Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 322: Female 13-15 Years 400m Individual Medley

Event 322B: Female Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Hollie Whaymand 08 Maxwell 5:15.02 604 34.33 1:14.36 1:56.11 2:36.53 3:20.51 4:04.79 4:41.25
2 Hazel-Anne Carter 08 Wycombe District 5:22.25 565 33.86 1:13.99 1:55.39 2:37.18 3:21.54 4:08.18 4:45.38
3 Emilia Oliver 08 RTW Monson 5:25.03 550 33.39 1:14.04 1:57.45 2:39.78 3:25.99 4:11.99 4:49.61
4 Abigail Elford 08 Woking 5:43.88 465 33.55 1:13.77 2:00.65 2:46.20 3:35.40 4:26.60 5:06.74
5 Lilia Fornasier 08 Sevenoaks 5:50.10 440 37.31 1:23.71 2:08.80 2:51.28 3:42.49 4:34.21 5:14.58
6 Genevieve White 08 Elmbridge Phoenix 5:56.33 418 37.20 1:23.41 2:10.09 2:55.55 3:45.60 4:36.95 5:18.31
7 Katie Franklin 08 Witney and District 5:56.65 417 36.98 1:21.85 2:07.73 2:53.36 3:44.28 4:36.39 5:17.32
8 Jemima Sawle 08 Portsmouth Northsea 6:07.09 382 39.80 1:28.00 2:13.90 2:58.39 3:54.22 4:48.56 5:28.69

Event 322C: Female Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Ruby Stephenson 07 City of Milton Keynes 5:14.52 607 32.55 1:11.24 1:50.79 2:28.92 3:12.37 3:56.69 4:36.63
2 Evie Smith 07 Maidstone 5:34.36 506 32.48 1:11.96 1:55.21 2:36.31 3:23.74 4:11.93 4:53.95
3 Niamh Hasselwander 07 Epsom District 5:35.45 501 33.66 1:14.41 1:56.80 2:40.52 3:28.37 4:18.93 4:56.81
4 Isabel Duetoft 07 Leatherhead 5:39.63 482 33.98 1:13.07 1:57.41 2:41.08 3:31.11 4:20.89 5:00.75
5 Fern Gray 07 Sevenoaks 5:40.25 480 35.14 1:17.90 2:01.53 2:43.77 3:34.98 4:25.54 5:04.00
6 Emilia Evans 07 Fareham Nomads 5:46.24 455 34.39 1:14.05 1:58.37 2:40.91 3:33.41 4:25.92 5:06.42
7 Navya Shandil 07 Amersham 5:50.28 440 33.32 1:13.20 1:59.37 2:44.29 3:38.56 4:34.01 5:12.94
8 Sophie Duckworth 07 Rushmoor Royals 5:51.64 435 36.26 1:19.17 2:05.04 2:49.05 3:38.48 4:29.12 5:12.72

Event 322D: Female Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Abbie Outram 06 Maidstone 5:29.48 528 32.64 1:11.04 1:53.80 2:35.26 3:24.62 4:13.86 4:52.18
2 Kreswin Smith 06 Amersham 5:30.42 524 34.89 1:14.49 1:56.40 2:37.29 3:26.72 4:16.95 4:54.07
3 Karys Kapri 06 Rushmoor Royals 5:35.04 502 33.65 1:13.16 1:55.62 2:37.09 3:28.21 4:18.25 4:57.84
4 Grace Cummings 06 Thanet 5:36.11 498 35.12 1:17.62 2:02.28 2:45.46 3:31.00 4:18.64 4:57.38
5 Hannah Worth 06 Tigers (Jersey) 5:36.62 495 36.59 1:21.11 2:02.82 2:44.82 3:34.08 4:23.62 5:01.37
6 Emily Lowther 06 City of Southampton 5:41.38 475 34.05 1:15.98 2:01.35 2:46.91 3:31.01 4:17.29 4:58.93
7 Amy Conner 06 Maidstone 5:43.22 467 32.92 1:15.55 1:58.81 2:41.92 3:32.97 4:24.59 5:04.65
8 Chloe Adams 06 Wycombe District 5:47.30 451 35.54 1:16.72 2:03.26 2:49.11 3:36.63 4:25.04 5:06.16
9 Paige Austin-Burrows 06 Rushmoor Royals 5:51.56 435 35.79 1:22.05 2:06.14 2:50.16 3:38.07 4:27.60 5:11.67