Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 301: Female 13-15 Years 400m Freestyle

Event 301B: Female Age 13 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Emilia Oliver 08 RTW Monson 4:50.05 542 33.70 1:10.88 1:47.85 2:25.07 3:01.03 3:37.89 4:14.22
2 Annabelle Compton 08 Wycombe District 4:50.54 539 32.59 1:08.41 1:45.24 2:22.32 2:59.70 3:37.04 4:14.68
3 Olexa Miles 08 Thanet 4:59.95 490 33.07 1:10.79 1:48.90 2:27.09 3:05.62 3:44.25 4:22.99
4 Keira-Leigh Clout 08 Lancing College 5:00.50 487 33.38 1:11.23 1:49.94 2:27.05 3:05.67 3:44.65 4:23.18
5 Hattie Lever 08 Witney and District 5:05.03 466 33.29 1:10.91 1:49.52 2:28.82 3:08.85 3:48.56 4:27.78
6 Maria Breitigam 08 City of Milton Keynes 5:06.83 458 33.78 1:11.05 1:49.13 2:28.42 3:07.64 3:47.91 4:27.61
7 Lexi Parker 08 Epsom District 5:07.87 453 33.84 1:11.43 1:50.35 2:29.27 3:08.90 3:48.75 4:29.13
8 Chloe Edwards 08 RTW Monson 5:09.67 445 34.71 1:13.83 1:53.52 2:33.78 3:11.02 3:50.58 4:30.43
9 Betsy North 08 Fareham Nomads 5:11.51 437 33.31 1:11.97 1:51.59 2:32.12 3:12.47 3:53.15 4:33.25
10 Jemima Sawle 08 Portsmouth Northsea 5:11.85 436 33.74 1:11.91 1:52.78 2:32.71 3:13.93 3:54.77 4:35.14
11 Ellena Adams 08 Windsor 5:12.91 432 35.03 1:14.35 1:54.62 2:34.93 3:15.23 3:55.93 4:36.08
12 Trinity Clement 08 Alton and District 5:13.72 428 34.32 1:13.06 1:52.93 2:33.29 3:13.42 3:54.58 4:35.66
13 Genevieve White 08 Elmbridge Phoenix 5:14.34 426 35.23 1:14.94 1:54.85 2:34.89 3:14.99 3:55.74 4:36.11
14 Charlotte Aris 08 Portsmouth Northsea 5:17.24 414 33.90 1:12.10 1:52.63 2:33.71 3:15.04 3:56.31 4:37.71
15 Alana Maddock 08 Eastleigh 5:19.11 407 34.16 1:14.08 1:54.95 2:36.67 3:17.89 3:59.03 4:40.45
16 Lily-Anne Knobel 08 Fareham Nomads 5:20.53 401 35.47 1:14.29 1:54.86 2:35.13 3:16.10 3:57.40 4:39.51
17 Hannah Campbell 08 Maxwell 5:20.86 400 36.20 40.04 1:57.33 1:27.33 2:31.73
18 Katharine Irwin 08 Maidstone 5:21.39 398 34.11 1:12.53 1:51.54 2:32.43 3:13.48 3:56.27 4:38.46
19 Charlotte Hall 08 Maxwell 5:21.79 397 35.06 1:15.18 1:55.55 2:36.69 3:17.60 3:59.94 4:41.40

