Swim England South East 15/Over Swimming Championships 2018

Results for Portsmouth Northsea

Event 102B: Male Age 15 800m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
8 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 9:16.31 537 30.73 1:04.36 1:38.89 2:13.73 2:48.61 3:23.59 3:58.68 4:33.84 5:08.97 5:44.80 6:20.01 6:56.01 7:31.52 8:07.64 8:42.64

Back to Top

Event 201: Female 14-16 Years 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
3 Portsmouth Northsea A 8:49.47 30.14 1:03.39 1:37.20 2:11.67 2:41.05 3:14.52 3:48.48 4:22.62 4:53.69 5:27.65 6:02.69 6:38.42 7:08.47 7:41.52 8:15.53
Faye Francis
Abigail Lacey
Faye Churcher
Kate Baxter

Event 203B: Male Age 15 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Jack Goodwin 03 Portsmouth Northsea 32.41 513

Event 203C: Male Age 16 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Sam Sheppard 02 Portsmouth Northsea 33.07 483

Event 203D: Male 17 and Over 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Neil Redman 94 Portsmouth Northsea 30.08 642
8 Max Freedman 98 Portsmouth Northsea 30.88 593
13 Samuel Redman 92 Portsmouth Northsea 31.17 577

Event 204B: Female Age 15 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 29.85 548
30 Rhianna Pedwell 03 Portsmouth Northsea 31.33 474

Event 204C: Female Age 16 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 29.88 547

Event 204D: Female 17 and Over 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Megan King 01 Portsmouth Northsea 30.10 535

Event 205B: Male Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 2:04.27 553 28.47 59.85 1:32.27
10 Joseph Packham 03 Portsmouth Northsea 2:06.37 526 28.83 1:00.79 1:33.98

Event 205C: Male Age 16 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 2:03.39 565 28.27 1:00.00 1:32.07

Event 205D: Male 17 and Over 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Joseph Tibbetts 98 Portsmouth Northsea 1:59.91 616 27.89 58.45 1:29.47
8 Marco Muro 00 Portsmouth Northsea 2:00.75 603 27.79 58.62 1:29.95

Event 206B: Female Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 2:28.77 580 34.65 1:12.52 1:50.84

Event 207B: Male Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 1:04.57 518 31.33
9 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 1:04.98 508 31.87

Event 207C: Male Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 1:04.91 510 31.12
15 Dominic Redpath 02 Portsmouth Northsea 1:21.59 257 39.86

Event 207D: Male 17 and Over 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Joseph Tibbetts 98 Portsmouth Northsea 1:02.15 581 29.70

Event 208B: Female Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 1:01.08 607 29.34
7 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 1:01.15 605 29.83

Event 208C: Female Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 1:01.65 590 29.55

Back to Top

Event 221: Male 14-16 Years 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
2 Portsmouth Northsea A 8:10.22 27.80 59.03 1:31.43 2:02.31 2:31.53 3:03.16 3:34.39 4:05.46 4:33.91 5:05.22 5:36.75 6:07.55 6:35.57 7:06.71 7:38.26
Filip Fraczek-Krygier
Joseph Packham
Marcus Scullion
Pietro Forconi

Event 222: Male 17 and Over 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
2 Portsmouth Northsea A 7:57.18 27.28 57.61 1:28.18 1:59.45 2:26.10 2:56.76 3:27.78 3:58.86 4:26.61 4:57.93 5:28.58 5:59.72 6:26.57 6:56.57 7:26.87
Matthew Brooks
Marco Muro
Daniel Lowe
Joseph Tibbetts

Event 223B: Female Age 15 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 31.86 613
5 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 32.08 600
21 Madeline Rowden 03 Portsmouth Northsea 33.92 508

Event 223D: Female 17 and Over 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 30.06 729
8 Megan King 01 Portsmouth Northsea 31.77 618

Event 224B: Male Age 15 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
21 Jack Goodwin 03 Portsmouth Northsea 27.26 451

Event 224C: Male Age 16 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 25.45 555
26 Dominic Redpath 02 Portsmouth Northsea 30.66 317

Event 224D: Male 17 and Over 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Max Nugent 01 Portsmouth Northsea 24.75 603
18 Matthew Brooks 97 Portsmouth Northsea 24.98 587

Event 225B: Female Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 2:29.58 540 33.18 1:11.23 1:50.77

Event 225C: Female Age 16 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Faye Churcher 02 Portsmouth Northsea 2:37.86 459 33.57 1:12.84 1:53.89

