Swim England South East Swimming Championships 2019

Results for Windsor

Event 101G: Female Age 17 1500m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
10 Emma Hepworth 02 Windsor 18:48.73 551 33.33 1:46.65 3:44.71 3:01.28 4:54.70 4:16.89 5:32.46 6:48.45 10:16.28 8:04.29 12:58.94 9:20.33 13:46.40 10:36.81 15:49.76 11:52.91 16:37.19 13:08.27 14:24.64 15:40.79 16:57.22 17:35.40 18:13.40

Event 201: Female Age 14-16 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
12 Windsor 9:33.42 31.30 1:06.37 1:42.71 2:17.97 2:51.87 3:29.43 4:07.69 4:45.46 5:17.89 5:54.57 6:33.83 7:12.25 7:43.84 8:19.56 8:56.89
Caoimhe McGee
Eilidh Green
Naia Hill
Isobel Philpott

Event 203G: Male Age 17 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
34 Jeremy Toussaint 02 Windsor 33.19 478

Event 204E: Female Age 15 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Matilda O'Dea 04 Windsor 30.61 508

Event 207G: Male Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Moritz Hoogers 01 Windsor 1:01.22 608 29.44

Event 221: Male Age 14-16 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
15 Windsor A 8:58.60 30.06 1:03.15 1:37.01 2:11.69 2:42.16 3:16.63 3:52.83 4:27.96 4:58.28 5:31.71 6:06.52 6:40.36 7:10.38 7:44.96 8:22.38
Oliver Stearn
James Murphy
Damir Bajohr
Aaron Wilks

Event 222: Male Age 17 & Over 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
8 Windsor A 8:21.94 28.03 59.85 1:33.16 2:06.26 2:33.49 3:06.15 3:38.44 4:11.16 4:38.80 5:10.82 5:44.54 6:18.44 6:45.82 7:16.35 7:48.47
Rueben Walsh
Moritz Hoogers
Callum Stearn
Shay Race

Event 301: Female Age 14-16 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
28 Windsor 5:06.68 36.87 1:17.13 1:58.89 2:48.70 3:22.56 4:02.31 4:33.34
Isobel Philpott
Lucy Hopkins
Holly Lemon
Caoimhe McGee

Event 321: Male Age 14-16 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
19 Windsor A 3:59.69 28.35 59.80 1:28.74 2:01.58 2:28.72 2:59.88 3:28.03
James Murphy
Edwin Ivanescu
Oliver Stearn
Damir Bajohr

Event 322: Male Age 17 & Over 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
10 Windsor A 3:41.65 26.73 55.31 1:22.32 1:52.54 2:18.96 2:48.36 3:13.92
Moritz Hoogers
Nimath Ukkash
Rueben Walsh
Shay Race
13 Windsor B 3:51.56 27.47 58.36 1:25.91 1:56.29 2:23.52 2:53.75 3:21.21
Max Hoogers
Toby Redshaw
Callum Stearn
Jeremy Toussaint

Event 324G: Male Age 17 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Shay Race 01 Windsor 26.40 613
15 Moritz Hoogers 01 Windsor 26.71 592
Nimath Ukkash 00 Windsor DQ.Did not touch with both hands

Event 330G: Male Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Moritz Hoogers 01 Windsor 2:17.31 572 28.73 1:01.58 1:44.60

Event 343: Male Age 17 50m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Shay Race 01 Windsor 26.47 608

Event 401: Male Age 14-16 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
Windsor A DQ.Obstructed or interfered with another swimmer
Edwin Ivanescu
Oliver Stearn
James Murphy
Damir Bajohr

Event 402: Male Age 17 & Over 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Windsor A 4:09.12 29.04 1:01.14 1:34.50 2:12.97 2:40.02 3:11.36 3:39.17
Moritz Hoogers
Rueben Walsh
Shay Race
Nimath Ukkash

Event 421: Female Age 14-16 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
24 Windsor 4:22.51 32.36 1:07.41 1:38.25 2:14.43 2:44.86 3:18.82 3:49.22
Eilidh Green
Naia Hill
Caoimhe McGee
Isobel Philpott

Event 423G: Male Age 17 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Moritz Hoogers 01 Windsor 27.62 659

Event 424G: Female Age 17 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Poppy Pope 02 Windsor 35.36 575

Event 425G: Male Age 17 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
19 Rueben Walsh 01 Windsor 2:38.52 510 34.69 1:15.45 1:56.75

Event 446: Male Age 17 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Moritz Hoogers 01 Windsor 27.86 642

Event 521B: Male Age 11/12 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
16 William Owen 07 Windsor 35.69 306

Event 521C: Male Age 13 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Thomas Pearce 06 Windsor 32.40 408

