Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Epsom District

Event 101E: Female Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Madison Ladell 05 Epsom District 4:51.83 532 33.12 1:09.92 1:47.87 2:26.12 3:02.20 3:39.10 4:15.53

Event 121E: Female Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Madison Ladell 05 Epsom District 2:16.64 565 32.11 1:06.66 1:41.88
16 Olivia Howarth 05 Epsom District 2:24.73 476 32.52 1:09.20 1:47.52

Event 123E: Female Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Madison Ladell 05 Epsom District 1:03.32 545 30.86

Event 141E: Female Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Madison Ladell 05 Epsom District 2:44.67 405 33.69 1:13.45 1:57.93

Event 142E: Female Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Olivia Howarth 05 Epsom District 2:36.14 502 37.19 1:17.13 1:57.27

Event 144E: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Madison Ladell 05 Epsom District 1:14.31 416 33.69

Event 145E: Female Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Olivia Howarth 05 Epsom District 1:11.83 529 34.82

Event 201E: Male Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Daniel Fallon 05 Epsom District 4:32.79 525 30.00 1:02.67 1:36.99 2:11.33 2:46.58 3:22.36 3:58.32

Event 202E: Male Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Victor Dunev 05 Epsom District 2:35.90 391 32.68 1:13.16 1:58.47

Event 221E: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Daniel Fallon 05 Epsom District 2:07.02 518 28.80 1:00.29 1:33.83

Event 241E: Male Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Daniel Fallon 05 Epsom District 2:32.08 394 32.93 1:11.85 1:51.59

Event 243E: Male Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Ethan De Ville 05 Epsom District 2:50.50 410 37.18 1:20.91 2:05.55
14 Victor Dunev 05 Epsom District 2:59.49 351 39.16 1:25.57 2:13.15

Event 244E: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Daniel Fallon 05 Epsom District 1:06.19 426 30.77

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Victor Dunev 05 Epsom District 1:18.55 385 36.43
19 Ethan De Ville 05 Epsom District 1:19.50 371 36.46

Event 301B: Female Age 13 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Lexi Parker 08 Epsom District 5:07.87 453 33.84 1:11.43 1:50.35 2:29.27 3:08.90 3:48.75 4:29.13

Event 301C: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Niamh Hasselwander 07 Epsom District 4:47.56 556 33.07 1:09.41 1:45.88 2:23.10 2:59.38 3:36.41 4:12.68

Event 302C: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Eloise Howarth 07 Epsom District 2:39.92 491 32.28 1:12.45 2:02.01

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Lexi Parker 08 Epsom District 2:28.23 443 33.67 1:11.69 1:49.86

Event 322C: Female Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Niamh Hasselwander 07 Epsom District 5:35.45 501 33.66 1:14.41 1:56.80 2:40.52 3:28.37 4:18.93 4:56.81

Event 323B: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
19 Lexi Parker 08 Epsom District 1:08.74 426 32.24

Event 323C: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Eloise Howarth 07 Epsom District 1:02.99 553 30.00

Event 341B: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Lexi Parker 08 Epsom District 2:56.31 330 36.73 1:21.63 2:07.49

Event 341C: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Niamh Hasselwander 07 Epsom District 2:34.88 486 34.46 1:13.03 1:54.38

Event 344B: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Lexi Parker 08 Epsom District 1:19.40 341 36.78

Event 344C: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Eloise Howarth 07 Epsom District 1:10.37 490 32.26
7 Niamh Hasselwander 07 Epsom District 1:12.00 458 33.31

Event 344D: Female Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Eleanor Hemmings 06 Epsom District 1:16.91 375 33.11

Event 345C: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Eloise Howarth 07 Epsom District 1:11.98 526 35.08

Event 421D: Male Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
19 Andrew Twomey 06 Epsom District 2:15.73 424 30.46 1:05.42 1:40.96

Event 441D: Male Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
Andrew Twomey 06 Epsom District DQ.Technical infraction (2.42.48)

Event 444D: Male Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
19 Andrew Twomey 06 Epsom District 1:10.21 357 31.43