Event 225D: Female 17 and Over 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Helen St John-Mosse 97 Portsmouth Northsea 2:30.76 527 32.72 1:10.48 1:50.15
9 Hannah St John-Mosse 00 Portsmouth Northsea 2:33.59 499 32.83 1:10.84 1:51.10

Event 226B: Male Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 2:17.96 528 30.43 1:04.66 1:40.38
12 Liam Budd 03 Portsmouth Northsea 2:24.43 460 32.19 1:08.47 1:46.27

Event 226D: Male 17 and Over 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Marco Muro 00 Portsmouth Northsea 2:17.81 530 29.80 1:04.34 1:40.63
12 William Whitlock 01 Portsmouth Northsea 2:18.64 520 29.69 1:04.00 1:39.91
16 Daniel Lowe 97 Portsmouth Northsea 2:25.34 452 30.50 1:06.15 1:43.74

Event 227C: Female Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 1:18.97 536 36.36

Event 227D: Female 17 and Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Ashleigh Aslett 01 Portsmouth Northsea 1:20.80 500 36.69

Event 228B: Male Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Jack Goodwin 03 Portsmouth Northsea 1:12.40 491 33.98

Event 228C: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Sam Sheppard 02 Portsmouth Northsea 1:14.67 448 34.54
17 Dominic Redpath 02 Portsmouth Northsea 1:43.46 168 45.65

Event 228D: Male 17 and Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Neil Redman 94 Portsmouth Northsea 1:06.45 635 31.30
16 Max Freedman 98 Portsmouth Northsea 1:09.97 544 32.01

Back to Top

Event 241: Male Age 15 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Jack Goodwin 03 Portsmouth Northsea 32.48 510

Event 243: Male 17 and Over 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Neil Redman 94 Portsmouth Northsea 30.34 626
8 Max Freedman 98 Portsmouth Northsea 31.46 561

Event 244: Female Age 15 50m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 29.67 558

Event 245: Female Age 16 50m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 29.67 558

Event 247: Male Age 15 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 2:02.24 581 28.44 59.33 1:31.00

Event 248: Male Age 16 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 2:04.67 548 28.49 59.65 1:32.36

Event 249: Male 17 and Over 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Joseph Tibbetts 98 Portsmouth Northsea 2:00.89 601 27.90 58.40 1:29.63
7 Marco Muro 00 Portsmouth Northsea 2:02.81 573 27.96 58.91 1:30.56

Event 250: Female Age 15 200m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 2:30.95 555 34.69 1:13.26 1:52.29

Event 253: Male Age 15 100m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 1:05.84 488 32.04

Event 254: Male Age 16 100m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 1:05.65 493 31.69

Event 256: Female Age 15 100m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 1:01.57 592 30.21
7 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 1:01.73 588 30.20

Event 257: Female Age 16 100m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 1:01.66 590 29.84

Event 260: Male Age 16 50m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 25.60 545

Event 262: Female Age 15 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 32.19 594
5 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 32.26 590

Event 264: Female 17 and Over 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 30.26 715
8 Megan King 01 Portsmouth Northsea 31.55 631

Event 265: Male Age 15 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 2:16.29 548 30.79 1:05.32 1:40.76

Event 268: Female Age 15 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 2:32.42 510 33.90 1:12.80 1:52.59

Event 270: Female 17 and Over 200m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Helen St John-Mosse 97 Portsmouth Northsea 2:32.42 510 32.89 1:10.79 1:50.75
8 Hannah St John-Mosse 00 Portsmouth Northsea 2:37.03 467 33.17 1:11.88 1:53.39

Event 271: Male Age 15 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Jack Goodwin 03 Portsmouth Northsea 1:12.23 495 33.72

Event 273: Male 17 and Over 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Neil Redman 94 Portsmouth Northsea 1:07.20 614 31.11

Event 275: Female Age 16 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 1:19.56 524 36.77

Back to Top

Event 301: Female 14-16 Years 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Portsmouth Northsea A 4:37.35 33.54 1:08.80 1:44.52 2:27.35 2:57.66 3:34.47 4:03.69
Kate Baxter
Abigail Lacey
Faye Francis
Madeline Rowden

Event 302: Female 17 and Over 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Portsmouth Northsea A 4:34.33 31.34 1:05.54 1:41.33 2:24.00 2:55.74 3:32.50 4:01.90
Kelly Small
Ashleigh Aslett
Helen St John-Mosse
Megan King

Event 304B: Female Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 5:15.19 604 33.24 1:11.03 1:51.02 2:29.33 3:16.32 4:04.12 4:40.90

