Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 443: Male 13-15 Years 200m Breaststroke

Event 443B: Male Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Dominic Adams 08 Wycombe District 2:39.80 498 36.80 1:17.64 1:58.17
2 Aran Bissett 08 RTW Monson 2:48.51 425 37.53 1:19.23 2:03.09
3 Charley King 08 Thanet 2:52.90 393 39.54 1:24.65 2:08.72
4 Joshua Davidson 08 Atlantis 2:55.62 375 38.67 1:22.91 2:09.17
5 Lucas Cheshire 08 Leatherhead 2:59.71 350 38.51 1:24.90 2:12.36
6 Oliver Boyce 08 Tonbridge 3:03.13 331 39.92 1:28.15 2:16.57
7 Oliver Freemantle 08 Fareham Nomads 3:03.19 331 41.72 1:27.67 2:17.50
8 Angus Whyte 08 Leatherhead 3:03.27 330 40.82 1:27.82 2:15.78
9 Samuel Buxton 08 Guildford City 3:03.90 327 40.98 1:28.97 2:17.20
10 Ryan Grealou 08 Woking 3:04.28 325 39.62 1:27.22 2:16.38

Event 443C: Male Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Filip Nowacki 07 Tigers (Jersey) 2:30.01 602 34.77 1:13.37 1:52.33
2 Thomas Williams 07 Guildford City 2:38.95 506 34.98 1:16.34 1:57.09
3 Joseph Dollamore 07 Portsmouth Northsea 2:42.58 473 35.90 1:16.67 1:59.73
4 Alexander Tollit 07 RTW Monson 2:47.51 432 37.52 1:20.31 2:04.48
5 Demi Alli 07 Sevenoaks 2:47.57 432 36.31 1:19.15 2:03.92
6 Lucas Maule 07 Sevenoaks 2:47.59 432 37.06 1:20.63 2:04.86
7 Henry Benton 07 Rushmoor Royals 2:47.85 430 36.36 1:19.19 2:02.52
8 Ollie Smith 07 Basingstoke Bluefins 2:48.09 428 38.58 1:22.13 2:07.00
9 Chale Cowles 07 Maxwell 2:49.23 419 39.80 1:22.60 2:06.69
10 Rowan Pun 07 Rushmoor Royals 2:51.28 404 38.28 1:21.43 2:06.53
11 Jack Cutler 07 City of Milton Keynes 2:53.21 391 38.89 1:24.04 2:08.02
12 Isaac Whiddett 07 Woking 2:59.94 349 38.76 1:23.73 2:11.40
13 Matthew Deffains 07 Tigers (Jersey) 3:02.50 334 41.00 1:27.81 2:15.91
14 Daksh Surana 07 Maxwell 3:03.01 332 39.71 1:26.06 2:14.42

Event 443D: Male Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Kayden Sillah 06 Abingdon Vale 2:35.63 539 34.90 1:15.29 1:54.93
2 Sam Martin-Young 06 Sevenoaks 2:42.01 478 35.40 1:17.47 1:59.35
3 Kieran Elvy 06 Sevenoaks 2:44.71 455 37.07 1:19.67 2:02.80
4 Veer Kassan 06 City of Milton Keynes 2:45.41 449 37.37 1:19.62 2:02.91
5 Daniel Wilson 06 Portsmouth Northsea 2:46.45 441 35.68 1:17.38 2:02.00
6 Hayam Ukkash 06 Windsor 2:49.33 419 35.08 1:19.09 2:04.15
7 Albert Whitlock 06 Sevenoaks 2:49.40 418 36.46 1:20.71 2:05.14
8 Daniel Tollit 06 RTW Monson 2:50.94 407 37.07 1:20.86 2:05.01
9 Thomas Boyce 06 Tonbridge 2:51.30 404 37.90 1:21.74 2:07.47
10 Ethan Bird 06 City of Oxford 2:51.40 404 36.07 1:19.39 2:04.47
11 Nathaniel Reeve 06 Woking 2:52.71 395 38.54 1:22.99 2:07.67
12 Charles Ventress 06 Amersham 2:58.61 357 38.87 1:23.99 2:11.05