Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 423: Male 13-15 Years 100m Freestyle

Event 423B: Male Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Aran Bissett 08 RTW Monson 59.22 497 28.38
2 Max El-Mokadem 08 RTW Monson 59.78 483 28.59
3 Isaac Thompson 08 Tigers (Jersey) 1:00.75 460 29.32
4 Ralph Sereki 08 Maidstone 1:01.28 449 29.05
5 Christopher Hind 08 Brighton 1:01.29 448 29.53
6 Nate Cahill 08 Hastings Seagull 1:04.48 385 29.97
7 Finn Jackson 08 Maidstone 1:05.60 366 30.63

Event 423C: Male Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Sidney Collingwood 07 Portsmouth Northsea 56.78 564 27.68
2 Alexander Moore 07 Wycombe District 58.23 523 27.68
3 Leo Mitchell 07 Littlehampton 58.51 515 28.27
4 Tom Youdale 07 Hastings Seagull 58.72 510 27.66
5 Joseph Adams 07 Windsor 58.90 505 28.30
6 Jack Pass 07 Black Lion 59.14 499 28.69
7 Harry Prescott 07 Crawley 59.20 498 28.22
8 Theo Mcfadden 07 Rushmoor Royals 59.34 494 28.32
9 Filip Nowacki 07 Tigers (Jersey) 59.38 493 28.38
10 Oliver Mowbray 07 Amersham 59.44 492 28.44
11 Matthew Deffains 07 Tigers (Jersey) 59.54 489 28.50
12 Noah Wheeler 07 Chalfont Otters 1:00.14 475 28.56
13 Ruben Cowley Antelo 07 Tonbridge 1:00.21 473 29.03
14 Josh Wright 07 Haslemere 1:00.37 469 29.00
15 Harry Overington 07 Windsor 1:00.60 464 28.69
15 Lewis Murray 07 Mid Sussex Marlins 1:00.60 464 28.89
17 Samuel Williams 07 Wycombe District 1:00.94 456 29.30
18 Lucas Maule 07 Sevenoaks 1:01.00 455 29.09
19 Oliver Hoey 07 Shiverers 1:01.22 450 29.10
20 Demi Alli 07 Sevenoaks 1:01.73 439 29.36
21 Alessio Mandica 07 Lancing College 1:02.11 431 29.22
22 Jacob Kelly 07 Portsmouth Northsea 1:02.24 428 29.21
23 Matthew Metcalfe 07 Mid Sussex Marlins 1:02.76 418 28.42

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 George Snow 06 Portsmouth Northsea 53.98 656 26.16
2 Rafael Fente-Damers 06 Elmbridge Phoenix 54.63 633 26.28
3 Alexander Cooper 06 Wycombe District 54.85 626 26.49
4 Thomas Pearce 06 Windsor 56.31 578 26.74
5 Justin Christie 06 Leatherhead 56.42 575 26.93
6 Antoni Kepa 06 Bracknell and Wokingham 56.51 572 26.95
7 Oliver Sawyer 06 City of Milton Keynes 56.56 571 27.46
8 Edgar Stepliuk 06 Abingdon Vale 56.81 563 27.24
9 Fredrick Van Der Leest 06 Woking 57.10 554 27.74
10 Alexander Davis 06 East Grinstead 57.58 541 27.08
11 Robert Taylor 06 East Grinstead 58.04 528 27.37
12 Archie Mckenna 06 Brighton 58.20 524 27.65
13 Leon Taylor 06 Shiverers 58.30 521 27.96
14 Nathaniel Brissett 06 Crawley 58.37 519 28.80
15 Callum Farrow 06 Black Lion 58.58 514 28.34
16 William Jones 06 Bicester Blue Fins 58.84 507 28.45
17 Luke Poulton 06 Wycombe District 59.04 502 28.35
18 Jack Allman 06 City of Oxford 59.35 494 28.03
19 Matthew Edmonds 06 4 Shires 1:00.10 476 29.05
20 Oliver Colombo 06 Atlantis 1:00.40 468 28.61
21 Zachary Howard 06 Sevenoaks 1:01.00 455 28.97
22 Aaron Hamilton 06 4 Shires 1:01.11 452 28.68