Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 342: Female 13-15 Years 200m Backstroke

Event 342B: Female Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Grace Llewellyn 08 City of Milton Keynes 2:34.91 514 36.16 1:15.65 1:55.76
2 Annabelle Compton 08 Wycombe District 2:35.14 511 37.08 1:16.18 1:56.31
3 Isabelle Symonds 08 Mid Sussex Marlins 2:38.57 479 36.77 1:17.81 1:58.00
4 Alicia Bethell 08 Amersham 2:38.98 475 37.67 1:17.74 1:59.93
5 Lana Howells-Davies 08 Cranleigh 2:40.22 464 36.30 1:17.17 1:58.80
6 Skaidra Valmantaite 08 Shiverers 2:40.39 463 36.88 1:17.23 1:59.78
7 Olexa Miles 08 Thanet 2:41.41 454 37.16 1:19.26 2:00.13
8 Lilia Fornasier 08 Sevenoaks 2:43.14 440 38.66 1:20.57 2:03.38
9 Chenai Chaza 08 Maidstone 2:43.23 439 37.30 1:19.91 2:03.26
10 Lily-Anne Knobel 08 Fareham Nomads 2:43.67 435 38.29 1:19.45 2:02.77
11 Imogen Lawrence 08 4 Shires 2:45.12 424 37.68 1:20.01 2:03.39
12 Hattie Lever 08 Witney and District 2:45.29 423 39.04 1:20.46 2:03.59

Event 342C: Female Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Jessica Gable 07 RTW Monson 2:24.88 628 34.27 1:10.90 1:48.75
2 Lilia Gilbert 07 Wycombe District 2:32.14 542 36.66 1:15.60 1:55.72
3 Emma Alexander 07 City of Milton Keynes 2:32.24 541 35.53 1:14.71 1:54.86
4 Alana Woodhall 07 Tigers (Jersey) 2:32.59 537 36.06 1:14.25 1:54.30
5 Kahlen Arundel 07 Maidstone 2:32.72 536 35.41 1:13.61 1:53.74
6 Jessica Harmer 07 Guildford City 2:33.37 529 34.59 1:14.10 1:52.80
7 Akane Hincapie 07 Woking 2:33.60 527 35.18 1:14.41 1:53.79
8 Hannah Murphy 07 Maidstone 2:34.87 514 35.99 1:15.54 1:55.99
9 Zoe Falconer 07 Rushmoor Royals 2:37.43 489 36.50 1:17.24 1:58.25
10 Bella Hornzee 07 Woking 2:38.90 476 36.00 1:16.97 1:59.28
11 Millie Dixon 07 Eastleigh 2:39.97 466 36.74 1:17.65 2:00.18
12 Fern Gray 07 Sevenoaks 2:40.38 463 37.00 1:18.28 1:59.84
13 Abby Mavrikakis 07 Portsmouth Northsea 2:41.63 452 37.24 1:18.55 2:00.32
14 Flo Taylor 07 Bracknell and Wokingham 2:43.21 439 38.65 1:20.08 2:01.90
15 Daisy Taylor 07 City of Milton Keynes 2:44.31 430 38.11 1:20.78 2:02.92
16 Phoebe Field 07 Eastleigh 2:44.45 429 36.64 1:19.75 2:02.08
17 Maisie Chambers 07 Sevenoaks 2:45.06 425 38.67 1:20.30 2:03.00

Event 342D: Female Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Evie Stockdale 06 Hastings Seagull 2:27.44 596 34.20 1:11.89 1:50.31
2 Jessica Humm 06 Bracknell and Wokingham 2:29.85 567 35.12 1:13.30 1:51.82
3 Karys Kapri 06 Rushmoor Royals 2:30.66 558 35.30 1:14.37 1:52.20
4 Lilly-Marie Derry 06 Sevenoaks 2:30.80 557 34.97 1:14.29 1:53.11
5 Frankie Hatchard 06 Lancing College 2:31.61 548 35.55 1:14.06 1:53.52
6 Amber Likely 06 Portsmouth Northsea 2:32.35 540 34.34 1:12.60 1:52.59
7 Rebecca Hayward 06 Wycombe District 2:32.53 538 35.13 1:14.98 1:54.12
8 Katie Ford 06 Windsor 2:34.61 517 35.66 1:14.74 1:55.28
9 Ellie Parkes 06 Crawley 2:35.31 510 35.54 1:15.45 1:55.73
10 Isabelle Steer 06 Mid Sussex Marlins 2:35.45 508 34.28 1:13.47 1:55.05
11 Nyah Kearney 06 Wycombe District 2:36.91 494 38.71 1:18.79 1:59.18
12 Millie Armstrong 06 Sevenoaks 2:38.10 483 35.79 1:16.61 1:57.77
13 Amy Topping 06 Thanet 2:38.34 481 36.13 1:15.38 1:56.87
14 Samriddhi Das 06 Sevenoaks 2:38.42 480 35.04 1:14.78 1:56.94
15 Kreswin Smith 06 Amersham 2:38.50 480 36.22 1:17.16 1:57.60
16 Evie Slater 06 Thanet 2:39.07 474 37.24 1:17.45 1:59.01
17 Rosie Deacon 06 Sevenoaks 2:39.26 473 37.43 1:17.08 1:58.57
18 Isabelle Thorpe 06 Bracknell and Wokingham 2:40.72 460 38.01 1:18.87 2:00.41
19 Daisy Austin-Howell 06 Amersham 2:41.39 454 38.03 1:19.19 2:00.63
20 Katie Smith 06 City of Southampton 2:48.93 396 37.85 1:20.18 2:03.64