Swim England South East 14/Under Swimming Championships 2017

Results for Thanet

Event 401C: Male Age 13 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
6 Oscar Miles 04Thanet 18:23.99 491 32.12 1:07.10 1:43.24 2:19.07 2:56.19 3:32.83 4:10.63 4:47.35 5:24.97 6:02.13 6:39.77 7:16.92 7:54.22 8:30.91 9:08.37 9:45.06 10:22.23 10:59.50 11:36.54 12:13.73 12:51.45 13:28.58 14:06.14 14:43.40 15:20.75 15:57.55 16:34.89 17:11.87 17:48.73
7 Ben Millington 04Thanet 18:41.64 468 32.67 1:08.95 1:46.00 2:23.85 3:02.00 3:40.25 4:17.90 4:55.69 5:33.58 6:11.48 6:48.47 7:25.81 8:03.48 8:39.82 9:17.17 9:54.60 10:31.86 11:09.71 11:47.37 12:25.52 13:03.51 13:41.54 14:19.59 14:57.54 15:36.68 16:14.48 16:52.29 17:30.17 18:07.40
Conor Wright 04Thanet DQ.Did not finish

Event 401D: Male Age 14 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
3 Charley Langford 03Thanet 17:33.17 566 30.64 1:04.63 1:39.02 2:13.13 2:48.09 3:22.57 3:57.90 4:33.25 5:08.55 5:43.57 6:19.56 6:54.75 7:30.35 8:06.13 8:42.33 9:17.92 9:53.52 10:29.05 11:04.79 11:40.22 12:15.78 12:51.43 13:27.56 14:03.19 14:38.57 15:14.40 15:49.96 16:25.54 17:00.33
8 Liam Pearshouse 03Thanet 18:38.28 473 32.10 1:07.72 1:44.07 2:20.68 2:57.31 3:34.53 4:12.06 4:49.87 5:26.59 6:04.13 6:41.88 7:19.19 7:56.30 8:34.47 9:11.89 9:49.72 10:27.20 11:05.71 11:43.52 12:21.81 12:59.79 13:38.26 14:16.46 14:54.44 15:33.36 16:11.83 16:50.16 17:27.81 18:05.08

Event 402C: Female Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Eva Oldfield 04Thanet 2:39.49 494 33.67 1:18.28 2:01.99
34 Jasmine Watson 04Thanet 2:50.63 404 34.10 1:18.25 2:09.64

Event 402D: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Tamzin Myburgh 03Thanet 2:32.28 568 32.20 1:10.04 1:57.45
14 Katie MacRae 03Thanet 2:34.23 547 33.27 1:11.62 1:59.16

Back to Top

Event 411B: Male Age 11-12 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Reeves 05Thanet 2:59.49 354 40.74 1:26.63 2:13.58
18 Stanley Dyer 05Thanet 3:13.91 281 45.22 1:35.91 2:26.63
21 Oliver Pope 05Thanet 3:15.45 274 45.44 1:35.84 2:26.20

Event 411C: Male Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Conor Wright 04Thanet 2:46.14 447 37.85 1:19.82 2:02.50
8 Oscar Miles 04Thanet 2:52.89 396 37.65 1:20.25 2:06.18
24 Toby Cook 04Thanet 3:03.66 331 41.07 1:28.95 2:17.83

Event 411D: Male Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Luke Fowle 03Thanet 2:45.59 451 36.69 1:20.22 2:04.01

Event 412B: Female Age 11-12 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Jasmine Pilcher 05Thanet 2:54.84 338 35.96 1:20.63 2:06.67
21 Lola Sutton 06Thanet 3:03.56 292 39.00 1:24.94 2:13.96

Event 412C: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Halle Broughton 04Thanet 2:37.29 464 33.26 1:12.79 1:54.43
29 Jessica Lidlow 04Thanet 2:59.96 310 37.63 1:23.19 2:10.47

