Swim England South East Swimming Championships 2019

Results for Didcot Barramundi

Event 102F: Male Age 16 800m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
2 Ben Newell 03 Didcot Barramundi 8:34.54 678 29.32 1:01.38 1:34.00 2:06.23 2:38.63 3:11.10 3:44.02 4:16.70 4:48.96 5:21.22 5:54.20 6:26.95 6:59.44 7:32.10 8:04.61

Event 205F: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Ben Newell 03 Didcot Barramundi 2:05.83 533 29.02 1:01.09 1:32.56

Event 225E: Female Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Madeleine Pike 04 Didcot Barramundi 2:33.53 499 33.50 1:12.64 1:53.05

Event 226F: Male Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Ben Newell 03 Didcot Barramundi 2:16.81 541 29.92 1:04.77 1:40.66

Event 266: Male Age 16 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Ben Newell 03 Didcot Barramundi 2:14.38 571 29.99 1:04.22 1:39.36

Event 268: Female Age 15 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Madeleine Pike 04 Didcot Barramundi 2:28.99 546 33.32 1:11.22 1:50.19

Event 303F: Male Age 16 1500m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
2 Ben Newell 03 Didcot Barramundi 16:55.92 630 29.93 1:03.21 1:36.44 2:10.56 2:43.87 3:17.24 3:51.10 4:24.83 4:58.36 5:32.21 6:05.83 6:39.81 7:13.45 7:48.21 8:22.27 8:56.16 9:30.33 10:04.34 10:38.00 11:12.01 11:46.44 12:20.52 12:55.28 13:29.75 14:03.89 14:38.72 15:12.69 15:47.47 16:22.56

Event 304E: Female Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Madeleine Pike 04 Didcot Barramundi 5:33.02 512 33.05 1:11.47 1:54.41 2:37.34 3:26.70 4:16.97 4:56.08

Event 329E: Female Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
10 Madeleine Pike 04 Didcot Barramundi 4:48.66 550 32.52 1:08.38 1:45.29 2:22.25 2:58.85 3:35.95 4:13.01

Event 403E: Female Age 15 800m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
9 Madeleine Pike 04 Didcot Barramundi 9:53.23 546 32.71 1:08.52 1:45.29 2:22.19 2:59.61 3:36.81 4:14.93 4:53.03 5:30.32 6:07.42 6:46.48 7:24.74 8:02.96 8:40.73 9:18.16

Event 404F: Male Age 16 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Ben Newell 03 Didcot Barramundi 4:59.26 541 30.02 1:05.19 1:41.82 2:18.22 3:03.26 3:50.41 4:24.96

Event 429F: Male Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Ben Newell 03 Didcot Barramundi 4:16.03 635 29.49 1:01.67 1:34.37 2:07.38 2:39.71 3:13.03 3:44.99

Event 522B: Female Age 11/12 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 30.74 457

Event 524C: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Victoria Brown 06 Didcot Barramundi 2:42.39 422 35.19 1:16.06 1:59.04

Event 526B: Female Age 11/12 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 1:14.08 482 36.63

Event 554: Female Age 13 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Victoria Brown 06 Didcot Barramundi 2:42.09 424 34.48 1:15.80 1:57.02

Event 559: Female Age 11/12 100m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 1:12.76 509

Event 603B: Female Age 11/12 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 2:37.68 487 37.99 1:18.33 1:59.91

Event 605C: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Victoria Brown 06 Didcot Barramundi 1:12.49 448 33.47

Event 627: Female Age 11/12 200m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 2:35.37 509 36.33 1:17.02 1:56.92

Event 651B: Female Age 11/12 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 5:01.97 480 33.73 1:11.72 1:50.58 2:29.59 3:07.86 3:46.78 4:25.48

Event 721B: Female Age 11/12 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
13 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 35.22 454

Event 725B: Female Age 11/12 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
23 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 1:07.76 444 32.55

Event 801B: Male Age 11/12 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
25 Adrien Storck-Wihlidal 07 Didcot Barramundi 41.21 250

Event 802B: Female Age 11/12 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
34 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 34.77 347

Event 804B: Female Age 11/12 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 2:23.39 489 33.10 1:10.65 1:47.65

Event 830: Female Age 11/12 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Lilia Gilbert 07 Didcot Barramundi 2:25.02 473 32.52 1:08.98 1:45.95