Swim England South East Swimming Championships 2019

Results for Reading

Event 201: Female Age 14-16 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
10 Reading 9:20.63 30.95 1:06.05 1:42.11 2:18.17 2:50.20 3:25.63 4:02.17 4:37.73 5:09.80 5:45.83 6:23.54 7:01.38 7:33.21 8:08.25 8:45.04
Emma Fleming
Rebecca McMenemy
Grace Erbetta
Daisy Lovegrove

Event 203F: Male Age 16 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Nikolai Khutoryanskiy 03 Reading 31.37 566
15 Joseph Buxton 03 Reading 33.16 479

Event 204F: Female Age 16 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Daisy Lovegrove 03 Reading 30.49 514

Event 205F: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Silas Mendez 03 Reading 2:02.44 578 27.39 57.84 1:29.77

Event 206E: Female Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Harriet Seaton 04 Reading 2:30.36 562 35.31 1:12.91 1:51.81

Event 221: Male Age 14-16 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
10 Reading 8:32.91 28.00 59.80 1:32.29 2:05.00 2:35.57 3:08.25 3:42.26 4:15.41 4:43.77 5:16.35 5:50.74 6:24.60 6:53.92 7:27.19 8:00.91
Silas Mendez
Oliver Doyle
Nikolai Khutoryanskiy
Joseph Buxton

Event 223E: Female Age 15 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
25 Harriet Seaton 04 Reading 33.49 528

Event 223F: Female Age 16 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Daisy Lovegrove 03 Reading 32.06 601

Event 224F: Male Age 16 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Silas Mendez 03 Reading 25.63 543

Event 225E: Female Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Megan Phillipps 04 Reading 2:32.90 506 33.56 1:12.18 1:52.27

Event 225F: Female Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Daisy Lovegrove 03 Reading 2:30.35 532 33.23 1:10.78 1:50.18

Event 226G: Male Age 17 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Alfie Evans 01 Reading 2:20.01 505 29.63 1:05.79 1:42.81

Event 227E: Female Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Rebecca McMenemy 04 Reading 1:18.93 536 36.93

Event 228F: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Nikolai Khutoryanskiy 03 Reading 1:10.17 540 32.86
11 Joseph Buxton 03 Reading 1:12.13 497 34.67

Event 242: Male Age 16 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Nikolai Khutoryanskiy 03 Reading 31.34 568

Event 248: Male Age 16 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Silas Mendez 03 Reading 2:02.53 577 27.61 58.44 1:30.83

Event 250: Female Age 15 200m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Harriet Seaton 04 Reading 2:30.89 556 34.80 1:13.06 1:52.76

Event 260: Male Age 16 50m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
5 Silas Mendez 03 Reading 25.61 544

Event 263: Female Age 16 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Daisy Lovegrove 03 Reading 32.21 593

Event 268: Female Age 15 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Megan Phillipps 04 Reading 2:31.90 516 33.60 1:11.80 1:52.56

Event 269: Female Age 16 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Daisy Lovegrove 03 Reading 2:37.36 464 33.15 1:11.70 1:54.30

Event 272: Male Age 16 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Nikolai Khutoryanskiy 03 Reading 1:12.07 498 32.77

Event 274: Female Age 15 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Rebecca McMenemy 04 Reading 1:16.83 582 36.66

Event 301: Female Age 14-16 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
12 Reading 4:38.30 33.95 1:10.21 1:46.87 2:28.68 2:58.81 3:35.59 4:04.86
Harriet Seaton
Rebecca McMenemy
Daisy Lovegrove
Emma Fleming

Event 304E: Female Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Rebecca McMenemy 04 Reading 5:13.14 615 32.15 1:09.16 1:49.31 2:30.11 3:14.50 4:00.03 4:37.26

Event 321: Male Age 14-16 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
13 Reading 3:50.77 26.45 55.40 1:23.25 1:53.99 2:21.77 2:51.93 3:19.63
Silas Mendez
Ben Doyle
Joseph Buxton
Nikolai Khutoryanskiy

Event 322: Male Age 17 & Over 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
11 Reading 3:46.44 26.42 55.97 1:23.14 1:53.37 2:20.93 2:50.96 3:17.05
Jack Endersby
Jacob Corre
Rory Tietema
Alfie Evans

Event 324G: Male Age 17 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
19 Alfie Evans 01 Reading 26.94 577

Event 325E: Female Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Rebecca McMenemy 04 Reading 2:49.99 548 38.20 1:21.12 2:04.94

Event 327F: Female Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Daisy Lovegrove 03 Reading 1:09.74 578 33.17

Event 328F: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Silas Mendez 03 Reading 54.81 627 26.13

Event 330F: Male Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Joseph Buxton 03 Reading 2:18.41 559 30.45 1:08.09 1:46.44