Event 412D: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Maria Evans 03Thanet 2:27.82 560 32.79 1:10.01 1:48.85
8 Tamzin Myburgh 03Thanet 2:34.63 489 33.41 1:11.87 1:54.37
14 Katie MacRae 03Thanet 2:37.59 462 34.83 1:14.36 1:56.00
16 Nicole Palmer-Jones 03Thanet 2:38.52 454 33.28 1:13.30 1:54.68

Event 413B: Male Age 11-12 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 William Reeves 05Thanet 1:05.96 360 31.69
17 Archie Hawkins 05Thanet 1:07.85 330 31.18
24 Liam Hamp 06Thanet 1:09.02 314 33.24

Event 413C: Male Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Ali Setterfield 04Thanet 59.06 501 28.52
33 Joshua Crabtree 04Thanet 1:04.20 390 31.16
36 Maximus Parpworth 04Thanet 1:06.19 356 31.35

Event 413D: Male Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
14 Charley Langford 03Thanet 59.60 488 28.67
26 Luke Fowle 03Thanet 1:00.58 464 29.53

Event 414C: Female Age 13 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
33 Lucy Hickmott 04Thanet 1:16.93 431 37.59

Event 414D: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
15 Tamzin Myburgh 03Thanet 1:12.29 520 35.26
22 Katie MacRae 03Thanet 1:13.41 496 36.25

Event 415B: Male Age 11-12 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
28 Liam Hamp 06Thanet 37.61 261
29 Rokas Liutkevicius 06Thanet 37.62 261

Event 415C: Male Age 13 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
16 Joshua Crabtree 04Thanet 33.43 372
25 Maximus Parpworth 04Thanet 34.61 335

Event 415D: Male Age 14 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
28 Charley Langford 03Thanet 33.06 384
33 Ashwin Ganesaratnam 03Thanet 33.85 358

Event 416B: Female Age 11-12 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
27 Jasmine Pilcher 05Thanet 31.97 409

Event 416C: Female Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Halle Broughton 04Thanet 29.78 506
9 Lucy Hickmott 04Thanet 29.98 496

Back to Top

Event 423: Female Age 14 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Tamzin Myburgh 03Thanet 2:34.49 544 32.52 1:10.66 1:59.01

Event 424: Male Age 11-12 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Reeves 05Thanet 3:00.96 346 41.16 1:27.76 2:15.74

Event 425: Male Age 13 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Conor Wright 04Thanet 2:46.00 448 37.75 1:19.36 2:02.36
8 Oscar Miles 04Thanet 2:51.43 407 37.75 1:20.79 2:06.01

Event 427: Female Age 11-12 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Jasmine Pilcher 05Thanet 2:56.71 328 36.32 1:22.06 2:08.21

Event 428: Female Age 13 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Halle Broughton 04Thanet 2:40.70 436 33.64 1:13.75 1:56.65

Event 429: Female Age 14 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Maria Evans 03Thanet 2:26.69 573 32.71 1:09.99 1:48.38
8 Tamzin Myburgh 03Thanet 2:39.67 444 34.98 1:15.52 1:57.82

Event 430: Male Age 11-12 100m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 William Reeves 05Thanet 1:11.07 288 33.87

Event 431: Male Age 13 100m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Ali Setterfield 04Thanet 58.25 522 28.34

Event 440: Female Age 13 50m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
7 Halle Broughton 04Thanet 29.67 512

Back to Top

Event 501C: Female Age 13 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
29 Lucy Hickmott 04Thanet 2:42.72 443 36.54 1:18.27 2:00.64

Event 501D: Female Age 14 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Tamzin Myburgh 03Thanet 2:28.15 587 35.33 1:12.42 1:51.24
19 Katie MacRae 03Thanet 2:36.34 500 35.70 1:15.62 1:55.99

