Swim England South East - Festival of Swimming

Results for City of Milton Keynes

Event 101G: Female Age 18/Over 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Lottie Wynne-Jones 03 City of Milton Keynes 4:29.67 674 30.41 1:03.49 1:37.47 2:11.63 2:46.37 3:20.55 3:55.29
7 Ellie Ward 99 City of Milton Keynes 4:57.65 501 32.50 1:08.92 1:46.83 2:25.22 3:03.04 3:41.86 4:19.98

Event 121E: Female Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Sophie Siong 05 City of Milton Keynes 2:18.20 546 31.74 1:06.81 1:43.06

Event 121F: Female Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Abbie Kremer 04 City of Milton Keynes 2:18.58 542 32.10 1:07.84 1:44.23

Event 121G: Female Age 18/Over 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lottie Wynne-Jones 03 City of Milton Keynes 2:08.22 684 29.54 1:01.41 1:34.53

Event 123E: Female Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Sophie Siong 05 City of Milton Keynes 1:01.54 593 29.52

Event 123F: Female Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Abbie Kremer 04 City of Milton Keynes 1:03.96 528 30.56

Event 143G: Female Age 18/Over 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Ellie Ward 99 City of Milton Keynes 2:55.60 497 39.46 1:23.43 2:09.44

Event 144E: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Jamila Clare 05 City of Milton Keynes 1:09.60 507 32.28

Event 144G: Female Age 18/Over 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Lottie Wynne-Jones 03 City of Milton Keynes 1:03.67 662 29.60

Event 146G: Female Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Ellie Ward 99 City of Milton Keynes 1:19.89 517 36.76

Event 201E: Male Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Harry Wynne-Jones 05 City of Milton Keynes 4:08.92 691 27.79 58.09 1:28.89 2:00.52 2:32.65 3:04.91 3:37.04

Event 201F: Male Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
12 Gabriel Gullidge 04 City of Milton Keynes 4:37.44 499 29.79 1:03.68 1:38.23 2:14.60 2:50.25 3:26.52 4:02.43

Event 202G: Male Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Adam Wrighting 03 City of Milton Keynes 2:24.40 492 31.75 1:09.69 1:50.02

Event 221E: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Harry Wynne-Jones 05 City of Milton Keynes 1:57.63 652 27.27 57.06 1:27.79
12 Matus Mydliar 05 City of Milton Keynes 2:08.91 495 28.09 1:00.46 1:35.08

Event 221F: Male Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Gabriel Gullidge 04 City of Milton Keynes 2:11.04 472 29.71 1:03.54 1:37.80

Event 223E: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Harry Wynne-Jones 05 City of Milton Keynes 54.25 647 26.37
8 Matus Mydliar 05 City of Milton Keynes 56.88 561 26.83

Event 243G: Male Age 18/Over 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Adam Wrighting 03 City of Milton Keynes 2:36.28 532 35.28 1:15.53 1:56.58

Event 245F: Male Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Gabriel Gullidge 04 City of Milton Keynes 1:08.61 432 33.10

Event 246F: Male Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Rafe Dobson 04 City of Milton Keynes 1:04.46 696 30.32

Event 246G: Male Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Adam Wrighting 03 City of Milton Keynes 1:12.12 497 34.17

Event 301B: Female Age 13 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Maria Breitigam 08 City of Milton Keynes 5:06.83 458 33.78 1:11.05 1:49.13 2:28.42 3:07.64 3:47.91 4:27.61

Event 301C: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Lucia Lopez 07 City of Milton Keynes 4:57.79 501 33.81 1:11.50 1:49.06 2:27.94 3:05.49 3:44.32 4:21.36

Event 301D: Female Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Anezka Ellis 06 City of Milton Keynes 4:55.12 514 32.87 1:08.60 1:46.32 2:24.26 3:02.68 3:40.92 4:19.60

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Aoife Galbraith 06 City of Milton Keynes 2:32.03 571 30.35 1:10.37 1:55.68
11 Freya McManus 06 City of Milton Keynes 2:38.84 501 33.96 1:14.89 2:01.44

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Maria Breitigam 08 City of Milton Keynes 2:22.53 498 32.48 1:08.27 1:45.81

Event 321C: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Lucia Lopez 07 City of Milton Keynes 2:20.78 517 32.78 1:08.37 1:45.09