Event 330G: Male Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Jack Endersby 00 Reading 2:17.01 576 28.65 1:03.44 1:45.06

Event 350: Female Age 15 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Rebecca McMenemy 04 Reading 2:46.76 580 38.39 1:20.86 2:03.88

Event 354: Male Age 16 100m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Silas Mendez 03 Reading 55.11 617 26.48

Event 357: Female Age 16 100m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Daisy Lovegrove 03 Reading 1:09.70 579 33.27

Event 360: Male Age 16 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Joseph Buxton 03 Reading 2:16.64 581 30.32 1:07.27 1:44.66

Event 401: Male Age 14-16 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
13 Reading 4:17.26 32.30 1:06.42 1:39.96 2:19.84 2:48.15 3:22.74 3:48.51
Joseph Buxton
Nikolai Khutoryanskiy
Ben Doyle
Silas Mendez

Event 402: Male Age 17 & Over 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
11 Reading 4:20.85 31.73 1:06.21 1:39.58 2:19.82 2:48.26 3:22.23 3:50.39
Jacob Corre
Jack Endersby
Alfie Evans
Rory Tietema

Event 421: Female Age 14-16 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 Reading 4:12.22 29.90 1:03.21 1:33.77 2:07.86 2:37.15 3:10.46 3:39.88
Daisy Lovegrove
Harriet Seaton
Emma Fleming
Rebecca McMenemy

Event 424E: Female Age 15 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Rebecca McMenemy 04 Reading 35.94 547
24 Bethan Delaney 04 Reading 37.52 481

Event 425F: Male Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Joseph Buxton 03 Reading 2:28.82 617 34.12 1:12.20 1:50.69
13 Nikolai Khutoryanskiy 03 Reading 2:40.91 488 34.91 1:16.05 1:58.93

Event 427G: Male Age 17 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Alfie Evans 01 Reading 58.71 611 27.73

Event 428F: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Daisy Lovegrove 03 Reading 1:06.85 572 30.90

Event 430E: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Rebecca McMenemy 04 Reading 2:33.35 556 32.47 1:13.27 1:57.85

Event 441: Female Age 15 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Rebecca McMenemy 04 Reading 35.86 551

Event 451: Male Age 16 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Joseph Buxton 03 Reading 2:26.62 645 33.87 1:12.22 1:49.76

Event 454: Female Age 16 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Daisy Lovegrove 03 Reading 1:06.42 583 31.04

Event 458: Male Age 17 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Alfie Evans 01 Reading 58.06 632 27.03

Event 459: Female Age 15 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Rebecca McMenemy 04 Reading 2:28.76 609 32.24 1:11.30 1:54.12

Event 501D: Female Age 14 800m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
7 Emma Fleming 05 Reading 9:54.49 542 32.91 1:09.28 1:46.59 2:23.47 3:01.37 3:38.66 4:16.70 4:54.16 5:31.84 6:09.23 6:47.26 7:24.97 8:02.69 8:40.66 9:18.49

Event 522D: Female Age 14 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Emma Fleming 05 Reading 29.23 531

Event 524D: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Harriet Jackman 05 Reading 2:45.08 402 33.63 1:14.52 1:59.92

Event 601B: Female Age 11/12 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Saba Williams 07 Reading 40.19 391

Event 601D: Female Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Isobel Neighbour 05 Reading 36.44 525
31 Emma Fleming 05 Reading 38.42 448

Event 605D: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Harriet Jackman 05 Reading 1:09.24 514 32.32

Event 623: Female Age 14 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Isobel Neighbour 05 Reading 36.52 522

Event 635: Female Age 14 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Harriet Jackman 05 Reading 1:09.97 499 31.95

Event 651D: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
9 Emma Fleming 05 Reading 4:46.29 563 30.59 1:05.30 1:41.09 2:17.93 2:54.56 3:32.58 4:09.66

Event 723D: Female Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Isobel Neighbour 05 Reading 2:56.34 491 39.45 1:24.43 2:10.40

Event 725B: Female Age 11/12 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
26 Bella Daniel 07 Reading 1:08.48 431 33.06

Event 725D: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Emma Fleming 05 Reading 1:02.84 557 29.90

Event 802D: Female Age 14 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Harriet Jackman 05 Reading 31.16 482

Event 804B: Female Age 11/12 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
24 Saba Williams 07 Reading 2:30.95 419 34.74 1:12.92 1:52.70

Event 804D: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Emma Fleming 05 Reading 2:18.50 543 30.91 1:06.55 1:42.09

Event 806B: Female Age 11/12 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Saba Williams 07 Reading 1:27.09 399 41.33

Event 806D: Female Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Isobel Neighbour 05 Reading 1:20.56 504 37.76
25 Emma Fleming 05 Reading 1:24.24 441 39.42