Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Bicester Blue Fins

Event 102F: Female Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Tia Falkner 04 Bicester Blue Fins 2:44.63 450 34.06 1:18.12 2:06.61

Event 121F: Female Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Tia Falkner 04 Bicester Blue Fins 2:23.78 485 32.50 1:09.51 1:47.82

Event 123F: Female Age 17 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 Tia Falkner 04 Bicester Blue Fins 1:08.71 426 32.34

Event 143F: Female Age 17 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Tia Falkner 04 Bicester Blue Fins 3:09.84 393 42.13 1:29.61 2:20.28

Event 144F: Female Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Tia Falkner 04 Bicester Blue Fins 1:13.57 429 34.34

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Eleanor Iles 08 Bicester Blue Fins 2:26.27 461 32.90 1:11.20 1:49.16

Event 401D: Male Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Jacob Pillinger 06 Bicester Blue Fins 4:37.53 499 30.32 1:04.33 1:39.81 2:15.59 2:51.74 3:27.39 4:03.54
8 William Jones 06 Bicester Blue Fins 4:41.14 480 30.13 1:04.75 1:41.82 2:18.93 2:55.97 3:32.98 4:09.36

Event 402D: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Sebastian Gomm 06 Bicester Blue Fins 2:27.75 459 30.76 1:08.71 1:54.98

Event 421D: Male Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 William Jones 06 Bicester Blue Fins 2:10.98 472 28.86 1:02.15 1:37.08
11 Jacob Pillinger 06 Bicester Blue Fins 2:11.84 463 30.23 1:04.52 1:39.08
16 Sebastian Gomm 06 Bicester Blue Fins 2:14.01 441 29.82 1:03.86 1:39.72

Event 422D: Male Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Jacob Pillinger 06 Bicester Blue Fins 5:25.35 421 32.85 1:13.64 1:58.87 2:41.91 3:27.97 4:15.30 4:51.84

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 William Jones 06 Bicester Blue Fins 58.84 507 28.45

Event 442D: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Sebastian Gomm 06 Bicester Blue Fins 2:31.15 406 35.20 1:14.72 1:54.28

Event 444D: Male Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 William Jones 06 Bicester Blue Fins 1:06.59 419 30.38
16 Sebastian Gomm 06 Bicester Blue Fins 1:07.82 396 30.99
17 Jacob Pillinger 06 Bicester Blue Fins 1:08.55 384 30.81

Event 445D: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Sebastian Gomm 06 Bicester Blue Fins 1:10.55 397 34.68

Event 446D: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Jacob Pillinger 06 Bicester Blue Fins 1:23.28 323 39.32