Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Maidstone

Event 101F: Female Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Daisy Allistone 04 Maidstone 5:03.38 473 34.70 1:12.42 1:51.54 2:30.91 3:09.93 3:48.41 4:26.52

Event 101G: Female Age 18/Over 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
10 Agatha Skelton 03 Maidstone 5:09.41 446 33.05 1:11.18 1:50.57 2:30.72 3:11.24 3:51.86 4:31.00

Event 123F: Female Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Daisy Allistone 04 Maidstone 1:07.19 456 32.13

Event 201G: Male Age 18/Over 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Edward Gaston 03 Maidstone 4:50.46 435 30.72 1:06.02 1:42.65 2:20.98 2:58.45 3:35.90 4:13.30

Event 202G: Male Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Edward Gaston 03 Maidstone 2:38.68 371 30.50 1:12.72 2:00.46

Event 221E: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
19 George Baster 05 Maidstone 2:15.44 427 29.84 1:04.42 1:41.08

Event 221G: Male Age 18/Over 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
17 Edward Gaston 03 Maidstone 2:16.51 417 29.90 1:04.39 1:40.86

Event 223E: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 George Baster 05 Maidstone 58.75 509 28.55

Event 223G: Male Age 18/Over 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Edward Gaston 03 Maidstone 1:01.86 436 28.72

Event 242E: Male Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
19 George Baster 05 Maidstone 2:28.17 431 34.05 1:12.24 1:51.12

Event 242F: Male Age 17 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Jacob Kingsford 04 Maidstone 2:39.86 343 36.42 1:16.73 1:59.70

Event 242G: Male Age 18/Over 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Edward Gaston 03 Maidstone 2:37.96 356 36.57 1:16.71 1:57.99

Event 245E: Male Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 George Baster 05 Maidstone 1:07.04 463 32.78

Event 245F: Male Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Jacob Kingsford 04 Maidstone 1:12.68 363 34.54

Event 301B: Female Age 13 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
18 Katharine Irwin 08 Maidstone 5:21.39 398 34.11 1:12.53 1:51.54 2:32.43 3:13.48 3:56.27 4:38.46

Event 302C: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Hannah Murphy 07 Maidstone 2:35.36 535 32.30 1:11.83 1:59.96
3 Evie Smith 07 Maidstone 2:35.79 531 32.44 1:12.80 1:58.40

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Abbie Outram 06 Maidstone 2:38.70 502 32.72 1:13.81 2:03.74

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
21 Katharine Irwin 08 Maidstone 2:29.75 429 33.90 1:12.01 1:51.73

Event 322C: Female Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Evie Smith 07 Maidstone 5:34.36 506 32.48 1:11.96 1:55.21 2:36.31 3:23.74 4:11.93 4:53.95

Event 322D: Female Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Abbie Outram 06 Maidstone 5:29.48 528 32.64 1:11.04 1:53.80 2:35.26 3:24.62 4:13.86 4:52.18
7 Amy Conner 06 Maidstone 5:43.22 467 32.92 1:15.55 1:58.81 2:41.92 3:32.97 4:24.59 5:04.65

Event 323C: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Hannah Murphy 07 Maidstone 1:02.80 558 30.30
14 Kahlen Arundel 07 Maidstone 1:04.04 526 30.57

Event 341D: Female Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Abbie Outram 06 Maidstone 2:35.21 483 33.76 1:13.14 1:54.28

Event 342B: Female Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Chenai Chaza 08 Maidstone 2:43.23 439 37.30 1:19.91 2:03.26

Event 342C: Female Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Kahlen Arundel 07 Maidstone 2:32.72 536 35.41 1:13.61 1:53.74
8 Hannah Murphy 07 Maidstone 2:34.87 514 35.99 1:15.54 1:55.99

Event 343C: Female Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Evie Smith 07 Maidstone 2:58.46 474 38.85 1:24.80 2:11.65

Event 343D: Female Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Amy Conner 06 Maidstone 3:02.34 444 40.61 1:26.90 2:14.95

Event 344B: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
19 Katharine Irwin 08 Maidstone 1:22.41 305 36.55

Event 344D: Female Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Abbie Outram 06 Maidstone 1:11.94 459 32.75

Event 345B: Female Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Chenai Chaza 08 Maidstone 1:15.67 453 36.25

Event 345C: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Kahlen Arundel 07 Maidstone 1:11.83 529 34.42
9 Hannah Murphy 07 Maidstone 1:13.91 486 35.74

Event 346C: Female Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Evie Smith 07 Maidstone 1:23.10 460 39.84

Event 401B: Male Age 13 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Ralph Sereki 08 Maidstone 4:53.38 422 31.62 1:07.14 1:44.58 2:22.44 3:00.99 3:38.83 4:17.20
8 Finn Jackson 08 Maidstone 5:10.43 356 31.31 1:08.15 1:47.65 2:27.38 3:08.00 3:49.09 4:30.10

Event 421B: Male Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Ralph Sereki 08 Maidstone 2:13.03 451 30.61 1:04.11 1:39.10

Event 422B: Male Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Finn Jackson 08 Maidstone 5:43.25 358 34.59 1:15.98 1:59.54 2:42.37 3:33.12 4:24.29 5:04.18

Event 423B: Male Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Ralph Sereki 08 Maidstone 1:01.28 449 29.05
7 Finn Jackson 08 Maidstone 1:05.60 366 30.63

Event 441B: Male Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Ralph Sereki 08 Maidstone 2:41.83 327 33.66 1:12.67 1:57.09

Event 442B: Male Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Finn Jackson 08 Maidstone 2:40.65 338 36.06 1:16.79 1:59.62

Event 442C: Male Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Marcus Richards 07 Maidstone 2:31.98 399 33.70 1:12.38 1:52.12

Event 442D: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
22 Charles Stanley 06 Maidstone 2:36.06 369 33.63 1:13.45 1:53.84

Event 444B: Male Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Ralph Sereki 08 Maidstone 1:02.89 497 29.00

Event 445B: Male Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Finn Jackson 08 Maidstone 1:14.03 344 35.50
7 Ralph Sereki 08 Maidstone 1:14.37 339 35.24

Event 445C: Male Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Marcus Richards 07 Maidstone 1:10.72 394 34.01

Event 445D: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Charles Stanley 06 Maidstone 1:11.41 383 32.87

Event 446B: Male Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Ralph Sereki 08 Maidstone 1:21.58 343 36.46