Event 301C: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Si Yao P Lee 07 Sevenoaks 4:45.82 566 31.48 1:06.55 1:42.30 2:18.97 2:55.49 3:33.27 4:10.15
2 Skye Austin-Burrows 07 Rushmoor Royals 4:46.18 564 32.51 1:08.00 1:45.16 2:21.37 2:58.40 3:35.19 4:12.35
3 Alexandra Bassett 07 City of Southampton 4:46.67 561 31.95 1:08.00 1:44.46 2:21.32 2:57.52 3:34.68 4:11.58
4 Niamh Hasselwander 07 Epsom District 4:47.56 556 33.07 1:09.41 1:45.88 2:23.10 2:59.38 3:36.41 4:12.68
5 Alana Woodhall 07 Tigers (Jersey) 4:51.99 531 32.83 1:08.93 1:45.51 2:23.23 3:00.55 3:38.41 4:15.34
6 Lucia Lopez 07 City of Milton Keynes 4:57.79 501 33.81 1:11.50 1:49.06 2:27.94 3:05.49 3:44.32 4:21.36
7 Navya Shandil 07 Amersham 5:02.19 479 31.55 1:07.85 1:46.59 2:25.77 3:04.51 3:44.84 4:23.62
8 Maisie Dickinson 07 Wycombe District 5:02.39 478 33.53 1:11.14 1:50.09 2:29.14 3:08.43 3:47.26 4:25.78
9 Eleanor White 07 Elmbridge Phoenix 5:07.32 456 33.09 1:10.62 1:48.78 2:28.83 3:08.10 3:48.75 4:28.41
10 Alexa Spicer 07 Atlantis 5:09.48 446 33.04 1:09.97 1:49.38 2:29.35 3:10.11 3:50.62 4:30.54
11 Flo Taylor 07 Bracknell and Wokingham 5:10.50 442 33.80 1:11.93 1:51.55 2:31.33 3:11.30 3:51.78 4:32.01
12 Lucy Quill 07 Amersham 5:11.13 439 32.60 1:11.44 1:50.44 2:30.50 3:09.86 3:51.34 4:31.74
13 Orla Evans 07 East Grinstead 5:12.06 435 32.80 1:10.22 1:50.11 2:30.41 3:11.82 3:52.68 4:33.97
14 Farah Morris 07 Amersham 5:12.35 434 33.05 1:11.97 1:52.72 2:33.85 3:14.62 3:55.35 4:35.65
15 Nicol Strba 07 Crawley 5:12.55 433 33.71 1:12.30 1:52.09 2:32.53 3:13.10 3:54.57 4:34.89
16 Amy Farrell 07 Hailsham 5:13.46 429 33.82 1:13.21 1:53.58 2:34.39 3:14.55 3:55.79 4:35.19
17 Rita Luzan 07 Woking 5:15.23 422 32.51 1:11.33 1:51.60 2:32.26 3:13.20 3:54.54 4:35.87
18 Lara Thorpe 07 Guildford City 5:17.20 414 33.50 1:11.31 1:51.99 2:33.48 3:15.07 3:56.49 4:38.58
19 Anna Patterson 07 Newbury 5:19.02 407 35.44 1:15.67 1:57.00 2:38.10 3:19.36 4:00.62 4:41.11
20 Nicole Parker 07 Chichesterr Cormorant 5:19.59 405 34.56 1:14.36 1:56.23 2:38.12 3:20.44 4:02.07 4:42.25
21 Bella Hornzee 07 Woking 5:20.98 400 33.26 1:12.73 1:52.58 2:35.61 3:16.97 3:59.88 4:40.71
22 Isabelle Lovelace 07 Chesham 5:24.54 387 35.09 1:14.89 1:56.53 2:38.09 3:20.32 4:01.99 4:44.33
23 Annabelle Simon 07 Woking 5:32.24 361 33.85 1:13.00 1:54.78 2:38.00 3:21.74 4:06.34 4:50.62

Event 301D: Female Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Lucy Fox 06 Wycombe District 4:34.05 642 31.18 1:04.66 1:39.39 2:14.16 2:49.63 3:25.13 4:00.98
2 Annabel Pilgrim 06 Elmbridge Phoenix 4:40.86 597 31.92 1:06.37 1:42.01 2:17.85 2:53.80 3:29.72 4:05.86
3 Kreswin Smith 06 Amersham 4:47.99 554 33.73 1:10.59 1:47.87 2:24.58 3:01.84 3:37.48 4:13.14
4 Arabella Lester 06 Mid Sussex Marlins 4:50.64 539 32.80 1:09.62 1:46.15 2:23.17 2:59.59 3:36.98 4:14.05
5 Hannah Worth 06 Tigers (Jersey) 4:53.06 525 32.57 1:09.23 1:45.58 2:23.62 3:00.22 3:39.11 4:16.21
6 Lilly-Marie Derry 06 Sevenoaks 4:55.01 515 31.82 1:08.40 1:46.23 2:24.29 3:02.43 3:40.82 4:18.45
7 Anezka Ellis 06 City of Milton Keynes 4:55.12 514 32.87 1:08.60 1:46.32 2:24.26 3:02.68 3:40.92 4:19.60
8 Emily Toms 06 Crawley 4:55.64 512 33.44 1:09.61 1:46.53 2:24.66 3:02.13 3:39.85 4:17.75
9 Ella Thornburg 06 Littlehampton 4:57.72 501 31.73 1:07.84 1:44.89 2:22.40 3:00.40 3:39.62 4:19.12
10 Alice Rowsell 06 Portsmouth Northsea 4:58.55 497 32.71 1:10.72 1:48.22 2:26.62 3:04.18 3:43.41 4:21.27
11 Alice Peters 06 Newbury 5:00.25 488 33.04 1:09.19 1:47.27 2:25.78 3:04.26 3:43.37 4:22.21
12 Kelsey Sym 06 Abingdon Vale 5:02.39 478 33.52 1:10.96 1:49.59 2:28.27 3:07.01 3:46.39 4:25.26
13 Madeline Clifford 06 Rushmoor Royals 5:02.72 477 33.32 1:10.95 1:49.93 2:28.59 3:07.79 3:47.16 4:26.16
14 Elizabeth McClune 06 Staines 5:05.90 462 32.78 1:10.41 1:48.84 2:28.92 3:08.28 3:48.65 4:28.20
15 Isabelle Thorpe 06 Bracknell and Wokingham 5:06.04 461 33.29 1:10.69 1:49.38 2:29.22 3:08.61 3:48.70 4:28.06
16 Nyah Kearney 06 Wycombe District 5:10.70 441 34.40 1:11.80 1:50.43 2:29.87 3:09.82 3:50.05 4:30.54
17 Scarlett Law 06 Andover 5:17.32 414 34.22 1:12.88 1:51.94 2:32.79 3:13.39 3:55.21 4:36.27
18 Fern Sneddon 06 RTW Monson 6:24.09 233 41.66 1:29.34 2:18.22 3:08.44 3:56.30 4:46.86 5:35.94