Event 502B: Male Age 11-12 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 William Reeves 05Thanet 2:23.86 356 33.63 1:11.95 1:49.60
16 Oliver Pope 05Thanet 2:26.32 339 33.99 1:11.33 1:49.57
24 Liam Hamp 06Thanet 2:29.03 321 34.53 1:12.54 1:52.03

Event 502C: Male Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Ali Setterfield 04Thanet 2:10.32 479 29.70 1:01.94 1:36.46
22 Ben Millington 04Thanet 2:17.26 410 30.94 1:05.87 1:41.62
23 Oscar Miles 04Thanet 2:17.30 410 31.24 1:06.04 1:42.25
27 Joshua Crabtree 04Thanet 2:18.22 402 31.08 1:05.88 1:42.48

Event 502D: Male Age 14 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Charley Langford 03Thanet 2:06.79 521 29.57 1:01.72 1:35.09

Event 503B: Female Age 11-12 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
13 Jasmine Pilcher 05Thanet 1:17.63 368 35.50
30 Lola Sutton 06Thanet 1:22.24 310 37.45

Event 503C: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Halle Broughton 04Thanet 1:10.19 498 32.33

Event 503D: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
18 Maria Evans 03Thanet 1:10.48 492 33.28
33 Tamzin Myburgh 03Thanet 1:12.62 450 33.27
36 Nicole Palmer-Jones 03Thanet 1:13.06 442 33.71
42 Katie MacRae 03Thanet 1:14.89 410 34.30

Event 504B: Male Age 11-12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
7 William Reeves 05Thanet 1:27.36 291 41.98
28 Stanley Dyer 05Thanet 1:32.72 244 42.97
31 Rokas Liutkevicius 06Thanet 1:35.54 223 43.18

Event 504C: Male Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Conor Wright 04Thanet 1:18.54 401 37.27
5 Ali Setterfield 04Thanet 1:19.04 394 36.30
9 Oscar Miles 04Thanet 1:20.40 374 37.41

Event 504D: Male Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
7 Luke Fowle 03Thanet 1:14.38 472 35.29

Event 505C: Female Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Eva Oldfield 04Thanet 37.22 497
12 Maddison Lay 04Thanet 38.51 449

Event 506B: Male Age 11-12 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
20 Liam Hamp 06Thanet 34.19 282
29 Archie Hawkins 05Thanet 34.76 269

Event 506C: Male Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
14 Joshua Crabtree 04Thanet 31.21 371
15 Maximus Parpworth 04Thanet 31.25 370

Event 506D: Male Age 14 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
7 Luke Fowle 03Thanet 29.18 454
30 Ashwin Ganesaratnam 03Thanet 31.38 365
33 Charley Langford 03Thanet 31.46 362

Back to Top

Event 513: Female Age 14 200m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Tamzin Myburgh 03Thanet 2:28.61 582 34.64 1:12.79 1:51.16

Event 515: Male Age 13 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Ali Setterfield 04Thanet 2:07.32 514 29.55 1:02.42 1:35.30

Event 516: Male Age 14 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Charley Langford 03Thanet 2:06.44 525 29.05 1:01.06 1:34.47

Event 518: Female Age 13 100m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 Halle Broughton 04Thanet 1:09.98 503 32.04

Event 520: Male Age 11-12 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 William Reeves 05Thanet 1:28.83 277 43.18

Event 521: Male Age 13 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Ali Setterfield 04Thanet 1:18.31 405 37.31
7 Conor Wright 04Thanet 1:18.35 404 37.12

Event 522: Male Age 14 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 Luke Fowle 03Thanet 1:14.92 462 35.54

Event 524: Female Age 13 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Eva Oldfield 04Thanet 36.48 528

Event 528: Male Age 14 50m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Luke Fowle 03Thanet 28.94 466

