Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Leatherhead

Event 101F: Female Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Leila Flower 04 Leatherhead 4:42.84 584 32.64 1:07.73 1:43.58 2:20.49 2:56.60 3:32.79 4:08.37

Event 102E: Female Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Jessica Reynolds 05 Leatherhead 2:47.85 424 33.65 1:15.09 2:09.95

Event 102F: Female Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Libby Harris 04 Leatherhead 2:32.13 570 31.33 1:12.11 1:56.28

Event 102G: Female Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Anna Stansfield 03 Leatherhead 2:27.17 629 30.54 1:10.49 1:52.73

Event 121E: Female Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Jessica Reynolds 05 Leatherhead 2:21.68 507 32.71 1:08.95 1:45.86

Event 121F: Female Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Leila Flower 04 Leatherhead 2:13.42 607 31.42 1:05.49 1:39.94
8 Libby Harris 04 Leatherhead 2:18.07 548 30.65 1:05.00 1:41.34

Event 122G: Female Age 18/Over 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Anna Stansfield 03 Leatherhead 5:10.25 633 31.74 1:08.37 1:50.49 2:31.04 3:14.74 3:58.79 4:35.35

Event 123E: Female Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Jessica Reynolds 05 Leatherhead 1:04.48 516 31.21
19 Zoe McKay 05 Leatherhead 1:06.20 477 31.65

Event 123F: Female Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Libby Harris 04 Leatherhead 1:01.28 601 29.58

Event 141F: Female Age 17 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Leila Flower 04 Leatherhead 2:27.29 566 32.09 1:09.09 1:48.02
4 Libby Harris 04 Leatherhead 2:33.38 501 33.06 1:11.07 1:51.84

Event 144E: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Jessica Reynolds 05 Leatherhead 1:15.88 391 33.99

Event 144F: Female Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Libby Harris 04 Leatherhead 1:06.69 576 31.39
6 Leila Flower 04 Leatherhead 1:08.14 540 32.00
13 Jessica Bennett 04 Leatherhead 1:16.54 381 34.18

Event 144G: Female Age 18/Over 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Anna Stansfield 03 Leatherhead 1:05.32 613 30.33

Event 145E: Female Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Zoe McKay 05 Leatherhead 1:12.87 507 35.36
20 Jessica Reynolds 05 Leatherhead 1:18.30 409 38.24

Event 145F: Female Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Leila Flower 04 Leatherhead 1:15.42 457 36.61

Event 146E: Female Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Zoe McKay 05 Leatherhead 1:27.93 388 41.38

Event 146F: Female Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Jessica Bennett 04 Leatherhead 1:23.90 447 39.67

Event 201G: Male Age 18/Over 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Henry Melrose 02 Leatherhead 4:20.12 606 28.33 59.83 1:32.58 2:05.66 2:40.23 3:13.40 3:47.75

Event 202E: Male Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Elis Knowles 05 Leatherhead 2:30.28 437 31.88 1:11.52 1:54.10

Event 202G: Male Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Joseph Palmer 03 Leatherhead 2:20.16 538 29.46 1:08.65 1:48.73
11 Tomos Knowles 03 Leatherhead 2:24.78 488 28.55 1:04.51 1:48.77

Event 221E: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Dominic Morgan 05 Leatherhead 2:03.42 564 28.48 59.81 1:31.93

Event 221G: Male Age 18/Over 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Joseph Palmer 03 Leatherhead 2:02.57 576 28.10 58.48 1:30.21
9 Henry Melrose 02 Leatherhead 2:03.70 561 27.96 59.16 1:31.27

Event 223G: Male Age 18/Over 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Joseph Palmer 03 Leatherhead 55.79 594 27.08
13 Henry Melrose 02 Leatherhead 56.76 565 27.20
14 Tomos Knowles 03 Leatherhead 56.90 560 27.17

Event 241E: Male Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Dominic Morgan 05 Leatherhead 2:11.95 604 29.59 1:03.62 1:37.47

Event 242F: Male Age 17 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Sam Melrose 04 Leatherhead 2:33.50 388 35.35 1:14.84 1:55.56

Event 243E: Male Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Elis Knowles 05 Leatherhead 2:42.40 475 35.85 1:16.72 1:58.93

