HSSA Championships

Results for Thornden

Event 101C: Boys Intermediate 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Callum Eldridge-Moss 96 Thornden 2:44.79 324 31.11 1:09.56 1:56.45

Event 101D: Boys Senior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Adam Lewis 93 Thornden 2:37.60 370 30.49 1:06.11 1:46.76

Event 103B: Boys Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
39 Timothy Lewis 98 Thornden 1:31.81 126 32.38

Event 103C: Boys Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
26 Callum Eldridge-Moss 96 Thornden 1:06.08 338 30.28

Event 105D: Boys Senior 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Adam Lewis 93 Thornden 2:41.37 313 37.81 1:19.52 2:01.29

Event 107C: Boys Intermediate 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
15 Callum Eldridge-Moss 96 Thornden 1:30.94 254 42.63

Event 108C: Girls Intermediate 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Alexa Dymond 96 Thornden 1:16.47 413 37.10

Event 110C: Girls Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Ashia Fenwick 96 Thornden 2:29.50 437 34.48 1:13.37 1:52.52

Event 111C: Boys Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
30 Callum Eldridge-Moss 96 Thornden 30.27 327

Event 111D: Boys Senior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Adam Lewis 93 Thornden 29.81 343

Event 201C: Girls Intermediate 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Vicky Payne 96 Thornden 2:39.54 509 36.39 1:15.98 2:04.47

Event 202D: Boys Senior 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Adam Lewis 93 Thornden 4:50.77 411 33.20 1:09.13 1:46.41 2:23.55 3:01.36 3:38.34 4:15.63

Event 203C: Girls Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
16 Alexa Dymond 96 Thornden 1:07.67 459 32.19
23 Ashia Fenwick 96 Thornden 1:10.20 411 33.47
25 Laura Jones 96 Thornden 1:11.40 391 34.36

Event 205C: Girls Intermediate 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Vicky Payne 96 Thornden 2:40.15 452 37.80 1:18.68 2:00.00

Event 207C: Girls Intermediate 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Laura Jones 96 Thornden 1:39.42 276 46.59

Event 210D: Boys Senior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Adam Lewis 93 Thornden 2:18.52 401 31.71 1:06.92 1:42.96

Event 211C: Girls Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Alexa Dymond 96 Thornden 30.57 471
24 Ashia Fenwick 96 Thornden 32.01 410
31 Laura Jones 96 Thornden 32.92 377