Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Shiverers

Event 146F: Female Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Rosie Windslow 04 Shiverers 1:23.85 447 38.02

Event 201E: Male Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Solomon Kendrick 05 Shiverers 4:29.98 542 28.97 1:02.74 1:37.27 2:12.26 2:46.97 3:22.03 3:56.24

Event 202E: Male Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Euan Macleod 05 Shiverers 2:19.80 542 28.80 1:04.07 1:46.41

Event 221E: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Solomon Kendrick 05 Shiverers 2:06.83 520 28.73 1:01.11 1:34.19

Event 222E: Male Age 16 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Euan Macleod 05 Shiverers 5:09.07 491 30.31 1:06.92 1:46.86 2:26.69 3:13.10 3:59.69 4:35.11

Event 223E: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Solomon Kendrick 05 Shiverers 57.34 548 27.66

Event 242E: Male Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Euan Macleod 05 Shiverers 2:23.77 472 30.62 1:05.75 1:45.14
17 Solomon Kendrick 05 Shiverers 2:27.11 440 33.75 1:11.42 1:50.22

Event 244E: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Solomon Kendrick 05 Shiverers 1:03.47 484 29.50

Event 245E: Male Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Euan Macleod 05 Shiverers 1:01.42 602 29.08

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Solomon Kendrick 05 Shiverers 1:18.89 380 37.89

Event 302C: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
17 Trinity Kendrick 07 Shiverers 2:48.08 422 35.84 1:18.33 2:10.47

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Skaidra Valmantaite 08 Shiverers 2:25.28 470 32.86 1:09.97 1:48.50

Event 321D: Female Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Rania Khallouqi 06 Shiverers 2:18.80 539 31.79 1:07.98 1:43.85

Event 323B: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Skaidra Valmantaite 08 Shiverers 1:04.60 513 30.71

Event 323D: Female Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Rania Khallouqi 06 Shiverers 1:01.12 606 29.42

Event 342B: Female Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Skaidra Valmantaite 08 Shiverers 2:40.39 463 36.88 1:17.23 1:59.78

Event 345B: Female Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Skaidra Valmantaite 08 Shiverers 1:13.89 486 36.04

Event 402C: Male Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Oliver Hoey 07 Shiverers 2:29.60 443 30.53 1:07.72 1:52.48

Event 402D: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Leon Taylor 06 Shiverers 2:25.06 485 29.42 1:06.95 1:50.16

Event 421C: Male Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Oliver Hoey 07 Shiverers 2:13.35 448 30.09 1:03.62 1:38.94

Event 421D: Male Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Leon Taylor 06 Shiverers 2:07.90 507 29.33 1:01.42 1:35.08

Event 423C: Male Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
19 Oliver Hoey 07 Shiverers 1:01.22 450 29.10

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Leon Taylor 06 Shiverers 58.30 521 27.96

Event 442D: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Leon Taylor 06 Shiverers 2:23.22 477 33.32 1:09.82 1:47.72

Event 444C: Male Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Oliver Hoey 07 Shiverers 1:07.43 403 30.73

Event 445D: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Leon Taylor 06 Shiverers 1:06.37 477 31.72

Event 446D: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Leon Taylor 06 Shiverers 1:18.36 388 35.92