Event 304C: Female Age 16 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 5:13.98 611 31.86 1:09.36 1:50.57 2:30.86 3:16.01 4:01.87 4:38.79

Back to Top

Event 321: Male 14-16 Years 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Portsmouth Northsea A 3:44.37 26.38 55.37 1:22.10 1:51.80 2:19.02 2:48.77 3:14.99
Filip Fraczek-Krygier
Pietro Forconi
Oliver Kettle
Joseph Packham

Event 322: Male 17 and Over 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Portsmouth Northsea A 3:35.36 25.88 54.41 1:19.85 1:48.28 2:13.89 2:42.38 3:07.35
Matthew Brooks
Joseph Tibbetts
Marco Muro
Max Nugent

Event 323B: Female Age 15 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Madeline Rowden 03 Portsmouth Northsea 28.29 586
14 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 28.52 572
20 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 28.73 559
26 Rhianna Pedwell 03 Portsmouth Northsea 28.96 546

Event 323C: Female Age 16 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 28.51 572

Event 323D: Female 17 and Over 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 27.45 641

Event 324B: Male Age 15 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Joseph Packham 03 Portsmouth Northsea 27.78 526
8 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 27.90 520

Event 324C: Male Age 16 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 27.73 529

Event 324D: Male 17 and Over 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Neil Redman 94 Portsmouth Northsea 26.44 611
12 Max Nugent 01 Portsmouth Northsea 26.48 608
14 Matthew Brooks 97 Portsmouth Northsea 26.61 599
22 George Ragg-Griffith 01 Portsmouth Northsea 27.14 564
26 William Whitlock 01 Portsmouth Northsea 27.33 553

Event 325D: Female 17 and Over 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Ashleigh Aslett 01 Portsmouth Northsea 2:56.50 490 37.52 1:22.45 2:08.85

Event 326B: Male Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 2:16.66 549 31.66 1:05.97 1:41.63
9 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 2:21.44 495 32.53 1:07.64 1:44.13

Event 326D: Male 17 and Over 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Daniel Lowe 97 Portsmouth Northsea 2:19.27 519 32.25 1:07.29 1:43.86

Event 327B: Female Age 15 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 1:09.28 590 33.90
5 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 1:09.49 584 33.03

Event 327D: Female 17 and Over 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 1:05.63 694 31.42

Event 328C: Male Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 55.78 595 26.98
21 Dominic Redpath 02 Portsmouth Northsea 1:06.95 344 32.15

Event 328D: Male 17 and Over 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Max Nugent 01 Portsmouth Northsea 54.56 636 26.23
9 Matthew Brooks 97 Portsmouth Northsea 54.66 632 25.95
14 Joseph Tibbetts 98 Portsmouth Northsea 55.22 613 26.33

Event 329B: Female Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 4:36.15 628 31.69 1:06.52 1:41.10 2:16.58 2:52.22 3:27.74 4:02.53

Event 330B: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 2:22.15 516 29.91 1:05.52 1:49.35
10 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 2:22.90 508 30.61 1:06.83 1:50.02

Event 330D: Male 17 and Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Marco Muro 00 Portsmouth Northsea 2:18.29 560 28.65 1:05.42 1:45.86

Event 335: Male Age 16 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 27.44 546

Back to Top

Event 341: Male Age 15 50m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Joseph Packham 03 Portsmouth Northsea 27.50 543
7 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 28.17 505

Event 346: Female 17 and Over 50m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 27.64 628

Event 347: Male Age 15 200m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 2:15.64 562 31.75 1:06.44 1:41.36
5 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 2:19.33 518 32.78 1:07.70 1:43.20

Event 354: Male Age 16 100m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 54.76 629 26.19

Event 355: Male 17 and Over 100m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Max Nugent 01 Portsmouth Northsea 54.07 653 25.96

Event 356: Female Age 15 100m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 1:07.86 628 33.39
5 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 1:08.16 619 33.06

Event 358: Female 17 and Over 100m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 1:07.10 649 32.08

Event 359: Male Age 15 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 2:21.76 520 30.24 1:06.02 1:48.96
6 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 2:23.65 500 29.96 1:05.59 1:50.05

Back to Top

Event 401: Male 14-16 Years 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Portsmouth Northsea A 4:07.88 30.95 1:03.62 1:35.89 2:13.71 2:41.77 3:13.99 3:39.25
Pietro Forconi
Jack Goodwin
Marcus Scullion
Filip Fraczek-Krygier

