HSSA Championships

Results for Brookfield

Event 101B: Boys Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 James Millar 98 Brookfield 2:35.06 388 37.01 1:20.42 2:12.03

Event 102B: Girls Junior 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Bethany Lincoln 96 Brookfield 4:56.20 520 33.09 1:09.49 1:47.51 2:25.62 3:03.83 3:42.13 4:20.00

Event 102D: Girls Senior 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Bethan Hamblin 93 Brookfield 4:40.24 615 32.17 1:07.62 1:44.16 2:21.47 2:58.89 3:36.26 4:12.86

Event 103B: Boys Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Tyler Hamblin 98 Brookfield 1:09.83 287 36.43

Event 103C: Boys Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 Tom Farrance 96 Brookfield 1:04.27 368 31.63

Event 104B: Girls Junior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Nicole Dollery 97 Brookfield 1:09.92 523 38.17
11 Sophie Hutin 97 Brookfield 1:24.73 294 36.88

Event 105C: Boys Intermediate 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Tom Farrance 96 Brookfield 2:38.52 330 36.94 1:17.92 1:58.50

Event 107B: Boys Junior 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 James Millar 98 Brookfield 1:19.23 383 37.91
6 Tyler Hamblin 98 Brookfield 1:28.54 275 42.28

Event 108B: Girls Junior 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Nicole Dollery 97 Brookfield 1:10.92 518 33.55
4 Bethany Lincoln 96 Brookfield 1:12.85 478 35.55
11 Sophie Hutin 97 Brookfield 1:16.37 415 36.37
18 Georgia Farrance 98 Brookfield 1:20.14 359 38.37

Event 110B: Girls Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Georgia Farrance 98 Brookfield 2:28.58 446 34.39 1:12.58 1:51.72

Event 110D: Girls Senior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Bethan Hamblin 93 Brookfield 2:15.92 582 31.19 1:05.86 1:41.35

Event 111B: Boys Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
21 James Millar 98 Brookfield 31.58 288

Event 111C: Boys Intermediate 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
29 Tom Farrance 96 Brookfield 29.71 346

Event 201B: Girls Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Nicole Dollery 97 Brookfield 2:35.21 553 32.72 1:11.86 1:57.57
13 Sophie Hutin 97 Brookfield 2:52.35 404 37.25 1:18.24 2:12.95
14 Georgia Farrance 98 Brookfield 2:54.06 392 41.16 1:23.14 2:16.40

Event 202B: Boys Junior 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 James Millar 98 Brookfield 4:46.98 427 32.89 1:09.19 1:45.90 2:22.58 2:58.83 3:35.37 4:12.03

Event 202C: Boys Intermediate 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Tom Farrance 96 Brookfield 4:43.67 442 31.63 1:06.51 1:42.87 2:19.90 2:56.93 3:33.12 4:09.80

Event 203B: Girls Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
15 Georgia Farrance 98 Brookfield 1:10.26 410 34.78

Event 203D: Girls Senior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Bethan Hamblin 93 Brookfield 1:04.08 541 30.83

Event 204B: Boys Junior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Sean O'Kill 98 Brookfield 1:11.17 343 33.16
7 James Millar 98 Brookfield 1:15.36 289 35.73

Event 205B: Girls Junior 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Nicole Dollery 97 Brookfield 2:26.94 585 34.65 1:12.36 1:49.94
3 Bethany Lincoln 96 Brookfield 2:35.61 492 36.29 1:15.91 1:56.81
6 Sophie Hutin 97 Brookfield 2:43.55 424 37.95 1:19.64 2:02.88

Event 205D: Girls Senior 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Bethan Hamblin 93 Brookfield 2:33.04 518 36.24 1:14.86 1:54.85

Event 206B: Boys Junior 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Tyler Hamblin 98 Brookfield 3:05.19 302 42.44 1:29.71 2:17.83

Event 207B: Girls Junior 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Nicole Dollery 97 Brookfield 1:23.53 465 39.12

Event 208C: Boys Intermediate 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Tom Farrance 96 Brookfield 1:16.42 279 36.66

Event 209B: Girls Junior 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Bethany Lincoln 96 Brookfield 5:37.38 496 36.50 1:19.80 2:01.16 2:42.30 3:33.56 4:23.06 5:01.84

Event 210B: Boys Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Tyler Hamblin 98 Brookfield 2:25.11 349 33.96 1:11.72 1:48.89
11 Michael Gill 97 Brookfield 2:25.78 344 32.20 1:09.11 1:48.08

Event 210C: Boys Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Tom Farrance 96 Brookfield 2:21.90 373 32.32 1:08.51 1:45.58

Event 211B: Girls Junior 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Nicole Dollery 97 Brookfield 30.05 496
8 Bethany Lincoln 96 Brookfield 31.59 427
29 Sophie Hutin 97 Brookfield 33.39 361
36 Georgia Farrance 98 Brookfield 34.04 341

Event 212B: Boys Junior 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 James Millar 98 Brookfield 2:39.55 339 35.75 1:16.46 1:58.68