HSSA Championships

Results for The Westgate School

Event 103B: Boys Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
31 Matthew Elliott 98 The Westgate School 1:17.74 208

Event 104B: Girls Junior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Genevieve Standen 96 The Westgate School 1:27.35 268 37.01

Event 106B: Girls Junior 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Elizabeth Dowson 97 The Westgate School 3:21.30 328 46.72 1:38.60 2:30.60

Event 107B: Boys Junior 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
29 Matthew Elliott 98 The Westgate School 1:46.31 159 49.70

Event 108B: Girls Junior 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Isabella Talbot 97 The Westgate School 1:15.15 436 36.64
13 Freya Rhodes 97 The Westgate School 1:16.84 408 36.71
30 Elizabeth Dowson 97 The Westgate School 1:24.26 309 41.11

Event 108C: Girls Intermediate 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Georgina Elliott 95 The Westgate School 1:12.12 493 35.61

Event 110B: Girls Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Isabella Talbot 97 The Westgate School 2:25.14 478 33.94 1:11.01 1:48.74
8 Freya Rhodes 97 The Westgate School 2:27.46 456 34.42 1:12.42 1:51.06
16 Elizabeth Dowson 97 The Westgate School 2:36.40 382 37.12 1:17.32 1:56.45
17 Genevieve Standen 96 The Westgate School 2:36.51 381 37.04 1:17.49 1:57.85

Event 110C: Girls Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Georgina Elliott 95 The Westgate School 2:21.57 515 33.66 1:09.88 1:46.29

Event 111B: Boys Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
42 Matthew Elliott 98 The Westgate School 35.97 195

Event 201B: Girls Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Genevieve Standen 96 The Westgate School 3:02.31 341 43.21 1:28.19 2:22.83

Event 203B: Girls Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Freya Rhodes 97 The Westgate School 1:08.71 438 33.61
29 Elizabeth Dowson 97 The Westgate School 1:14.35 346 35.90
38 Genevieve Standen 96 The Westgate School 1:16.97 312 36.65

Event 205C: Girls Intermediate 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Georgina Elliott 95 The Westgate School 2:36.60 483 36.51 1:16.00 1:56.30

Event 206B: Boys Junior 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Matthew Elliott 98 The Westgate School 3:39.30 182 51.23 1:47.97 2:44.34

Event 207B: Girls Junior 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 Elizabeth Dowson 97 The Westgate School 1:37.59 292 46.65

Event 211B: Girls Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Freya Rhodes 97 The Westgate School 31.28 439
37 Genevieve Standen 96 The Westgate School 34.12 339
43 Elizabeth Dowson 97 The Westgate School 34.83 318

Event 211C: Girls Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
23 Georgina Elliott 95 The Westgate School 31.90 414