HSSA Championships 2011

Results for Wildern

Event 101C: Boys Intermediate 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Peter Bassom 97 Wildern 2:46.60 288 35.94 1:17.95 2:06.49

Event 102C: Girls Intermediate 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Hannah Fredericks 98 Wildern 5:06.99 448 33.87 1:12.03 1:51.41 2:30.75 3:09.94 3:49.34 4:28.52

Event 103B: Boys Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
25 Nathan Hookway 00 Wildern 1:16.42 203 33.52
26 Ben Wilton 01 Wildern 1:16.79 200 36.04
28 Lewis Jackson 99 Wildern 1:17.95 192 36.36

Event 103C: Boys Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Daniel Lowe 97 Wildern 58.17 461 27.68
28 Joe Browne 97 Wildern 1:10.38 260 33.31

Event 104B: Girls Junior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Georgia Graydon 99 Wildern 1:15.41 389 34.91

Event 104C: Girls Intermediate 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Natasha Launchbury-Clark 98 Wildern 1:32.56 210 41.58

Event 105B: Boys Junior 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Max Nugent 01 Wildern 2:53.04 231 41.44 1:25.06 2:10.19

Event 105C: Boys Intermediate 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Peter Bassom 97 Wildern 2:48.56 249 39.12 1:22.14 2:06.62

Event 106B: Girls Junior 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Georgia Graydon 99 Wildern 3:07.42 370 43.09 1:30.53 2:19.19
16 Katie Noble 1 Wildern 3:21.06 300 44.50 1:36.12 2:29.71
20 Rebecca Launchbury-Clark 00 Wildern 3:28.77 268 48.56 1:41.46 2:35.50
21 Stella Furniss 99 Wildern 3:29.29 266 45.69 1:41.17 2:35.77

Event 107B: Boys Junior 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Lewis Jackson 99 Wildern 1:40.89 167 47.54
14 Ben Wilton 01 Wildern 1:45.23 148 48.77
17 Seth Furniss 01 Wildern 1:52.59 120 53.32

Event 107C: Boys Intermediate 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Peter Bassom 97 Wildern 1:24.07 289 40.34
16 Joe Browne 97 Wildern 1:35.87 195 44.65

Event 108C: Girls Intermediate 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Hannah Fredericks 98 Wildern 1:13.50 424 36.05
15 Natasha Launchbury-Clark 98 Wildern 1:21.05 316 39.49

Event 110B: Girls Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
24 Katie Noble 1 Wildern 2:39.64 338 36.66 1:16.90 1:58.84
30 Rebecca Launchbury-Clark 00 Wildern 2:44.66 308 38.18 1:19.77 2:03.29
43 Stella Furniss 99 Wildern 2:59.91 236 41.20 1:28.38 2:16.54

Event 110C: Girls Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Natasha Launchbury-Clark 98 Wildern 2:38.74 343 36.65 1:17.23 1:59.03

Event 111B: Boys Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
19 Max Nugent 01 Wildern 31.81 260
30 Ben Wilton 01 Wildern 33.72 218
37 Lewis Jackson 99 Wildern 35.54 186
43 Seth Furniss 01 Wildern 37.94 153

Event 111C: Boys Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Daniel Lowe 97 Wildern 26.97 426
25 Peter Bassom 97 Wildern 29.70 319
29 Joe Browne 97 Wildern 31.52 267

Back to Top

Event 201B: Girls Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
22 Rebecca Launchbury-Clark 00 Wildern 3:08.20 290 44.03 1:31.31 2:26.42

Event 203B: Girls Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
24 Katie Noble 1 Wildern 1:12.47 349 34.74
46 Rebecca Launchbury-Clark 00 Wildern 1:18.47 275 37.80

Event 203C: Girls Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Natasha Launchbury-Clark 98 Wildern 1:13.33 337 35.43

Event 205C: Girls Intermediate 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Hannah Fredericks 98 Wildern 2:36.47 453 36.99 1:17.35 1:57.87
12 Natasha Launchbury-Clark 98 Wildern 2:53.89 330 41.37 1:24.73 2:09.86

Event 207B: Girls Junior 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 Stella Furniss 99 Wildern 1:38.56 257 46.77
32 Rebecca Launchbury-Clark 00 Wildern 1:41.70 234 48.47

Event 208B: Boys Junior 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Max Nugent 01 Wildern 1:23.24 203 40.84

Event 208C: Boys Intermediate 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
15 Joe Browne 97 Wildern 1:22.15 211 38.91

Event 209C: Girls Intermediate 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Hannah Fredericks 98 Wildern 5:39.99 453 37.92 1:23.68 2:05.97 2:47.75 3:35.49 4:23.51 5:02.60

Event 210B: Boys Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Max Nugent 01 Wildern 2:39.76 241 36.17 1:18.02 2:00.46

Event 210C: Boys Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Joe Browne 97 Wildern 2:39.50 242 35.41 1:15.35 1:57.52

Event 211B: Girls Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
59 Rebecca Launchbury-Clark 00 Wildern 35.81 274
60 Stella Furniss 99 Wildern 36.34 262

Event 211C: Girls Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
14 Natasha Launchbury-Clark 98 Wildern 33.26 342

Back to Top