Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 246: Male 16 & Over 100m Breaststroke

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Matt Burrows 05 Sevenoaks 1:07.93 595 32.05
2 Can Tugcetin 05 Newbury 1:09.10 565 32.44
3 Fraser White 05 Eastleigh 1:12.51 489 33.72
4 Nathan Walford 05 Wycombe District 1:12.66 486 34.19
5 William Allan 05 Brighton 1:13.72 465 34.24
6 Shanil Vora 05 Chalfont Otters 1:14.56 450 35.03
7 Jonty Wright 05 Abingdon Vale 1:14.58 449 34.78
8 Michael Grachev 05 Amersham 1:15.02 442 34.78
9 Elis Knowles 05 Leatherhead 1:15.53 433 35.51
10 Ross Murray 05 Mid Sussex Marlins 1:15.67 430 35.47
11 Jaedon Lynch 05 Sevenoaks 1:15.97 425 35.52
12 David Maule 05 Sevenoaks 1:16.77 412 35.89
13 Peter Conte 05 Hastings Seagull 1:16.83 411 35.80
14 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 1:17.29 404 35.67
15 Liam Smith 05 Wycombe District 1:17.82 396 36.47
16 Ethan Carr 05 Leatherhead 1:18.16 391 37.28
17 Victor Dunev 05 Epsom District 1:18.55 385 36.43
18 Solomon Kendrick 05 Shiverers 1:18.89 380 37.89
19 Ethan De Ville 05 Epsom District 1:19.50 371 36.46
20 Sourab Surana 05 Maxwell 1:20.30 360 37.51
21 Ben Howell 05 Woking 1:20.94 352 37.44

Event 246F: Male Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Rafe Dobson 04 City of Milton Keynes 1:04.46 696 30.32
2 Oliver Kettle 04 Portsmouth Northsea 1:07.67 602 31.44
3 Michael Edwards 04 Mid Sussex Marlins 1:09.05 566 32.11
4 Luke Gausden 04 Atlantis 1:11.30 514 32.96
5 Joshua Thompson 04 Woking 1:11.60 508 33.23
6 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 1:11.73 505 33.55
7 Conor Wright 04 Thanet 1:11.78 504 32.65
8 Michael Young 04 Guildford City 1:11.79 504 33.43
9 James Murphy 04 Wycombe District 1:12.35 492 34.51
10 Toby Henbest 04 Tonbridge 1:13.34 473 33.65
11 Ruben Bigg 04 Hastings Seagull 1:13.65 467 34.16
12 Emmett Holdsworth 04 Herne Bay 1:15.55 432 35.16
13 Conor McGilley 04 Bracknell and Wokingham 1:16.59 415 35.46
14 Ethan Sales 04 Herne Bay 1:17.45 401 35.84
15 Alex Scribbans 04 Portsmouth Northsea 1:17.71 397 36.67
16 William Last 04 Hastings Seagull 1:18.43 386 35.63
17 James Hargreaves 04 Windsor 1:19.61 370 36.63
18 Sam Law Chin Yung 04 Bracknell and Wokingham 1:23.86 316 37.21

Event 246G: Male Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Samuel Neeld 00 University of Surrey 1:04.88 683 30.73
2 Mackenzie Cannon 02 Mid Sussex Marlins 1:05.95 650 30.20
3 Luke Ibbeson 03 Wycombe District 1:06.27 641 31.14
4 Nikolai Khutoryanskiy 03 Reading 1:06.73 628 30.74
5 Joseph Buxton 03 Reading 1:07.98 594 32.40
6 Kenji McDade 02 Maxwell 1:08.20 588 31.65
7 Joeseph O'Neill 02 East Grinstead 1:08.23 587 31.91
8 Zack Westhead 03 Rushmoor Royals 1:08.49 580 32.28
9 Cameron White 02 Guildford City 1:08.68 576 31.57
10 Reuben Alexander 99 University of Surrey 1:09.28 561 32.08
11 Ronnie Hester 01 Wycombe District 1:11.13 518 33.75
12 Tomos Knowles 03 Leatherhead 1:11.96 500 33.14
13 Adam Wrighting 03 City of Milton Keynes 1:12.12 497 34.17
14 Mitchell Coombes 99 Reading 1:12.31 493 33.51
15 Zak Lanham 03 Eastleigh 1:14.46 452 34.88
16 Joseph Palmer 03 Leatherhead 1:14.67 448 35.33
17 William Gatland 03 Redhill and Reigate 1:17.30 404 35.75
18 Ross Porter 03 Farnham 1:17.78 396 35.04
19 James Angell 02 Dartford District 1:18.39 387 34.88
20 Joseph Greaves 03 Littlehampton 1:23.61 319 39.35
21 Alfie Penfold 03 Crawley 1:56.05 119 55.21
Alfie Evans 01 Reading DQ.Technical Infraction