Back to Top

Event 531B: Female Age 11-12 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 Alana Wright 05Thanet 5:15.50 431 35.49 1:14.23 1:54.61 2:35.53 3:16.48 3:57.84 4:37.92
19 Jasmine Pilcher 05Thanet 5:16.85 426 34.73 1:15.01 1:55.64 2:37.75 3:17.50 3:58.76 4:38.64

Event 531C: Female Age 13 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Maddison Lay 04Thanet 4:52.26 543 33.41 1:09.91 1:47.56 2:24.91 3:02.07 3:39.52 4:16.82

Event 532B: Male Age 11-12 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 William Reeves 05Thanet 5:41.01 366 36.34 1:21.21 2:05.96 2:48.66 3:37.18 4:26.42 5:06.27
6 Oliver Pope 05Thanet 5:42.35 361 38.25 1:19.96 2:03.59 2:46.36 3:36.09 4:27.74 5:06.01
15 Seth Llewellyn 05Thanet 6:04.71 299 39.98 1:27.42 2:13.81 2:58.41 3:52.05 4:46.97 5:26.87

Event 532C: Male Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Ali Setterfield 04Thanet 5:13.28 472 32.02 1:09.36 1:50.56 2:30.85 3:14.97 4:01.52 4:37.71
10 Maximus Parpworth 04Thanet 5:20.01 442 32.35 1:10.52 1:52.14 2:33.07 3:20.13 4:07.11 4:44.64
11 Conor Wright 04Thanet 5:20.71 440 33.98 1:13.74 1:57.42 2:38.35 3:21.98 4:06.36 4:44.44
21 Toby Cook 04Thanet 5:39.76 370 34.89 1:16.97 2:02.58 2:46.96 3:37.40 4:25.90 5:02.96

Event 532D: Male Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
18 Luke Fowle 03Thanet 5:27.84 411 32.04 1:08.91 1:53.81 2:38.62 3:27.56 4:15.42 4:53.45

Back to Top

Event 601C: Female Age 13 800m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
13 Maddison Lay 04Thanet 10:17.00 493 33.46 1:10.43 1:49.00 2:28.03 3:07.47 3:46.64 4:26.33 5:05.71 5:43.87 6:23.71 7:02.08 7:42.92 8:23.29 9:04.35 9:40.68

Event 601D: Female Age 14 800m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
7 Tamzin Myburgh 03Thanet 9:52.21 557 33.40 1:09.61 1:46.21 2:22.76 2:59.81 3:36.68 4:14.00 4:51.62 5:28.87 6:06.68 6:44.44 7:22.23 7:59.95 8:37.70 9:15.45

Event 602B: Male Age 11-12 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 William Reeves 05Thanet 2:36.85 384 33.60 1:14.20 2:01.56
15 Oliver Pope 05Thanet 2:46.43 321 36.67 1:19.83 2:09.37
19 Liam Hamp 06Thanet 2:47.58 315 35.57 1:17.83 2:09.49

Event 602C: Male Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Ali Setterfield 04Thanet 2:27.33 463 31.34 1:09.87 1:53.83
8 Conor Wright 04Thanet 2:30.15 438 32.95 1:12.01 1:54.40
12 Oscar Miles 04Thanet 2:33.76 408 33.86 1:14.45 1:58.31
13 Joshua Crabtree 04Thanet 2:34.07 405 33.88 1:11.87 2:00.60

Event 602D: Male Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
23 Luke Fowle 03Thanet 2:32.60 417 30.41 1:12.18 1:57.83

Back to Top

Event 611C: Female Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Eva Oldfield 04Thanet 2:56.53 489 39.02 1:24.52 2:11.03
25 Maddison Lay 04Thanet 3:10.31 391 1:30.60

Event 612B: Male Age 11-12 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 William Reeves 05Thanet 2:42.43 324 1:18.86
7 Liam Hamp 06Thanet 2:46.89 298 37.42 1:18.43 2:03.13
15 Seth Llewellyn 05Thanet 3:00.03 238 39.26 1:25.04 2:12.23
Oliver Pope 05Thanet DQ.Touch not simultaneous at turn 2