Event 521D: Male Age 14 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Edwin Ivanescu 05 Windsor 31.59 441

Event 522B: Female Age 11/12 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
16 Rhiarna Wilks 07 Windsor 30.72 457

Event 522C: Female Age 13 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Katie Ford 06 Windsor 29.52 516
19 Lola Andrews 06 Windsor 30.00 491

Event 522D: Female Age 14 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Isobel Philpott 05 Windsor 29.49 517

Event 523B: Male Age 11/12 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Loukas Philippidis 07 Windsor 3:10.47 294 44.04 1:32.36 2:21.74

Event 523C: Male Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Leo Vorobyev 06 Windsor 2:57.46 364 40.10 1:26.13 2:12.40
24 Hayam Ukkash 06 Windsor 3:06.01 316 39.65 1:26.48 2:15.95

Event 525C: Male Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Thomas Pearce 06 Windsor 1:01.72 439 29.94
27 Leo Vorobyev 06 Windsor 1:04.47 385 30.94

Event 525D: Male Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Damir Bajohr 05 Windsor 1:00.39 469 29.05
30 Edwin Ivanescu 05 Windsor 1:02.13 430 29.93

Event 526D: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Molly Leamon 05 Windsor 1:09.75 578 33.56

Event 561: Female Age 14 100m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Molly Leamon 05 Windsor 1:10.00 572 33.24

Event 601B: Female Age 11/12 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Rhiannon Thomas 07 Windsor 39.74 405

Event 602C: Male Age 13 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Thomas Pearce 06 Windsor 30.55 396
14 Leo Vorobyev 06 Windsor 31.30 368

Event 604C: Male Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Thomas Pearce 06 Windsor 2:13.51 446 30.09 1:04.35 1:39.42
29 Leo Vorobyev 06 Windsor 2:28.39 325 34.29 1:12.98 1:51.34

Event 606B: Male Age 11/12 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
28 William Owen 07 Windsor 1:32.54 235 46.21

Event 606C: Male Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Leo Vorobyev 06 Windsor 1:19.81 367 37.56
13 Hayam Ukkash 06 Windsor 1:22.31 334 38.21

Event 631: Male Age 13 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Thomas Pearce 06 Windsor 2:12.90 452 29.63 1:03.11 1:38.03

Event 637: Male Age 13 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Leo Vorobyev 06 Windsor 1:20.72 355 37.62

Event 703C: Male Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
21 Leo Vorobyev 06 Windsor 2:38.97 369 33.14 1:16.24 2:01.94

Event 721C: Female Age 13 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Katie Ford 06 Windsor 34.50 483
29 Lola Andrews 06 Windsor 35.26 452

Event 721D: Female Age 14 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Molly Leamon 05 Windsor 32.45 580
26 Priya Palmer 05 Windsor 33.88 510

Event 722C: Male Age 13 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Thomas Pearce 06 Windsor 28.58 392
19 Leo Vorobyev 06 Windsor 28.96 376
33 Jude Borg-Cardona 06 Windsor 30.08 336

Event 722D: Male Age 14 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Damir Bajohr 05 Windsor 27.61 434

Event 725C: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Katie Ford 06 Windsor 1:04.58 513 31.22

Event 725D: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
24 Isobel Philpott 05 Windsor 1:04.62 512 30.22

Event 726B: Male Age 11/12 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 William Owen 07 Windsor 1:17.72 297 36.83
22 Joseph Mottram 07 Windsor 1:20.24 270 38.20

Event 726C: Male Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
Thomas Pearce 06 Windsor DQ.Totally submerged at finish

Event 726D: Male Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Edwin Ivanescu 05 Windsor 1:08.29 438 32.98

Event 746: Female Age 14 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Molly Leamon 05 Windsor 32.67 568

Event 801C: Male Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Leo Vorobyev 06 Windsor 36.52 359
13 Hayam Ukkash 06 Windsor 37.63 328
25 Jude Borg-Cardona 06 Windsor 38.72 301

Event 802D: Female Age 14 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
21 Priya Palmer 05 Windsor 31.65 460
31 Isobel Philpott 05 Windsor 32.45 427

Event 803C: Male Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
Thomas Pearce 06 Windsor DQ.Turn not performed immediately at turn 1

Event 805B: Male Age 11/12 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 William Owen 07 Windsor 1:20.00 242 36.16

Event 805C: Male Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Thomas Pearce 06 Windsor 1:08.63 383 32.73

Event 834: Male Age 13 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Thomas Pearce 06 Windsor 1:07.37 404 31.60

Event 851D: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 Damir Bajohr 05 Windsor 4:39.51 488 1:42.64 1:06.69 2:54.06 2:18.46 4:05.66 3:30.52