HSSA Championships 2011

Results for John Hanson

Event 101C: Boys Intermediate 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Alex Lee 97 John Hanson 2:36.06 351 35.12 1:15.40 1:59.92
11 Carl Bodsworth 97 John Hanson 2:37.86 339 34.67 1:14.99 2:03.29

Event 103B: Boys Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Theo Shoemark 98 John Hanson 1:06.03 315 30.80
20 Oliver Hunt 00 John Hanson 1:13.23 231 35.71

Event 103C: Boys Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Carl Bodsworth 97 John Hanson 1:00.71 406 29.12

Event 105B: Boys Junior 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Oliver Hunt 00 John Hanson 3:00.48 203 42.76 1:30.07 3:00.48

Event 107C: Boys Intermediate 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Alex Lee 97 John Hanson 1:21.75 315 38.09

Event 108B: Girls Junior 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Lily Mears 99 John Hanson 1:19.70 333 38.47

Event 110B: Girls Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Lily Mears 99 John Hanson 2:31.63 394 36.28 1:15.37 1:54.51

Event 111B: Boys Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Theo Shoemark 98 John Hanson 29.53 325
26 Oliver Hunt 00 John Hanson 33.13 230
42 Thomas Lee 00 John Hanson 37.63 157

Event 111C: Boys Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Carl Bodsworth 97 John Hanson 27.62 397
23 Alex Lee 97 John Hanson 29.15 338

Back to Top

Event 201B: Girls Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Lily Mears 99 John Hanson 3:01.09 326 41.47 1:25.46 2:20.76

Event 203B: Girls Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
29 Lily Mears 99 John Hanson 1:13.32 337 35.57

Event 204B: Boys Junior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Theo Shoemark 98 John Hanson 1:18.82 233 35.87

Event 204C: Boys Intermediate 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Carl Bodsworth 97 John Hanson 1:16.08 259 35.54

Event 205B: Girls Junior 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Lily Mears 99 John Hanson 2:53.35 333 42.03 1:25.98 2:10.33

Event 206C: Boys Intermediate 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Alex Lee 97 John Hanson 2:55.94 323 38.62 1:23.34 2:09.62

Event 208B: Boys Junior 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Oliver Hunt 00 John Hanson 1:24.14 197 41.51

Event 208C: Boys Intermediate 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Carl Bodsworth 97 John Hanson 1:14.10 288 36.82
14 Alex Lee 97 John Hanson 1:17.26 254 37.77

Event 210B: Boys Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Theo Shoemark 98 John Hanson 2:29.31 295 35.61 1:14.02 1:53.24
23 Thomas Lee 00 John Hanson 3:04.92 155 42.56 1:31.96 2:20.37

Event 210C: Boys Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Carl Bodsworth 97 John Hanson 2:21.09 349 33.06 1:09.54 1:46.98
13 Alex Lee 97 John Hanson 2:23.25 334 33.48 1:10.43 1:47.76

Event 211B: Girls Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
31 Lily Mears 99 John Hanson 33.47 335

Back to Top