Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Maxwell

Event 101E: Female Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
11 Larissa Campbell 05 Maxwell 5:19.47 405 33.33 1:10.97 1:51.48 2:33.11 3:14.87 3:56.69 4:38.55

Event 101F: Female Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Rowan Cyster 04 Maxwell 4:56.65 506 34.28 1:11.75 1:49.86 2:28.55 3:05.88 3:43.82 4:20.91

Event 102E: Female Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Poppy Baybutt 05 Maxwell 2:34.74 541 31.59 1:12.31 1:58.05

Event 121E: Female Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Amelie Bissett 05 Maxwell 2:24.26 480 33.63 1:10.23 1:47.44

Event 123E: Female Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Poppy Baybutt 05 Maxwell 1:03.03 552 30.43
18 Amelie Bissett 05 Maxwell 1:05.84 484 31.78

Event 141F: Female Age 17 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Rowan Cyster 04 Maxwell 2:30.07 535 33.51 1:12.23 1:51.86

Event 142E: Female Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Amelie Bissett 05 Maxwell 2:41.07 457 37.57 1:18.68 2:00.11

Event 142F: Female Age 17 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Imogen Walton 04 Maxwell 2:35.18 511 35.06 1:14.00 1:55.34

Event 143E: Female Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Gracie Hudson 05 Maxwell 2:40.37 653 36.28 1:17.01 1:58.64

Event 144E: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Poppy Baybutt 05 Maxwell 1:09.37 512 31.59

Event 144F: Female Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Rowan Cyster 04 Maxwell 1:12.79 443 33.80

Event 145E: Female Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Amelie Bissett 05 Maxwell 1:16.25 442 37.06

Event 145F: Female Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Imogen Walton 04 Maxwell 1:11.42 538 34.37

Event 146E: Female Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Gracie Hudson 05 Maxwell 1:17.70 562 36.91

Event 202E: Male Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Sam Pyefinch 05 Maxwell 2:23.24 504 29.96 1:05.74 1:50.56

Event 221E: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Sam Pyefinch 05 Maxwell 2:07.90 507 29.11 1:01.03 1:34.26

Event 222G: Male Age 18/Over 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Kenji McDade 02 Maxwell 4:52.06 582 30.48 1:04.84 1:43.54 2:21.25 3:00.89 3:40.75 4:17.19

Event 223E: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Sam Pyefinch 05 Maxwell 57.58 541 27.38

Event 242E: Male Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Sam Pyefinch 05 Maxwell 2:23.19 478 32.82 1:08.95 1:46.49

Event 243E: Male Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Sourab Surana 05 Maxwell 2:54.46 383 38.22 1:22.19 2:07.60

Event 243G: Male Age 18/Over 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Kenji McDade 02 Maxwell 2:24.99 667 32.83 1:09.94 1:47.19

Event 244E: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Sam Pyefinch 05 Maxwell 1:04.58 459 29.43

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Sourab Surana 05 Maxwell 1:20.30 360 37.51

Event 246G: Male Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Kenji McDade 02 Maxwell 1:08.20 588 31.65

Event 301B: Female Age 13 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
17 Hannah Campbell 08 Maxwell 5:20.86 400 36.20 40.04 1:57.33 1:27.33 2:31.73
19 Charlotte Hall 08 Maxwell 5:21.79 397 35.06 1:15.18 1:55.55 2:36.69 3:17.60 3:59.94 4:41.40

Event 302B: Female Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hollie Whaymand 08 Maxwell 2:28.53 612 33.07 1:12.25 1:55.19
12 Kara Clewlow 08 Maxwell 2:47.30 428 33.77 1:16.92 2:09.11

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Kara Clewlow 08 Maxwell 2:27.88 446 33.59 1:11.51 1:49.82

Event 322B: Female Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Hollie Whaymand 08 Maxwell 5:15.02 604 34.33 1:14.36 1:56.11 2:36.53 3:20.51 4:04.79 4:41.25

Event 323B: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Hollie Whaymand 08 Maxwell 1:02.50 566 30.80

Event 341B: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Kara Clewlow 08 Maxwell 2:44.68 405 34.19 1:15.92 1:58.93

Event 341C: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Eliza Hudson 07 Maxwell 2:38.35 455 34.93 1:15.21 1:57.51

Event 343B: Female Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hollie Whaymand 08 Maxwell 2:48.37 564 38.77 1:22.17 2:05.80

Event 344B: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Kara Clewlow 08 Maxwell 1:11.87 460 32.92

Event 344C: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Eliza Hudson 07 Maxwell 1:14.45 414 34.62

Event 346B: Female Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Hollie Whaymand 08 Maxwell 1:20.13 513 38.47

Event 401C: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 Chale Cowles 07 Maxwell 4:57.83 403 34.04 1:11.44 1:49.66 2:28.29 3:06.02 3:44.11 4:21.33

Event 401D: Male Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
5 Charlie Toms 06 Maxwell 4:28.94 548 29.56 1:03.00 1:36.81 2:11.50 2:45.57 3:20.91 3:55.53

Event 402C: Male Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jake Chesworth 07 Maxwell 2:27.33 463 30.59 1:08.91 1:53.71

Event 421C: Male Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Chale Cowles 07 Maxwell 2:18.46 400 31.40 1:06.98 1:42.84

Event 421D: Male Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Charlie Toms 06 Maxwell 2:08.38 502 28.99 1:01.87 1:34.84

Event 422C: Male Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Jake Chesworth 07 Maxwell 5:03.75 517 31.39 1:08.30 1:47.46 2:26.61 3:10.09 3:52.92 4:29.28

Event 441D: Male Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Charlie Toms 06 Maxwell 2:20.27 502 31.14 1:06.75 1:44.20

Event 442C: Male Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Jake Chesworth 07 Maxwell 2:28.70 426 34.76 1:13.73 1:52.13
21 Chale Cowles 07 Maxwell 2:43.34 322 37.86 1:19.57 2:02.00

Event 443C: Male Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Chale Cowles 07 Maxwell 2:49.23 419 39.80 1:22.60 2:06.69
14 Daksh Surana 07 Maxwell 3:03.01 332 39.71 1:26.06 2:14.42

Event 444C: Male Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Jake Chesworth 07 Maxwell 1:05.94 431 30.91

Event 444D: Male Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Charlie Toms 06 Maxwell 1:04.04 471 30.05

Event 445C: Male Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Jake Chesworth 07 Maxwell 1:07.98 444 32.53

Event 446C: Male Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Chale Cowles 07 Maxwell 1:20.89 352 38.54
17 Daksh Surana 07 Maxwell 1:23.62 319 38.75