Swim England South East Swimming Championships 2019

Results for East Invicta eXcel

Event 203E: Male Age 15 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
14 Adam Frost 04 East Invicta eXcel 33.78 453

Event 204F: Female Age 16 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Jordan Rogers-Mills 03 East Invicta eXcel 31.07 486

Event 228E: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Adam Frost 04 East Invicta eXcel 1:13.46 470 35.05

Event 324E: Male Age 15 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Adam Frost 04 East Invicta eXcel 28.41 492

Event 423E: Male Age 15 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Adam Frost 04 East Invicta eXcel 30.53 488

Event 423F: Male Age 16 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Edward Estcourt 03 East Invicta eXcel 29.31 552
9 Thomas Dupre 03 East Invicta eXcel 29.41 546

Event 424E: Female Age 15 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
28 Hollie Bozeat 04 East Invicta eXcel 38.36 450

Event 445: Male Age 16 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Edward Estcourt 03 East Invicta eXcel 29.16 560

Event 521C: Male Age 13 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
28 August Moos 06 East Invicta eXcel 34.28 345

Event 521D: Male Age 14 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Nathaniel Turner 05 East Invicta eXcel 32.03 423
24 Baptiste Dupre 05 East Invicta eXcel 32.13 419

Event 522B: Female Age 11/12 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Emily-Rose Evans 07 East Invicta eXcel 30.73 457
39 Ciara Flisher 08 East Invicta eXcel 32.20 397

Event 522D: Female Age 14 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
34 Claudia De Vivo 05 East Invicta eXcel 30.18 482

Event 524B: Female Age 11/12 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
23 Hajar Dellys 07 East Invicta eXcel 3:11.07 259 38.30 1:24.26 2:16.98

Event 524C: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Amelie Niblett 06 East Invicta eXcel 2:42.94 418 34.56 1:15.74 2:00.38

Event 525B: Male Age 11/12 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
30 Finn Jackson 08 East Invicta eXcel 1:10.35 296 32.22

Event 526D: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Claudia De Vivo 05 East Invicta eXcel 1:11.98 526 34.54

Event 601B: Female Age 11/12 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
28 Chloe Desiderio 07 East Invicta eXcel 40.97 370
36 Isobelle Dill-Russell 07 East Invicta eXcel 43.78 303

Event 601C: Female Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
34 Rachel Ollis 06 East Invicta eXcel 40.82 374

Event 601D: Female Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
20 Molly Lown 05 East Invicta eXcel 37.14 496

Event 602B: Male Age 11/12 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Thomas Goldup 07 East Invicta eXcel 33.64 296
32 Alex Dack 07 East Invicta eXcel 35.29 257

Event 602D: Male Age 14 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
25 Baptiste Dupre 05 East Invicta eXcel 30.27 407
34 Nathaniel Turner 05 East Invicta eXcel 31.07 376

Event 603B: Female Age 11/12 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
26 Alyssa Kelly 07 East Invicta eXcel 2:57.63 341 39.52 1:24.32 2:10.82

Event 605B: Female Age 11/12 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
26 Emily-Rose Evans 07 East Invicta eXcel 1:20.71 325 36.32
27 Hajar Dellys 07 East Invicta eXcel 1:21.15 320 36.82

Event 605C: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Amelie Niblett 06 East Invicta eXcel 1:13.27 434 33.57

Event 605D: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Claudia De Vivo 05 East Invicta eXcel 1:09.64 506 31.55
30 Paige Braithwaite 05 East Invicta eXcel 1:14.81 408 33.76

Event 651B: Female Age 11/12 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
23 Alyssa Kelly 07 East Invicta eXcel 5:30.03 368 34.97 1:13.74 1:55.61 2:37.18 3:20.49 4:03.58 4:47.89

Event 652B: Male Age 11/12 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Alex Dack 07 East Invicta eXcel 5:52.80 330 36.44 1:19.43 2:05.07 2:49.08 3:42.86 4:34.69 5:14.88

Event 721B: Female Age 11/12 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
27 Emily-Rose Evans 07 East Invicta eXcel 36.16 419
34 Ciara Flisher 08 East Invicta eXcel 39.56 320

Event 721D: Female Age 14 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
28 Claudia De Vivo 05 East Invicta eXcel 33.93 507

Event 722D: Male Age 14 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
33 Nathaniel Turner 05 East Invicta eXcel 28.41 399

Event 724B: Male Age 11/12 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Alex Dack 07 East Invicta eXcel 2:52.57 270 37.84 1:21.53 2:07.93

Event 726C: Male Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 August Moos 06 East Invicta eXcel 1:14.47 338 35.98

Event 753: Male Age 11/12 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Alex Dack 07 East Invicta eXcel 2:50.73 279 36.55 1:19.22 2:04.31

Event 801C: Male Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Marcus Swinerd 06 East Invicta eXcel 38.01 318

Event 801D: Male Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
35 Nathaniel Turner 05 East Invicta eXcel 37.94 320

Event 802B: Female Age 11/12 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Emily-Rose Evans 07 East Invicta eXcel 33.35 393
29 Ciara Flisher 08 East Invicta eXcel 34.38 359

Event 802D: Female Age 14 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Claudia De Vivo 05 East Invicta eXcel 30.64 507
29 Paige Braithwaite 05 East Invicta eXcel 32.28 433

Event 804B: Female Age 11/12 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
26 Alyssa Kelly 07 East Invicta eXcel 2:35.05 387 34.63 1:13.41 1:54.37

Event 805B: Male Age 11/12 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Alex Dack 07 East Invicta eXcel 1:15.77 284 35.17
24 Thomas Goldup 07 East Invicta eXcel 1:22.69 219 36.54

Event 806B: Female Age 11/12 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
29 Louisa Pollard 08 East Invicta eXcel 1:31.26 347 42.28

Event 826: Female Age 14 50m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Claudia De Vivo 05 East Invicta eXcel 30.17 531

Event 833: Male Age 11/12 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Alex Dack 07 East Invicta eXcel 1:15.17 291 35.44