Swim England South East 14/Under Swimming Championships 2017

Results for Staines

Event 401B: Male Age 11-12 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
6 William Madden 05Staines 21:17.58 317 35.93 1:16.13 1:56.81 2:38.55 3:20.14 4:02.87 4:44.60 5:27.20 6:09.56 6:52.90 7:35.88 8:19.78 9:02.90 9:47.31 10:29.78 11:14.45 11:58.33 12:42.52 13:25.25 14:09.87 14:52.97 15:37.09 16:21.04 17:05.16 17:47.68 18:31.00 19:12.98 19:55.84 20:36.78

Event 401C: Male Age 13 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
12 Alexander Beard 04Staines 19:35.69 407 33.80 1:11.71 1:50.94 2:30.06 3:09.95 3:49.78 4:28.93 5:08.67 5:48.71 6:27.92 7:07.92 7:46.97 8:25.83 9:05.72 9:45.16 10:24.60 11:04.12 11:43.79 12:23.12 13:02.28 13:42.03 14:20.90 14:59.92 15:39.04 16:19.07 16:58.58 17:38.38 18:18.20 18:57.14

Event 402C: Female Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
31 Ana Stevenson 04Staines 2:46.04 438 33.25 1:16.26 2:07.55

Event 402D: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
34 Isabel Harry 03Staines 2:40.13 489 36.15 1:14.04 2:03.22

Back to Top

Event 411B: Male Age 11-12 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Marcel Chodnicki 06Staines 3:12.37 288 43.05 1:32.63 2:23.27

Event 412D: Female Age 14 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Daisy Degen 03Staines 2:40.69 436 34.10 1:15.32 1:58.56

Event 413B: Male Age 11-12 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
29 William Madden 05Staines 1:09.41 309 33.73

Event 413C: Male Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
16 Joseph Churchill 04Staines 1:02.30 427 30.17

Event 414D: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 Isabel Harry 03Staines 1:09.35 589 33.67

Event 415B: Male Age 11-12 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
22 William Madden 05Staines 36.70 281

Event 415C: Male Age 13 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
24 Joseph Churchill 04Staines 34.48 339

Event 416C: Female Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
21 Ana Stevenson 04Staines 30.40 476

Back to Top

Event 435: Female Age 14 100m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Isabel Harry 03Staines 1:10.57 559 34.10

Back to Top

Event 501D: Female Age 14 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Isabel Harry 03Staines 2:27.75 592 34.58 1:12.36 1:49.96

Event 502B: Male Age 11-12 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Marcel Chodnicki 06Staines 2:27.88 328 34.03 1:11.58 1:50.80
21 William Madden 05Staines 2:28.19 326 33.50 1:11.32 1:51.16

Event 502C: Male Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Joseph Churchill 04Staines 2:15.56 426 31.16 1:06.13 1:41.07

Event 503C: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
15 Ana Stevenson 04Staines 1:12.86 445 33.45

Event 504B: Male Age 11-12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
11 Marcel Chodnicki 06Staines 1:28.35 282 41.28

Event 504D: Male Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
20 Oliver Stearn 03Staines 1:16.95 426 36.09

Event 506B: Male Age 11-12 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
28 William Madden 05Staines 34.68 271

Event 506C: Male Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Aljeroe Santos 04Staines 30.68 391
21 Joseph Churchill 04Staines 32.06 342

Back to Top

Event 513: Female Age 14 200m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Isabel Harry 03Staines 2:29.35 573 34.66 1:12.24 1:51.17

Event 527: Male Age 13 50m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Aljeroe Santos 04Staines 31.07 376

Back to Top

Event 531D: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
14 Daisy Degen 03Staines 4:44.76 587 31.74 1:07.35 1:43.42 2:20.03 2:56.28 3:33.21 4:09.74

Event 532B: Male Age 11-12 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
14 William Madden 05Staines 6:03.96 301 37.45 1:23.09 2:06.74 2:50.28 3:45.87 4:45.75 5:25.39

Event 532C: Male Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
22 Alexander Beard 04Staines 5:41.80 363 36.22 1:18.83 2:03.36 2:46.75 3:36.16 4:26.37 5:05.52

Back to Top

Event 602B: Male Age 11-12 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
26 Marcel Chodnicki 06Staines 2:50.04 301 37.19 1:22.38 2:09.79
27 William Madden 05Staines 2:50.19 301 36.91 1:18.35 2:13.34

Back to Top

Event 612B: Male Age 11-12 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 William Madden 05Staines 2:51.35 276 37.33 1:21.41 2:07.16

Event 613B: Female Age 11-12 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
18 Mae Hunt 05Staines 1:08.69 436 32.52

Event 613C: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
15 Ana Stevenson 04Staines 1:05.43 504 31.92

Event 613D: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
16 Daisy Degen 03Staines 1:03.55 550 30.52

Event 614B: Male Age 11-12 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
20 William Madden 05Staines 1:18.44 290 38.40

Event 614C: Male Age 13 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
14 Joseph Churchill 04Staines 1:11.58 382 34.55

Event 615D: Female Age 14 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
13 Isabel Harry 03Staines 33.59 523

Event 616C: Male Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
10 Joseph Churchill 04Staines 28.71 386
19 Aljeroe Santos 04Staines 29.10 371

Back to Top

Event 627: Male Age 11-12 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 William Madden 05Staines 2:49.40 285 36.34 1:20.36 2:05.16

Back to Top

Event 701B: Male Age 11-12 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 William Madden 05Staines 2:43.24 322 38.22 1:20.01 2:02.21

Event 701C: Male Age 13 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Joseph Churchill 04Staines 2:33.69 386 36.50 1:16.29 1:55.71

Event 702C: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
29 Ana Stevenson 04Staines 2:25.65 467 33.81 1:10.69 1:48.45

Event 702D: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Daisy Degen 03Staines 2:16.63 565 31.22 1:06.04 1:41.86
26 Isabel Harry 03Staines 2:25.81 465 32.33 1:08.92 1:47.49

Event 703B: Male Age 11-12 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
14 William Madden 05Staines 1:17.15 269 35.69

Event 703C: Male Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
13 Joseph Churchill 04Staines 1:10.95 346 32.52

Event 705B: Male Age 11-12 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
22 Marcel Chodnicki 06Staines 41.31 262

Event 705C: Male Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
30 Imre Geczy 04Staines 39.35 303

Event 705D: Male Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
24 Oliver Stearn 03Staines 36.17 390

Event 706C: Female Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
10 Ana Stevenson 04Staines 32.27 434

Back to Top

Back to Top

Event 731B: Male Age 11-12 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 William Madden 05Staines 5:10.97 354 35.41 1:14.51 1:54.20 2:34.63 3:13.71 3:53.93 4:32.83

Event 732C: Female Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
16 Ana Stevenson 04Staines 5:52.55 441 35.73 1:18.53 2:03.50 2:49.02 3:39.79 4:31.12 5:11.93

Back to Top