Event 402: Male 17 and Over 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Portsmouth Northsea A 3:59.40 29.41 1:01.82 1:31.87 2:07.66 2:34.46 3:06.58 3:31.65
Joseph Tibbetts
Neil Redman
Max Nugent
Matthew Brooks
9 Portsmouth Northsea B 4:06.45 30.31 1:03.50 1:34.79 2:13.19 2:40.00 3:12.10 3:37.83
Daniel Lowe
Max Freedman
George Ragg-Griffith
Marco Muro

Event 404B: Male Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 4:58.25 546 30.82 1:06.76 1:44.82 2:22.02 3:05.29 3:49.57 4:24.43

Event 404C: Male Age 16 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
9 Sam Sheppard 02 Portsmouth Northsea 5:06.08 506 31.74 1:08.76 1:49.65 2:29.81 3:12.58 3:56.82 4:31.88

Back to Top

Event 421: Female 14-16 Years 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Portsmouth Northsea A 4:02.28 29.74 1:01.23 1:29.44 2:01.43 2:30.07 3:02.94 3:31.14
Kate Baxter
Abigail Lacey
Madeline Rowden
Faye Francis

Event 423B: Male Age 15 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
16 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 30.53 488

Event 423C: Male Age 16 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 30.12 508

Event 423D: Male 17 and Over 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Joseph Tibbetts 98 Portsmouth Northsea 28.80 582
24 Daniel Lowe 97 Portsmouth Northsea 29.75 528

Event 424D: Female 17 and Over 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
13 Ashleigh Aslett 01 Portsmouth Northsea 34.91 597

Event 425B: Male Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Jack Goodwin 03 Portsmouth Northsea 2:31.32 587 34.11 1:12.83 1:52.22
11 Liam Budd 03 Portsmouth Northsea 2:45.90 445 39.34 1:21.69 2:04.15

Event 425C: Male Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Sam Sheppard 02 Portsmouth Northsea 2:44.94 453 35.74 1:17.88 2:01.37

Event 426B: Female Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 2:12.19 624 31.13 1:05.32 1:39.31
7 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 2:12.64 618 30.83 1:04.16 1:38.92

Event 427B: Male Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Joseph Packham 03 Portsmouth Northsea 1:01.05 543 29.11
8 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 1:02.45 508 29.75

Event 427C: Male Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 1:03.48 483 29.05

Event 427D: Male 17 and Over 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Max Nugent 01 Portsmouth Northsea 59.20 596 27.44
9 George Ragg-Griffith 01 Portsmouth Northsea 59.38 591 27.55
16 Marco Muro 00 Portsmouth Northsea 1:00.04 571 27.77

Event 428B: Female Age 15 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 1:07.66 551 31.26

Event 428C: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 1:06.59 578 30.92

Event 429B: Male Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Pietro Forconi 03 Portsmouth Northsea 4:18.65 616 29.15 1:01.33 1:34.45 2:07.92 2:41.06 3:14.34 3:47.19

Event 429C: Male Age 16 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
12 Dominic Redpath 02 Portsmouth Northsea 4:59.88 395 32.69 1:08.88 1:46.36 2:25.44 3:04.04 3:43.52 4:22.43

Event 430B: Female Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 2:30.87 584 32.38 1:09.46 1:55.73

Event 430C: Female Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 2:28.33 615 31.26 1:10.29 1:53.63

Back to Top

Event 445: Male Age 16 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
5 Filip Fraczek-Krygier 02 Portsmouth Northsea 29.12 563

Event 447: Female Age 15 200m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 2:11.24 638 31.04 1:04.54 1:38.63
5 Faye Francis 03 Portsmouth Northsea 2:11.38 636 30.50 1:04.27 1:38.13

Event 450: Male Age 15 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Jack Goodwin 03 Portsmouth Northsea 2:30.24 599 33.64 1:12.24 1:51.04

Event 454: Female Age 16 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 1:05.77 600 30.52

Event 456: Male Age 15 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Marcus Scullion 03 Portsmouth Northsea 1:00.83 549 28.58
6 Joseph Packham 03 Portsmouth Northsea 1:01.10 542 28.72

Event 458: Male 17 and Over 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Max Nugent 01 Portsmouth Northsea 59.27 594 27.30

Event 459: Female Age 15 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Kate Baxter 03 Portsmouth Northsea 2:28.88 608 32.23 1:08.98 1:54.86

Event 460: Female Age 16 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Abigail Lacey 02 Portsmouth Northsea 2:27.43 626 31.16 1:10.16 1:52.97

Back to Top