Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Bracknell and Wokingham

Event 102E: Female Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Charlotte Morris 05 Bracknell and Wokingham 2:44.90 447 34.33 1:14.30 2:06.29

Event 102F: Female Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Ellie Thomas 04 Bracknell and Wokingham 2:47.16 429 34.71 1:17.87 2:10.67

Event 121F: Female Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Ellie Thomas 04 Bracknell and Wokingham 2:24.13 482 32.00 1:09.00 1:47.21

Event 141E: Female Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Daisy Dewsbury 05 Bracknell and Wokingham 3:01.90 300 36.82 1:22.27 2:11.50

Event 142E: Female Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Charlotte Morris 05 Bracknell and Wokingham 2:31.94 544 34.93 1:13.30 1:53.06

Event 143F: Female Age 17 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Maya Smith 04 Bracknell and Wokingham 2:57.43 482 39.39 1:23.88 2:10.54

Event 144E: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Charlotte Morris 05 Bracknell and Wokingham 1:13.92 423 33.66
15 Daisy Dewsbury 05 Bracknell and Wokingham 1:18.88 348 33.76

Event 144F: Female Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Caitlin Loo 04 Bracknell and Wokingham 1:18.36 355 32.60

Event 145E: Female Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Charlotte Morris 05 Bracknell and Wokingham 1:12.07 524 34.67

Event 146F: Female Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Maya Smith 04 Bracknell and Wokingham 1:23.47 454 38.65

Event 201F: Male Age 17 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
14 Conor McGilley 04 Bracknell and Wokingham 4:49.85 438 31.15 1:06.50 1:42.64 2:19.78 2:57.47 3:35.23 4:13.30

Event 202F: Male Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Conor McGilley 04 Bracknell and Wokingham 2:31.21 429 32.31 1:13.12 1:56.18

Event 221F: Male Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
19 Conor McGilley 04 Bracknell and Wokingham 2:13.18 449 30.73 1:03.87 1:38.80

Event 223F: Male Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 Sam Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 1:03.82 397 29.30

Event 243F: Male Age 17 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Conor McGilley 04 Bracknell and Wokingham 2:45.05 452 37.42 1:18.89 2:02.38
10 Sam Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 2:58.38 358 38.53 1:23.30 2:11.35

Event 246F: Male Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Conor McGilley 04 Bracknell and Wokingham 1:16.59 415 35.46
18 Sam Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 1:23.86 316 37.21

Event 301C: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
11 Flo Taylor 07 Bracknell and Wokingham 5:10.50 442 33.80 1:11.93 1:51.55 2:31.33 3:11.30 3:51.78 4:32.01

Event 301D: Female Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 Isabelle Thorpe 06 Bracknell and Wokingham 5:06.04 461 33.29 1:10.69 1:49.38 2:29.22 3:08.61 3:48.70 4:28.06

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Katherines McBride 06 Bracknell and Wokingham 2:43.99 455 34.51 1:13.68 2:03.44
18 Isabelle Thorpe 06 Bracknell and Wokingham 2:46.10 438 36.53 1:18.89 2:07.83

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Edith Hamilton 08 Bracknell and Wokingham 2:27.11 453 33.62 1:11.38 1:50.01

Event 321C: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
23 Flo Taylor 07 Bracknell and Wokingham 2:27.76 447 33.50 1:10.37 1:49.04

Event 321D: Female Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Jessica Humm 06 Bracknell and Wokingham 2:16.44 568 30.78 1:04.56 1:41.00
21 Isabelle Thorpe 06 Bracknell and Wokingham 2:26.20 461 33.58 1:10.17 1:49.00

Event 323B: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Edith Hamilton 08 Bracknell and Wokingham 1:06.36 473 32.07

Event 323D: Female Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Jessica Humm 06 Bracknell and Wokingham 1:01.53 594 29.17

Event 342C: Female Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Flo Taylor 07 Bracknell and Wokingham 2:43.21 439 38.65 1:20.08 2:01.90

Event 342D: Female Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jessica Humm 06 Bracknell and Wokingham 2:29.85 567 35.12 1:13.30 1:51.82
18 Isabelle Thorpe 06 Bracknell and Wokingham 2:40.72 460 38.01 1:18.87 2:00.41

Event 344B: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Edith Hamilton 08 Bracknell and Wokingham 1:11.92 459 32.63

Event 345B: Female Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Edith Hamilton 08 Bracknell and Wokingham 1:13.18 500 35.47

Event 345C: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Flo Taylor 07 Bracknell and Wokingham 1:15.26 460 36.08

Event 345D: Female Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Jessica Humm 06 Bracknell and Wokingham 1:09.28 590 33.50

Event 401C: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
20 Will Truswell 07 Bracknell and Wokingham 5:05.55 374 31.82 1:07.74 1:46.14 2:25.02 3:05.11 3:44.93 4:25.49

Event 402C: Male Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Aden McCarthy 07 Bracknell and Wokingham 2:31.68 425 31.48 1:10.01 1:56.00

Event 421C: Male Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Aden McCarthy 07 Bracknell and Wokingham 2:17.51 408 32.36 1:07.15 1:43.04
19 Will Truswell 07 Bracknell and Wokingham 2:17.68 407 31.24 1:05.24 1:40.97

Event 421D: Male Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 2:04.28 553 27.56 58.63 1:31.42

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 56.51 572 26.95

Event 442C: Male Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Aden McCarthy 07 Bracknell and Wokingham 2:28.93 424 35.36 1:12.85 1:51.53

Event 442D: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 2:18.88 523 31.49 1:06.41 1:42.91

Event 444C: Male Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Aden McCarthy 07 Bracknell and Wokingham 1:10.87 347 32.60

Event 445C: Male Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
15 Aden McCarthy 07 Bracknell and Wokingham 1:11.62 379 34.90

Event 445D: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 1:03.49 545 30.37

Event 446C: Male Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Will Truswell 07 Bracknell and Wokingham 1:19.70 368 35.26