Event 243G: Male Age 18/Over 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Tomos Knowles 03 Leatherhead 2:43.15 468 35.05 1:15.72 1:58.79

Event 244E: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Dominic Morgan 05 Leatherhead 57.90 637 27.28

Event 244G: Male Age 18/Over 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Joseph Palmer 03 Leatherhead 1:05.72 436 29.96

Event 245E: Male Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Dominic Morgan 05 Leatherhead 1:03.26 551 30.66

Event 245F: Male Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Sam Melrose 04 Leatherhead 1:12.48 366 34.95

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Elis Knowles 05 Leatherhead 1:15.53 433 35.51
16 Ethan Carr 05 Leatherhead 1:18.16 391 37.28

Event 246G: Male Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Tomos Knowles 03 Leatherhead 1:11.96 500 33.14
16 Joseph Palmer 03 Leatherhead 1:14.67 448 35.33

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Lucy Kelly 06 Leatherhead 2:48.67 418 31.61 1:14.39 2:07.14

Event 321D: Female Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Lauren Barras 06 Leatherhead 2:18.29 545 31.72 1:06.52 1:42.91

Event 322C: Female Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Isabel Duetoft 07 Leatherhead 5:39.63 482 33.98 1:13.07 1:57.41 2:41.08 3:31.11 4:20.89 5:00.75

Event 323B: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Camilla Wall 08 Leatherhead 1:09.42 413 31.78

Event 323D: Female Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Lauren Barras 06 Leatherhead 1:02.98 553 30.09

Event 341C: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Isabel Duetoft 07 Leatherhead 2:39.50 445 34.49 1:14.67 1:56.72
13 Neve Brooke 07 Leatherhead 2:53.18 348 37.94 1:22.31 2:07.87

Event 341D: Female Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Lauren Barras 06 Leatherhead 2:30.84 527 33.01 1:11.14 1:49.89

Event 344C: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Isabel Duetoft 07 Leatherhead 1:12.61 446 33.44
19 Neve Brooke 07 Leatherhead 1:16.50 381 35.60

Event 344D: Female Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Lauren Barras 06 Leatherhead 1:09.83 502 32.73

Event 345D: Female Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
23 Lucy Kelly 06 Leatherhead 1:16.47 439 34.99

Event 401C: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
11 Luke Moore 07 Leatherhead 4:52.09 428 31.57 1:07.30 1:44.74 2:22.34 2:59.94 3:37.83 4:15.62

Event 402B: Male Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Lucas Cheshire 08 Leatherhead 2:43.06 342 35.08 1:17.95 2:02.57

Event 402D: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Justin Christie 06 Leatherhead 2:21.10 527 28.66 1:05.76 1:47.95

Event 421D: Male Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Justin Christie 06 Leatherhead 2:05.07 542 28.61 59.29 1:31.87
15 Noah Palmer 06 Leatherhead 2:13.94 442 29.07 1:02.74 1:37.56

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Justin Christie 06 Leatherhead 56.42 575 26.93

Event 441C: Male Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Luke Moore 07 Leatherhead 2:39.57 341 33.63 1:12.76 1:54.92

Event 441D: Male Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Justin Christie 06 Leatherhead 2:20.32 502 29.93 1:04.93 1:42.08

Event 442B: Male Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 William Jones 08 Leatherhead 2:38.27 354 35.68 1:17.06 1:58.35
14 Angus Whyte 08 Leatherhead 2:42.44 327 37.04 1:18.66 2:01.64

Event 442D: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Noah Palmer 06 Leatherhead 2:22.37 486 32.93 1:09.49 1:45.57

Event 443B: Male Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Lucas Cheshire 08 Leatherhead 2:59.71 350 38.51 1:24.90 2:12.36
8 Angus Whyte 08 Leatherhead 3:03.27 330 40.82 1:27.82 2:15.78

Event 444D: Male Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Justin Christie 06 Leatherhead 1:02.65 503 29.11

Event 445B: Male Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 William Jones 08 Leatherhead 1:14.61 336 35.74
10 Angus Whyte 08 Leatherhead 1:16.20 315 37.22

Event 445D: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Noah Palmer 06 Leatherhead 1:05.10 505 31.29

Event 446B: Male Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Lucas Cheshire 08 Leatherhead 1:21.66 342 38.60
8 Angus Whyte 08 Leatherhead 1:23.03 326 39.57