Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 302: Female 13-15 Years 200m Individual Medley

Event 302B: Female Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hollie Whaymand 08 Maxwell 2:28.53 612 33.07 1:12.25 1:55.19
2 Hazel-Anne Carter 08 Wycombe District 2:32.44 566 33.53 1:13.55 1:57.31
3 Abigail Elford 08 Woking 2:41.66 475 32.69 1:15.46 2:03.40
4 Annabelle Compton 08 Wycombe District 2:42.17 470 33.32 1:14.20 2:05.66
5 Athena Crompton 08 Thanet 2:42.29 469 32.62 1:17.37 2:05.40
6 Katie Franklin 08 Witney and District 2:46.32 436 34.05 1:17.37 2:07.12
7 Amelia Roberts 08 Mid Sussex Marlins 2:46.35 436 32.57 1:17.23 2:06.44
8 Ilana Nightingale-Ellis 08 RTW Monson 2:46.93 431 36.14 1:19.14 2:09.41
9 Hattie Lever 08 Witney and District 2:46.94 431 36.32 1:18.94 2:10.39
10 Jasmine Andrews 08 Rushmoor Royals 2:47.03 430 37.39 1:23.02 2:09.89
11 Lilia Fornasier 08 Sevenoaks 2:47.27 429 36.62 1:19.51 2:09.87
12 Kara Clewlow 08 Maxwell 2:47.30 428 33.77 1:16.92 2:09.11
13 Heidi Walkin 08 Thanet 2:48.52 419 36.39 1:20.59 2:08.54
14 Keira-Leigh Clout 08 Lancing College 2:54.67 376 38.69 1:22.11 2:15.78

Event 302C: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Jessica Harmer 07 Guildford City 2:32.90 561 32.60 1:11.92 1:57.37
2 Hannah Murphy 07 Maidstone 2:35.36 535 32.30 1:11.83 1:59.96
3 Evie Smith 07 Maidstone 2:35.79 531 32.44 1:12.80 1:58.40
4 Madeleine Hepworth 07 Wycombe District 2:37.12 517 33.69 1:15.88 2:00.09
5 Fern Gray 07 Sevenoaks 2:38.03 508 33.46 1:12.95 2:01.30
6 Alyze Gentles 07 Sevenoaks 2:38.46 504 34.00 1:15.74 2:02.09
7 Eloise Howarth 07 Epsom District 2:39.92 491 32.28 1:12.45 2:02.01
8 Ava Bennell 07 Fareham Nomads 2:41.15 479 32.79 1:14.10 2:01.32
9 Alana Woodhall 07 Tigers (Jersey) 2:42.30 469 36.42 1:16.65 2:05.94
10 Lauren Kenna 07 4 Shires 2:42.49 468 35.84 1:20.40 2:05.10
11 Millie Dixon 07 Eastleigh 2:43.36 460 35.06 1:15.68 2:06.61
12 Bethany King 07 Mid Sussex Marlins 2:43.47 459 33.25 1:15.81 2:05.22
13 Orla Evans 07 East Grinstead 2:44.62 450 33.81 1:18.75 2:06.58
14 Penelope Adamson 07 City of Southampton 2:45.00 447 31.90 1:15.73 2:08.34
15 Sophie Duckworth 07 Rushmoor Royals 2:46.40 435 32.75 1:14.78 2:05.44
16 Phoebe Field 07 Eastleigh 2:47.12 430 34.34 1:14.90 2:08.79
17 Trinity Kendrick 07 Shiverers 2:48.08 422 35.84 1:18.33 2:10.47
18 Mana Tanaka 07 Woking 2:48.42 420 33.31 1:15.17 2:09.16
19 Lauren Askew 07 Dorking 2:51.61 397 37.10 1:21.21 2:12.11
20 Maisie Chambers 07 Sevenoaks 2:52.98 388 35.03 1:18.62 2:13.02
Akane Hincapie 07 Woking DQ.Technical Infraction (2.38.46)

Event 302D: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Sophie King 06 Woking 2:29.42 601 30.61 1:09.27 1:53.24
2 Aoife Galbraith 06 City of Milton Keynes 2:32.03 571 30.35 1:10.37 1:55.68
3 Rosie Richards 06 Rushmoor Royals 2:32.27 568 32.71 1:13.49 1:57.15
4 Alice Weston 06 Wycombe District 2:33.35 556 31.28 1:12.10 1:58.48
5 Frankie Hatchard 06 Lancing College 2:33.70 552 32.20 1:11.99 1:58.26
6 Martha Roberts 06 Sevenoaks 2:35.97 529 32.60 1:13.96 1:59.29
7 Paige Austin-Burrows 06 Rushmoor Royals 2:36.75 521 32.15 1:15.14 2:00.52
8 Ellie Parkes 06 Crawley 2:37.95 509 35.68 1:14.91 1:59.53
9 Amber Piper 06 Thanet 2:38.00 509 33.02 1:17.55 2:02.68
10 Abbie Outram 06 Maidstone 2:38.70 502 32.72 1:13.81 2:03.74
11 Freya McManus 06 City of Milton Keynes 2:38.84 501 33.96 1:14.89 2:01.44
12 Milla Clench 06 East Grinstead 2:42.12 471 33.10 1:16.43 2:03.50
13 Chloe Adams 06 Wycombe District 2:42.84 465 33.81 1:18.33 2:04.02
14 Rhyseren Taylor 06 Eastleigh 2:43.67 458 33.59 1:16.12 2:07.20
15 Katherines McBride 06 Bracknell and Wokingham 2:43.99 455 34.51 1:13.68 2:03.44
16 Rebecca Smith 06 Littlehampton 2:44.02 455 33.93 1:16.87 2:04.65
17 Amber Likely 06 Portsmouth Northsea 2:44.06 454 32.60 1:12.56 2:06.22
18 Isabelle Thorpe 06 Bracknell and Wokingham 2:46.10 438 36.53 1:18.89 2:07.83
19 Victoria Brown 06 Didcot Barramundi 2:47.87 424 33.56 1:17.47 2:09.82
20 Lucy Kelly 06 Leatherhead 2:48.67 418 31.61 1:14.39 2:07.14
21 Kayla Moerman 06 Black Lion 2:48.75 417 35.00 1:21.17 2:12.17
22 Ruby Hudson 06 Fareham Nomads 2:57.38 359 36.69 1:20.78 2:14.74