Event 321D: Female Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Anezka Ellis 06 City of Milton Keynes 2:17.68 553 31.47 1:06.05 1:42.19
16 Annabelle Quinn 06 City of Milton Keynes 2:21.15 513 31.09 1:06.16 1:43.89

Event 322C: Female Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Ruby Stephenson 07 City of Milton Keynes 5:14.52 607 32.55 1:11.24 1:50.79 2:28.92 3:12.37 3:56.69 4:36.63

Event 323B: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Maria Breitigam 08 City of Milton Keynes 1:06.23 476 31.24

Event 323C: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Despoina Giannakaki 07 City of Milton Keynes 1:01.40 597 29.41
15 Danielle Siong 07 City of Milton Keynes 1:04.75 509 31.37

Event 323D: Female Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Aoife Galbraith 06 City of Milton Keynes 1:03.08 551 30.13
14 Annabelle Quinn 06 City of Milton Keynes 1:03.98 528 31.09
15 Anezka Ellis 06 City of Milton Keynes 1:04.03 527 30.86

Event 341B: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Amelie Reece 08 City of Milton Keynes 2:44.23 408 35.70 1:17.70 2:01.60

Event 342B: Female Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Grace Llewellyn 08 City of Milton Keynes 2:34.91 514 36.16 1:15.65 1:55.76

Event 342C: Female Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Emma Alexander 07 City of Milton Keynes 2:32.24 541 35.53 1:14.71 1:54.86
15 Daisy Taylor 07 City of Milton Keynes 2:44.31 430 38.11 1:20.78 2:02.92

Event 343B: Female Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Melissa Harrison 08 City of Milton Keynes 3:01.63 449 41.01 1:28.56 2:14.94

Event 343C: Female Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Ruby Stephenson 07 City of Milton Keynes 2:40.36 653 36.31 1:17.49 1:58.97
2 Danielle Siong 07 City of Milton Keynes 2:45.28 596 37.72 1:20.27 2:03.80

Event 343D: Female Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Freya McManus 06 City of Milton Keynes 2:57.42 482 40.17 1:25.70 2:11.44

Event 344B: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Amelie Reece 08 City of Milton Keynes 1:17.90 361 36.66

Event 344C: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Despoina Giannakaki 07 City of Milton Keynes 1:05.47 609 30.86

Event 345B: Female Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Grace Llewellyn 08 City of Milton Keynes 1:14.18 480 35.74

Event 345C: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Emma Alexander 07 City of Milton Keynes 1:12.63 512 35.16

Event 346B: Female Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Melissa Harrison 08 City of Milton Keynes 1:27.36 396 41.15

Event 346C: Female Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Ruby Stephenson 07 City of Milton Keynes 1:14.35 642 35.24
3 Danielle Siong 07 City of Milton Keynes 1:17.29 571 36.48

Event 401C: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
13 Daniel Bourner 07 City of Milton Keynes 4:52.98 424 31.79 1:08.13 1:45.12 2:23.23 3:01.06 3:39.27 4:16.89

Event 402D: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Oliver Sawyer 06 City of Milton Keynes 2:21.20 526 30.02 1:07.28 1:48.74
7 Hawkan Hall 06 City of Milton Keynes 2:23.61 500 28.54 1:07.53 1:51.14
10 Veer Kassan 06 City of Milton Keynes 2:25.61 480 31.34 1:08.01 1:51.74

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Oliver Sawyer 06 City of Milton Keynes 56.56 571 27.46

Event 442C: Male Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Alfie Creek 07 City of Milton Keynes 2:29.40 420 33.90 1:12.43 1:51.69
11 Daniel Bourner 07 City of Milton Keynes 2:31.48 403 35.76 1:14.19 1:53.50

Event 443C: Male Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Jack Cutler 07 City of Milton Keynes 2:53.21 391 38.89 1:24.04 2:08.02

Event 443D: Male Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Veer Kassan 06 City of Milton Keynes 2:45.41 449 37.37 1:19.62 2:02.91

Event 444D: Male Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Hawkan Hall 06 City of Milton Keynes 1:01.93 521 29.01

Event 445C: Male Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Alfie Creek 07 City of Milton Keynes 1:08.18 440 32.54

Event 445D: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Oliver Sawyer 06 City of Milton Keynes 1:05.91 487 32.04

Event 446C: Male Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Jack Cutler 07 City of Milton Keynes 1:19.85 366 37.65

Event 446D: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Veer Kassan 06 City of Milton Keynes 1:15.59 432 36.37