HSSA Championships

Results for Robert Mays

Event 101B: Boys Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Oliver Waldram 97 Robert Mays 2:28.51 442 37.25 1:21.39 2:15.16

Event 103B: Boys Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Samuel Irvine 97 Robert Mays 1:04.41 365 36.91

Event 103C: Boys Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Daniel Richards 95 Robert Mays 1:03.13 388 30.59

Event 104D: Girls Senior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Hannah Merritt 93 Robert Mays 1:10.18 517 33.45

Event 105B: Boys Junior 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Samuel Irvine 97 Robert Mays 2:33.07 366 36.26 1:15.30 1:54.82

Event 107B: Boys Junior 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Oliver Waldram 97 Robert Mays 1:18.94 388 36.86
12 Samuel Irvine 97 Robert Mays 1:30.93 254 43.50

Event 107C: Boys Intermediate 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Daniel Richards 95 Robert Mays 1:20.89 360 37.30

Event 109B: Boys Junior 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Oliver Waldram 97 Robert Mays 5:15.01 456 34.42 1:14.95 1:55.31 2:33.81 3:17.74 4:02.52 4:39.98

Event 110D: Girls Senior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hannah Merritt 93 Robert Mays 2:15.84 583 31.50 1:05.76 1:41.45

Event 111B: Boys Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Samuel Irvine 97 Robert Mays 29.34 359
12 Oliver Waldram 97 Robert Mays 30.23 329

Event 111C: Boys Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Daniel Richards 95 Robert Mays 28.86 378

Event 202B: Boys Junior 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Oliver Waldram 97 Robert Mays 4:49.50 416 33.07 1:09.34 1:45.84 2:22.69 2:59.87 3:36.79 4:13.70

Event 203D: Girls Senior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Hannah Merritt 93 Robert Mays 1:04.38 533 31.19

Event 206B: Boys Junior 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Oliver Waldram 97 Robert Mays 2:49.18 396 38.19 1:22.10 2:06.23

Event 208B: Boys Junior 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Samuel Irvine 97 Robert Mays 1:13.59 313 36.01

Event 210B: Boys Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Samuel Irvine 97 Robert Mays 2:22.75 367 33.02 1:08.91 1:46.44

Event 210C: Boys Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Daniel Richards 95 Robert Mays 2:16.54 419 31.69 1:06.91 1:42.38

Event 211D: Girls Senior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Hannah Merritt 93 Robert Mays 30.01 498