Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Crawley

Event 121E: Female Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Yasmin Jones 05 Crawley 2:19.50 531 32.09 1:07.68 1:44.43

Event 141E: Female Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Yasmin Jones 05 Crawley 2:35.41 482 33.97 1:13.77 1:54.71

Event 141G: Female Age 18/Over 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Maisie Thornton 03 Crawley 2:18.44 681 30.38 1:05.44 1:41.79

Event 144E: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Yasmin Jones 05 Crawley 1:11.21 473 33.32
10 Isabel Valovin 05 Crawley 1:15.00 405 33.55

Event 144G: Female Age 18/Over 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Maisie Thornton 03 Crawley 1:05.64 604 30.98

Event 145E: Female Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Isabel Valovin 05 Crawley 1:19.67 388 38.04

Event 201E: Male Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Leonard Page 05 Crawley 4:30.42 539 29.95 1:02.82 1:37.22 2:12.19 2:46.30 3:21.00 3:56.04

Event 201F: Male Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
9 Danielius Tuma 04 Crawley 4:27.59 556 29.37 1:01.98 1:36.04 2:10.34 2:44.51 3:19.61 3:54.48

Event 202E: Male Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 2:29.23 446 29.89 1:07.98 1:53.08

Event 202G: Male Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Dominik Strba 03 Crawley 2:21.55 522 29.76 1:05.94 1:47.36
9 Martinus Marx 79 Crawley 2:23.27 504 29.27 1:05.73 1:48.42

Event 221F: Male Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Danielius Tuma 04 Crawley 2:05.11 542 28.44 59.50 1:32.67

Event 223E: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 57.65 539 26.90

Event 223F: Male Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Danielius Tuma 04 Crawley 58.36 519 28.08

Event 223G: Male Age 18/Over 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
15 Martinus Marx 79 Crawley 57.16 553 26.92
22 Alfie Penfold 03 Crawley 1:13.61 259 34.04

Event 241G: Male Age 18/Over 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Dominik Strba 03 Crawley 2:28.59 423 30.32 1:06.49 1:46.66

Event 242E: Male Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Leonard Page 05 Crawley 2:25.01 460 33.15 1:09.09 1:47.10

Event 244E: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 1:08.24 389 30.43

Event 244G: Male Age 18/Over 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Martinus Marx 79 Crawley 1:02.67 502 28.73
10 Dominik Strba 03 Crawley 1:05.10 448 29.54

Event 245E: Male Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Leonard Page 05 Crawley 1:08.37 436 32.97

Event 245F: Male Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Danielius Tuma 04 Crawley 1:07.24 459 33.86

Event 245G: Male Age 18/Over 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Alfie Penfold 03 Crawley 1:35.13 162 45.48

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 1:17.29 404 35.67

Event 246G: Male Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Alfie Penfold 03 Crawley 1:56.05 119 55.21

Event 301C: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 Nicol Strba 07 Crawley 5:12.55 433 33.71 1:12.30 1:52.09 2:32.53 3:13.10 3:54.57 4:34.89

Event 301D: Female Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Emily Toms 06 Crawley 4:55.64 512 33.44 1:09.61 1:46.53 2:24.66 3:02.13 3:39.85 4:17.75

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Ellie Parkes 06 Crawley 2:37.95 509 35.68 1:14.91 1:59.53

Event 323D: Female Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Lillie Gilbert 06 Crawley 1:04.63 512 30.65

Event 341C: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Nicol Strba 07 Crawley 2:47.71 383 34.62 1:15.78 2:00.73

Event 341D: Female Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Emily Toms 06 Crawley 2:33.18 503 33.69 1:12.85 1:52.60

Event 342D: Female Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Ellie Parkes 06 Crawley 2:35.31 510 35.54 1:15.45 1:55.73

Event 343D: Female Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Emma Allatt-File 06 Crawley 2:40.14 656 36.95 1:17.86 1:59.42

Event 344C: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Nicol Strba 07 Crawley 1:13.46 431 33.24

Event 344D: Female Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Emily Toms 06 Crawley 1:08.43 533 32.51
19 Lillie Gilbert 06 Crawley 1:15.77 393 35.35

Event 345D: Female Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
19 Ellie Parkes 06 Crawley 1:14.58 473 36.00

Event 346D: Female Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Emma Allatt-File 06 Crawley 1:16.87 581 36.72
9 Ellie Parkes 06 Crawley 1:23.16 459 38.81

Event 401C: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
12 Harry Prescott 07 Crawley 4:52.34 427 30.56 1:06.41 1:43.21 2:21.35 2:59.94 3:38.68 4:15.87

Event 402D: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Oren Jones 06 Crawley 2:21.66 521 29.60 1:07.57 1:46.64
13 Nathaniel Brissett 06 Crawley 2:28.40 453 33.22 1:13.58 1:55.62

Event 423C: Male Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Harry Prescott 07 Crawley 59.20 498 28.22

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Nathaniel Brissett 06 Crawley 58.37 519 28.80

Event 442D: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Alessio St Paul 06 Crawley 2:29.43 420 34.16 1:11.52 1:50.37

Event 446D: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Oren Jones 06 Crawley 1:11.81 504 33.85
11 Nathaniel Brissett 06 Crawley 1:16.34 419 37.01