Swim England South East - Festival of Swimming

Results for East Grinstead

Event 201G: Male Age 18/Over 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Joeseph O'Neill 02 East Grinstead 4:16.63 631 27.76 59.04 1:31.36 2:04.05 2:36.61 3:09.82 3:43.46

Event 202F: Male Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Oliver Richardson 04 East Grinstead 2:21.24 526 28.50 1:06.47 1:48.65

Event 202G: Male Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Joeseph O'Neill 02 East Grinstead 2:15.36 597 28.91 1:05.54 1:43.74

Event 221F: Male Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Oliver Richardson 04 East Grinstead 2:03.70 561 28.18 59.94 1:32.70

Event 221G: Male Age 18/Over 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Joeseph O'Neill 02 East Grinstead 1:59.41 623 26.67 57.07 1:28.69

Event 222G: Male Age 18/Over 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Joeseph O'Neill 02 East Grinstead 4:51.18 587 29.87 1:05.13 1:44.99 2:23.94 3:02.80 3:42.97 4:17.89

Event 223F: Male Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Oliver Richardson 04 East Grinstead 54.11 652 26.31
20 Luca Plater 04 East Grinstead 59.29 495 27.56

Event 244F: Male Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Oliver Richardson 04 East Grinstead 59.97 573 27.66
14 Luca Plater 04 East Grinstead 1:04.72 456 29.44

Event 246G: Male Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Joeseph O'Neill 02 East Grinstead 1:08.23 587 31.91

Event 301C: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
13 Orla Evans 07 East Grinstead 5:12.06 435 32.80 1:10.22 1:50.11 2:30.41 3:11.82 3:52.68 4:33.97

Event 302C: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Orla Evans 07 East Grinstead 2:44.62 450 33.81 1:18.75 2:06.58

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Milla Clench 06 East Grinstead 2:42.12 471 33.10 1:16.43 2:03.50

Event 341C: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Orla Evans 07 East Grinstead 2:50.40 365 34.88 1:17.56 2:03.98

Event 343D: Female Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Milla Clench 06 East Grinstead 2:56.70 488 39.80 1:25.24 2:12.00

Event 344C: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
Orla Evans 07 East Grinstead DQ.Technical Infraction (1.12.70)

Event 346D: Female Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Milla Clench 06 East Grinstead 1:22.88 463 38.93

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Alexander Davis 06 East Grinstead 57.58 541 27.08
11 Robert Taylor 06 East Grinstead 58.04 528 27.37

Event 442D: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Robert Taylor 06 East Grinstead 2:27.50 437 32.77 1:10.56 1:48.70

Event 444D: Male Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Robert Taylor 06 East Grinstead 1:07.42 404 30.43

Event 445D: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Robert Taylor 06 East Grinstead 1:07.54 452 32.51

Event 446D: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Alexander Davis 06 East Grinstead 1:12.08 498 33.90