Event 612C: Male Age 13 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Ali Setterfield 04Thanet 2:28.89 420 1:10.11
9 Maximus Parpworth 04Thanet 2:35.94 366 33.59 1:12.94 1:54.91
15 Conor Wright 04Thanet 2:43.86 315 34.68 1:16.73 2:00.35
18 Toby Cook 04Thanet 2:46.77 299 35.50 1:18.73 2:01.97

Event 612D: Male Age 14 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Liam Pearshouse 03Thanet 2:34.36 377 34.09 1:13.03 1:53.32

Event 613C: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
13 Lucy Hickmott 04Thanet 1:04.98 515 30.92
25 Halle Broughton 04Thanet 1:06.16 488 31.23

Event 613D: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
27 Tamzin Myburgh 03Thanet 1:04.61 523 31.30

Event 614B: Male Age 11-12 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
28 Rokas Liutkevicius 06Thanet 1:20.48 269 38.33
32 Liam Hamp 06Thanet 1:23.01 245 40.05

Event 614C: Male Age 13 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
10 Joshua Crabtree 04Thanet 1:09.48 418
23 Maximus Parpworth 04Thanet 1:13.46 353 35.89

Event 614D: Male Age 14 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
16 Charley Langford 03Thanet 1:08.83 430

Event 615B: Female Age 11-12 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
19 Freya Kemp 05Thanet 36.47 408

Event 615C: Female Age 13 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
21 Lucy Hickmott 04Thanet 34.55 480
31 Halle Broughton 04Thanet 35.23 453

Event 615D: Female Age 14 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
28 Tamzin Myburgh 03Thanet 34.68 475

Event 616B: Male Age 11-12 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Archie Hawkins 05Thanet 29.34 362

Event 616C: Male Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Ali Setterfield 04Thanet 28.03 415
30 Joshua Crabtree 04Thanet 29.81 345

Event 616D: Male Age 14 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
16 Luke Fowle 03Thanet 27.58 436
24 Charley Langford 03Thanet 27.78 426

Back to Top

Event 621: Male Age 11-12 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Reeves 05Thanet 2:32.96 414 33.46 1:12.85 1:58.71

Event 622: Male Age 13 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Ali Setterfield 04Thanet 2:24.64 490 31.58 1:09.73 1:52.35
8 Conor Wright 04Thanet 2:33.18 412 33.53 1:13.18 1:56.69

Event 625: Female Age 13 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Eva Oldfield 04Thanet 2:57.20 484 39.87 1:25.84 2:12.41

Event 627: Male Age 11-12 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 William Reeves 05Thanet 2:47.87 293 36.08 1:19.68 2:05.38
7 Liam Hamp 06Thanet 2:50.39 280 37.60 1:21.49 2:05.30

Event 628: Male Age 13 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Ali Setterfield 04Thanet 2:28.69 422 33.12 1:11.28 1:50.53

Event 639: Male Age 11-12 50m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Archie Hawkins 05Thanet 29.12 370

Event 640: Male Age 13 50m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Ali Setterfield 04Thanet 27.70 430

Back to Top

Event 701B: Male Age 11-12 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Liam Hamp 06Thanet 2:50.99 280 39.53 1:23.20 2:07.36

Event 701C: Male Age 13 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Joshua Crabtree 04Thanet 2:33.09 391 35.62 1:14.41 1:53.84

Event 701D: Male Age 14 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Charley Langford 03Thanet 2:25.96 451 33.48 1:10.61 1:48.43

Event 702C: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
24 Halle Broughton 04Thanet 2:23.30 490 31.72 1:08.96 1:47.14
26 Maddison Lay 04Thanet 2:23.75 485 32.09 1:09.24 1:47.13

Event 702D: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Nicole Palmer-Jones 03Thanet 2:17.43 556 31.57 1:07.00 1:43.04

