HSSA Championships 2011

Results for Thornden

Event 103C: Boys Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Thomas Diaper-Fox 97 Thornden 54.62 557 26.16
7 Dan Smith 98 Thornden 57.33 482 27.59

Event 104B: Girls Junior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Samantha Flack 00 Thornden 1:19.19 336 39.41

Event 105C: Boys Intermediate 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Thomas Diaper-Fox 97 Thornden 2:16.78 467 32.03 1:07.07 1:42.49
6 Dan Smith 98 Thornden 2:19.79 437 33.66 1:09.56 1:45.87

Event 106B: Girls Junior 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
19 Samantha Flack 00 Thornden 3:26.98 275 47.30 1:40.87 2:34.01

Event 108B: Girls Junior 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Cara Upton 00 Thornden 1:19.45 336 39.02
37 Ashleigh Rayment 01 Thornden 1:28.64 242 43.43

Event 110B: Girls Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Lucie Baines 98 Thornden 2:18.26 520 32.52 1:07.68 1:43.17
22 Cara Upton 00 Thornden 2:37.78 350 37.56 1:18.29 1:59.48
41 Ashleigh Rayment 01 Thornden 2:51.45 273 40.07 1:23.63 2:10.27

Event 111C: Boys Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Thomas Diaper-Fox 97 Thornden 25.65 496

Event 112B: Girls Junior 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Samantha Flack 00 Thornden 3:04.94 279 43.54 1:32.73 2:22.33

Back to Top

Event 201B: Girls Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
17 Samantha Flack 00 Thornden 2:56.23 353 38.97 1:24.18 2:17.93

Event 202C: Boys Intermediate 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Thomas Diaper-Fox 97 Thornden 4:06.52 643 28.09 58.91 1:30.40 2:02.03 2:33.46 3:05.39 3:36.37

Event 203B: Girls Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Lucie Baines 98 Thornden 1:03.91 508 31.40
19 Cara Upton 00 Thornden 1:10.86 373 34.44
22 Samantha Flack 00 Thornden 1:11.32 366 34.72

Event 205B: Girls Junior 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Cara Upton 00 Thornden 2:49.96 354 40.53 1:24.28 2:08.10

Event 207B: Girls Junior 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
34 Ashleigh Rayment 01 Thornden 1:43.40 223 49.60

Event 208C: Boys Intermediate 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Thomas Diaper-Fox 97 Thornden 1:04.06 446 30.93

Event 210C: Boys Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Thomas Diaper-Fox 97 Thornden 1:56.74 617 27.34 57.14 1:27.47

Event 211B: Girls Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Lucie Baines 98 Thornden 29.95 468
25 Cara Upton 00 Thornden 32.73 358
26 Samantha Flack 00 Thornden 32.90 353

Back to Top