:07.06 1:51.53

Event 422D: Male Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
Nathaniel Reeve 06 Woking DQ.Technical infraction (5.21.17)

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Fredrick Van Der Leest 06 Woking 57.10 554 27.74

Event 442B: Male Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
17 Ryan Grealou 08 Woking 2:45.72 308 37.03 1:19.37 2:03.27

Event 443B: Male Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Ryan Grealou 08 Woking 3:04.28 325 39.62 1:27.22 2:16.38

Event 443C: Male Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Isaac Whiddett 07 Woking 2:59.94 349 38.76 1:23.73 2:11.40

Event 443D: Male Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Nathaniel Reeve 06 Woking 2:52.71 395 38.54 1:22.99 2:07.67

Event 445D: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Fredrick Van Der Leest 06 Woking 1:07.48 454 33.12

Event 446B: Male Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Ryan Grealou 08 Woking 1:23.91 316 38.71

Event 446D: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Nathaniel Reeve 06 Woking 1:20.83 353 38.69