Event 703B: Male Age 11-12 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 Liam Hamp 06Thanet 1:15.46 288 35.68
25 Oliver Pope 05Thanet 1:20.27 239 37.50

Event 703C: Male Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Ali Setterfield 04Thanet 1:06.49 421 31.09
14 Joshua Crabtree 04Thanet 1:11.08 344 32.43
23 Toby Cook 04Thanet 1:14.16 303 34.55

Event 703D: Male Age 14 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Luke Fowle 03Thanet 1:04.58 459 30.23
32 Ashwin Ganesaratnam 03Thanet 1:11.70 335 32.31

Event 704C: Female Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
9 Eva Oldfield 04Thanet 1:22.84 469 38.25
36 Jasmine Watson 04Thanet 1:36.94 293 43.69

Event 705B: Male Age 11-12 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
16 Stanley Dyer 05Thanet 40.88 270

Event 705C: Male Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Oscar Miles 04Thanet 36.19 389
9 Conor Wright 04Thanet 36.28 386
10 Ali Setterfield 04Thanet 36.29 386

Event 705D: Male Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
19 Luke Fowle 03Thanet 35.37 417

Event 706B: Female Age 11-12 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
29 Jasmine Pilcher 05Thanet 35.03 339

Event 706C: Female Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Halle Broughton 04Thanet 31.62 461
33 Jasmine Watson 04Thanet 33.74 380

Back to Top

Event 717: Male Age 11-12 100m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
7 Liam Hamp 06Thanet 1:16.30 278 36.20

Event 718: Male Age 13 100m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Ali Setterfield 04Thanet 1:04.95 451 30.89

Event 719: Male Age 14 100m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 Luke Fowle 03Thanet 1:04.79 455 29.94

Event 724: Male Age 13 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Oscar Miles 04Thanet 36.81 370

Event 727: Female Age 13 50m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Halle Broughton 04Thanet 31.05 487

Back to Top

Event 731B: Male Age 11-12 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 William Reeves 05Thanet 4:58.04 403 1:14.17 2:32.35 3:09.74 3:47.20 4:23.84
9 Oliver Pope 05Thanet 5:02.28 386 35.29 1:13.67 1:52.17 2:30.90 3:09.38 3:47.83 4:25.54

Event 731C: Male Age 13 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Ali Setterfield 04Thanet 4:33.06 523 29.85 1:03.37 1:38.54 2:13.75 2:49.16 3:24.30 3:59.86
10 Oscar Miles 04Thanet 4:43.48 468 32.41 1:07.67 1:43.70 2:19.84 2:56.05 3:32.35 4:08.96
11 Ben Millington 04Thanet 4:45.73 457 32.27 1:07.46 1:43.42 2:20.47 2:57.20 3:34.24 4:10.71
22 Conor Wright 04Thanet 4:54.29 418 32.56 1:08.89 1:46.46 2:23.80 3:01.29 3:38.86 4:16.95

Event 731D: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Charley Langford 03Thanet 4:22.06 592 30.56 1:03.64 1:37.47 2:10.95 2:44.61 3:17.47 3:50.47
19 Liam Pearshouse 03Thanet 4:43.60 467 31.41 1:06.72 1:42.61 2:19.30 2:55.12 3:31.76 4:08.34

Event 732B: Female Age 11-12 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
16 Jasmine Pilcher 05Thanet 5:59.46 416 36.54 1:21.53 2:09.32 2:57.11 3:47.48 4:39.53 5:20.30

Event 732D: Female Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Tamzin Myburgh 03Thanet 5:15.37 617 32.75 1:09.89 2:28.71 3:16.03 4:03.44 4:40.06
17 Nicole Palmer-Jones 03Thanet 5:36.85 506 33.42 1:13.34 1:57.70 2:40.61 3:31.66 4:22.36 4:59.87

Back to Top