Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 321: Female 13-15 Years 200m Freestyle

Event 321B: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Annabelle Compton 08 Wycombe District 2:17.93 550 32.41 1:08.31 1:44.08
2 Abigail Elford 08 Woking 2:21.97 504 32.89 1:09.54 1:46.62
3 Alicia Bethell 08 Amersham 2:22.24 501 32.13 1:07.79 1:46.04
4 Hattie Lever 08 Witney and District 2:22.53 498 31.84 1:08.21 1:45.66
4 Maria Breitigam 08 City of Milton Keynes 2:22.53 498 32.48 1:08.27 1:45.81
6 Olexa Miles 08 Thanet 2:23.89 484 32.89 1:10.07 1:48.10
7 Saffia Rougier 08 Basingstoke Bluefins 2:24.85 475 30.74 1:07.62 1:46.22
8 Skaidra Valmantaite 08 Shiverers 2:25.28 470 32.86 1:09.97 1:48.50
9 Keira-Leigh Clout 08 Lancing College 2:25.76 466 34.40 1:12.22 1:50.56
10 Eleanor Iles 08 Bicester Blue Fins 2:26.27 461 32.90 1:11.20 1:49.16
11 Edith Hamilton 08 Bracknell and Wokingham 2:27.11 453 33.62 1:11.38 1:50.01
12 Kara Clewlow 08 Maxwell 2:27.88 446 33.59 1:11.51 1:49.82
13 Charlotte Aris 08 Portsmouth Northsea 2:28.00 445 32.93 1:09.99 1:49.09
14 Ellena Adams 08 Windsor 2:28.21 443 33.32 1:12.09 1:51.39
15 Lexi Parker 08 Epsom District 2:28.23 443 33.67 1:11.69 1:49.86
16 Gabrielle Martin 08 City of Southampton 2:28.54 440 33.91 1:11.01 1:49.87
17 Alana Maddock 08 Eastleigh 2:28.81 438 33.20 1:12.24 1:51.80
18 Betsy North 08 Fareham Nomads 2:29.15 435 33.93 1:12.25 1:51.09
19 Lily-Anne Knobel 08 Fareham Nomads 2:29.16 435 34.16 1:12.55 1:51.64
20 Jemima Sawle 08 Portsmouth Northsea 2:29.37 433 32.78 1:11.91 1:51.31
21 Katharine Irwin 08 Maidstone 2:29.75 429 33.90 1:12.01 1:51.73
22 Madison Saunders 08 Hastings Seagull 2:32.56 406 32.45 1:10.80 1:51.51

Event 321C: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Si Yao P Lee 07 Sevenoaks 2:14.34 595 31.58 1:05.95 1:41.01
2 Jessica Harmer 07 Guildford City 2:15.72 577 30.65 1:05.51 1:40.86
3 Alexandra Bassett 07 City of Southampton 2:16.02 573 31.46 1:06.35 1:41.88
4 Skye Austin-Burrows 07 Rushmoor Royals 2:16.23 570 30.92 1:05.96 1:41.77
5 Lilia Gilbert 07 Wycombe District 2:17.13 559 32.07 1:07.78 1:43.93
6 Madeleine Hepworth 07 Wycombe District 2:18.33 545 32.78 1:09.12 1:45.02
7 Jessica Gable 07 RTW Monson 2:18.44 544 31.66 1:07.08 1:43.48
8 Alana Woodhall 07 Tigers (Jersey) 2:18.86 539 31.70 1:06.31 1:42.59
9 Lucy Quill 07 Amersham 2:20.34 522 32.16 1:08.30 1:44.93
10 Lucia Lopez 07 City of Milton Keynes 2:20.78 517 32.78 1:08.37 1:45.09
11 Eleanor White 07 Elmbridge Phoenix 2:21.19 512 31.95 1:07.59 1:44.55
12 Louisa Cipolletta 07 Elmbridge Phoenix 2:22.06 503 30.87 1:06.85 1:45.31
13 Navya Shandil 07 Amersham 2:22.47 499 32.37 1:08.12 1:45.93
14 Ava Bennell 07 Fareham Nomads 2:23.26 490 32.11 1:08.79 1:46.00
15 Millie Dixon 07 Eastleigh 2:23.71 486 32.00 1:07.54 1:45.69
16 Alexa Spicer 07 Atlantis 2:24.18 481 32.24 1:08.68 1:46.79
17 Bethany King 07 Mid Sussex Marlins 2:24.67 476 32.62 1:09.96 1:47.42
18 Maisie Dickinson 07 Wycombe District 2:25.56 468 33.08 1:09.44 1:47.68
19 Alyze Gentles 07 Sevenoaks 2:25.61 467 32.91 1:09.72 1:48.05
20 Rita Luzan 07 Woking 2:26.17 462 32.44 1:09.94 1:48.03
21 Amy Farrell 07 Hailsham 2:26.93 455 33.28 1:10.33 1:49.12
22 Bella Hornzee 07 Woking 2:27.57 449 32.47 1:10.34 1:48.98
23 Flo Taylor 07 Bracknell and Wokingham 2:27.76 447 33.50 1:10.37 1:49.04
24 Annabelle Simon 07 Woking 2:33.68 397 33.08 1:11.54 1:53.72

Event 321D: Female Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lucy Fox 06 Wycombe District 2:08.84 674 30.45 1:03.67 1:37.15
2 Annabel Pilgrim 06 Elmbridge Phoenix 2:09.01 672 30.20 1:02.76 1:36.97
3 Ella Thornburg 06 Littlehampton 2:15.37 581 30.66 1:05.48 1:40.55
4 Arabella Lester 06 Mid Sussex Marlins 2:15.43 581 30.98 1:05.87 1:40.28
5 Jessica Humm 06 Bracknell and Wokingham 2:16.44 568 30.78 1:04.56 1:41.00
6 Kreswin Smith 06 Amersham 2:16.96 561 31.55 1:06.33 1:41.78
7 Anezka Ellis 06 City of Milton Keynes 2:17.68 553 31.47 1:06.05 1:42.19
8 Sophie King 06 Woking 2:18.21 546 31.23 1:06.47 1:42.51
9 Lauren Barras 06 Leatherhead 2:18.29 545 31.72 1:06.52 1:42.91
10 Lilly-Marie Derry 06 Sevenoaks 2:18.34 545 31.39 1:07.39 1:43.44
11 Rhyseren Taylor 06 Eastleigh 2:18.37 544 30.97 1:05.86 1:42.75
12 Lara Turan 06 Elmbridge Phoenix 2:18.80 539 30.64 1:06.14 1:42.33
12 Rania Khallouqi 06 Shiverers 2:18.80 539 31.79 1:07.98 1:43.85
14 Hannah Worth 06 Tigers (Jersey) 2:19.91 527 32.19 1:08.31 1:44.35
15 Eloise Wade 06 Newbury 2:20.89 516 32.29 1:08.17 1:45.68
16 Annabelle Quinn 06 City of Milton Keynes 2:21.15 513 31.09 1:06.16 1:43.89
17 Nyah Kearney 06 Wycombe District 2:21.76 506 32.71 1:08.60 1:46.10
18 Madeline Clifford 06 Rushmoor Royals 2:21.80 506 31.54 1:07.97 1:44.92
19 Georgina Taylor 06 Portsmouth Northsea 2:22.72 496 31.67 1:06.54 1:44.16
20 Evie Slater 06 Thanet 2:25.34 470 33.02 1:09.89 1:47.98
21 Isabelle Thorpe 06 Bracknell and Wokingham 2:26.20 461 33.58 1:10.17 1:49.00