Swim England South East Swimming Championships 2019

Results for Staines

Event 203G: Male Age 17 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
24 Daniel Pearson 97 Staines 31.78 544

Event 204E: Female Age 15 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
25 Ana Stevenson 04 Staines 31.97 446

Event 205G: Male Age 17 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Ross Philp 02 Staines 1:59.04 629 28.09 58.35 1:29.21
21 Kieran Adams 02 Staines 2:03.85 559 28.10 59.47 1:32.14

Event 207G: Male Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Ross Philp 02 Staines 59.83 651 29.42

Event 224G: Male Age 17 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
33 Kieran Adams 02 Staines 25.94 524

Event 225F: Female Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Daisy Degen 03 Staines 2:46.83 389 35.07 1:17.84 2:01.49

Event 226G: Male Age 17 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Ross Philp 02 Staines 2:10.16 629 29.05 1:02.26 1:36.66

Event 228G: Male Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Daniel Pearson 97 Staines 1:08.30 585 32.90

Event 249: Male Age 17 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Ross Philp 02 Staines 1:58.62 636 27.50 57.87 1:28.83

Event 267: Male Age 17 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Ross Philp 02 Staines 2:09.49 639 28.15 1:00.73 1:34.65

Event 273: Male Age 17 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Daniel Pearson 97 Staines 1:08.29 585 32.77

Event 324G: Male Age 17 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
13 Ross Philp 02 Staines 26.67 595

Event 326G: Male Age 17 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Ross Philp 02 Staines 2:11.33 619 31.56 1:04.99 1:39.13

Event 330G: Male Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Ross Philp 02 Staines 2:16.90 577 28.42 1:02.83 1:44.59

Event 349: Male Age 17 200m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Ross Philp 02 Staines 2:11.58 615 31.18 1:04.44 1:38.77

Event 361: Male Age 17 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Ross Philp 02 Staines 2:16.31 585 28.00 1:02.30 1:44.83

Event 423G: Male Age 17 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Ross Philp 02 Staines 28.10 626

Event 425G: Male Age 17 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Daniel Pearson 97 Staines 2:30.48 596 34.15 1:12.10 1:50.67

Event 426F: Female Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Daisy Degen 03 Staines 2:15.54 579 31.21 1:05.33 1:41.04

Event 427G: Male Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Ross Philp 02 Staines 58.84 607 27.62

Event 446: Male Age 17 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
5 Ross Philp 02 Staines 28.00 633

Event 448: Female Age 16 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Daisy Degen 03 Staines 2:16.10 572 31.23 1:05.47 1:41.17

Event 452: Male Age 17 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Daniel Pearson 97 Staines 2:27.85 629 33.99 1:12.10 1:50.13

Event 458: Male Age 17 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Ross Philp 02 Staines 58.59 615 27.41

Event 522B: Female Age 11/12 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
21 Alicia Irwin 08 Staines 30.83 453

Event 522D: Female Age 14 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
13 Mae Hunt 05 Staines 29.13 537
36 Trinity Higham 05 Staines 31.25 435

Event 523C: Male Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Marcel Chodnicki 06 Staines 2:42.94 470 36.91 1:19.12 2:01.81

Event 523D: Male Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Can Yoruk 05 Staines 2:54.25 384 41.71 1:27.02 2:11.80

Event 524B: Female Age 11/12 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Libby Coombs 07 Staines 2:57.73 322 36.99 1:21.35 2:10.96

Event 524C: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
22 Yasmin Taleb 06 Staines 2:56.21 330 37.02 1:22.05 2:10.66

Event 525B: Male Age 11/12 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
33 Harry Overington 07 Staines 1:11.36 284 34.14

Event 525C: Male Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Marcel Chodnicki 06 Staines 1:03.37 406 30.14

Event 551: Male Age 13 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Marcel Chodnicki 06 Staines 2:42.45 474 37.02 1:19.53 2:01.71

Event 602B: Male Age 11/12 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
31 Harry Overington 07 Staines 35.01 263

Event 605B: Female Age 11/12 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 Alicia Irwin 08 Staines 1:17.84 362 35.43

Event 606C: Male Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Marcel Chodnicki 06 Staines 1:16.75 412 36.39

Event 637: Male Age 13 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Marcel Chodnicki 06 Staines 1:15.68 430 36.48

Event 703C: Male Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Marcel Chodnicki 06 Staines 2:35.48 394 33.82 1:16.64 2:00.50

Event 721D: Female Age 14 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
34 Trinity Higham 05 Staines 34.78 471

Event 722C: Male Age 13 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
20 Marcel Chodnicki 06 Staines 28.99 375

Event 724B: Male Age 11/12 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Harry Overington 07 Staines 3:00.33 236 38.90 1:25.26 2:14.10

Event 724D: Male Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 William Madden 05 Staines 2:38.32 349 33.54 1:12.56 1:54.25

Event 725B: Female Age 11/12 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
30 Alicia Irwin 08 Staines 1:09.38 414 32.18

Event 801C: Male Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
5 Marcel Chodnicki 06 Staines 35.94 376

Event 801D: Male Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
25 Can Yoruk 05 Staines 36.28 366

Event 803D: Male Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 William Madden 05 Staines 2:31.63 402 35.19 1:13.44 1:53.49

Event 805C: Male Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
24 Marcel Chodnicki 06 Staines 1:11.89 333 33.45

Event 822: Male Age 13 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Marcel Chodnicki 06 Staines 34.38 430