Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Event 244: Male 16 & Over 100m Butterfly

Event 244E: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Dominic Morgan 05 Leatherhead 57.90 637 27.28
2 Solomon Williams 05 Wycombe District 58.23 626 27.32
3 Ross Murray 05 Mid Sussex Marlins 1:01.81 524 27.84
4 Jaedon Lynch 05 Sevenoaks 1:02.22 513 28.41
5 Roman Parham 05 Brighton 1:02.82 499 28.48
6 Carmelo G Almadin 05 Wycombe District 1:02.93 496 28.99
7 Solomon Kendrick 05 Shiverers 1:03.47 484 29.50
8 James Cummings-Candal 05 Portsmouth Northsea 1:04.03 471 29.35
9 Ben Howell 05 Woking 1:04.04 471 29.04
10 Sam Pyefinch 05 Maxwell 1:04.58 459 29.43
11 Benji Burdett 05 Lancing College 1:05.20 446 30.43
12 Daniel Fallon 05 Epsom District 1:06.19 426 30.77
13 Edwin Ivanescu 05 Windsor 1:06.63 418 30.56
14 Nathan Walford 05 Wycombe District 1:07.10 409 30.45
15 Lewis Mavrikakis 05 Portsmouth Northsea 1:08.20 390 31.13
16 Nathaniel Shonubi 05 Crawley 1:08.24 389 30.43
17 Nathaniel Turner 05 Dover Lifeguard 1:10.40 354 31.87

Event 244F: Male Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Calvin Fry 04 Mid Sussex Marlins 56.58 683 26.24
2 Sammy Tucker 04 Wycombe District 58.07 631 27.33
3 Thomas Dickson 04 Portsmouth Northsea 58.88 606 26.83
4 Oliver Richardson 04 East Grinstead 59.97 573 27.66
5 Filip Price 04 Guildford City 1:00.20 567 27.72
6 Joshua Weston 04 Wycombe District 1:01.06 543 28.50
7 Samuel Wiles 04 Mid Sussex Marlins 1:01.51 531 27.33
8 Oliver Isaacs 04 RTW Monson 1:02.28 512 28.77
9 George Andrews 04 Amersham 1:03.52 482 29.46
10 Henry Russell-Ross 04 Beacon 1:03.67 479 28.94
11 James Murphy 04 Wycombe District 1:03.78 477 29.44
12 Ali Setterfield 04 Thanet 1:03.91 474 29.62
13 Dominic Morgan 04 Edenbridge Piranhas 1:04.40 463 29.38
14 Luca Plater 04 East Grinstead 1:04.72 456 29.44
15 William Brigden 04 Atlantis 1:07.14 409 30.38
16 Daniel Cox 04 Wycombe District 1:07.76 397 30.54
17 William Last 04 Hastings Seagull 1:09.11 375 31.89

Event 244G: Male Age 18/Over 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Brogan Hyde 03 Guildford City 57.39 654 26.26
2 Chris Finch 97 University of Surrey 59.32 592 26.35
3 Kody Bradbury 03 RTW Monson 1:00.41 561 28.19
4 Alfie Evans 01 Reading 1:00.60 556 28.11
5 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 1:00.62 555 28.10
6 George Wise 03 Dartford District 1:01.80 524 28.94
7 Martinus Marx 79 Crawley 1:02.67 502 28.73
8 Sam Crew 02 University of Surrey 1:03.18 490 27.72
8 George White 02 Eastleigh 1:03.18 490 29.42
10 Dominik Strba 03 Crawley 1:05.10 448 29.54
11 Ross Porter 03 Farnham 1:05.69 436 30.49
12 Joseph Palmer 03 Leatherhead 1:05.72 436 29.96
13 Joseph Greaves 03 Littlehampton 1:05.78 434 30.82