Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 341: Female 13-15 Years 200m Butterfly

Event 341B: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Ivy Haggerty 08 Thanet 2:33.53 499 33.56 1:12.92 1:53.30
2 Alicia Bethell 08 Amersham 2:42.23 423 34.31 1:14.77 1:57.84
3 Amelie Reece 08 City of Milton Keynes 2:44.23 408 35.70 1:17.70 2:01.60
4 Kara Clewlow 08 Maxwell 2:44.68 405 34.19 1:15.92 1:58.93
5 Ruth Godfrey 08 Sevenoaks 2:45.36 400 35.09 1:16.56 2:01.02
6 Abigail Elford 08 Woking 2:46.27 393 35.94 1:17.52 2:02.40
7 Katie Oliver 08 Littlehampton 2:48.26 379 35.20 1:16.03 2:00.18
8 Lexi Parker 08 Epsom District 2:56.31 330 36.73 1:21.63 2:07.49
9 Charlotte Aris 08 Portsmouth Northsea 2:58.73 317 35.12 1:19.18 2:07.77

Event 341C: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Niamh Hasselwander 07 Epsom District 2:34.88 486 34.46 1:13.03 1:54.38
2 Eliza Hudson 07 Maxwell 2:38.35 455 34.93 1:15.21 1:57.51
3 Isabel Duetoft 07 Leatherhead 2:39.50 445 34.49 1:14.67 1:56.72
4 Navya Shandil 07 Amersham 2:41.10 432 34.60 1:13.80 1:56.00
5 Niamh Pearce 07 Guildford City 2:41.45 429 33.67 1:13.59 1:57.45
6 Bethany King 07 Mid Sussex Marlins 2:42.21 423 34.15 1:14.71 1:58.14
7 Emilia Evans 07 Fareham Nomads 2:44.30 408 34.70 1:16.62 2:00.34
8 Nicol Strba 07 Crawley 2:47.71 383 34.62 1:15.78 2:00.73
9 Louisa Cipolletta 07 Elmbridge Phoenix 2:48.66 377 36.23 1:17.24 2:01.62
10 Libby Coombs 07 Staines 2:49.99 368 34.54 1:16.42 2:01.15
11 Orla Evans 07 East Grinstead 2:50.40 365 34.88 1:17.56 2:03.98
12 Sophie Duckworth 07 Rushmoor Royals 2:52.29 353 35.45 1:17.81 2:04.51
13 Neve Brooke 07 Leatherhead 2:53.18 348 37.94 1:22.31 2:07.87
14 Lucy Quill 07 Amersham 2:54.23 342 35.01 1:18.88 2:04.82
15 Maisie Dickinson 07 Wycombe District 2:58.99 315 37.02 1:22.69 2:10.09
16 Lauren Askew 07 Dorking 3:03.61 292 38.82 1:26.05 2:16.59

Event 341D: Female Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lucy Fox 06 Wycombe District 2:21.73 635 31.96 1:07.86 1:45.30
2 Alice Weston 06 Wycombe District 2:27.73 561 33.20 1:10.86 1:49.01
3 Lauren Barras 06 Leatherhead 2:30.84 527 33.01 1:11.14 1:49.89
4 Emily Toms 06 Crawley 2:33.18 503 33.69 1:12.85 1:52.60
5 Abbie Outram 06 Maidstone 2:35.21 483 33.76 1:13.14 1:54.28
6 Charlotte Marshall 06 Black Lion 2:42.43 422 33.89 1:15.34 1:58.68
7 Hollie Atton 06 Basingstoke Bluefins 2:46.47 392 33.88 1:15.71 2:00.94
8 Kayla Moerman 06 Black Lion 2:49.45 371 36.82 1:18.71 2:04.70
9 Paige Austin-Burrows 06 Rushmoor Royals 2:50.93 362 35.71 1:18.82 2:07.32