Swim England South East 14/Under Swimming Championships 2017

Results for Leatherhead

Event 401D: Male Age 14 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
6 Joseph Palmer 03Leatherhead 18:10.04 510 33.48 1:08.96 1:44.96 2:21.24 2:57.27 3:33.73 4:09.77 4:45.77 5:21.87 5:58.58 6:34.99 7:11.80 7:48.32 8:25.35 9:01.82 9:38.59 10:15.25 10:52.17 11:29.02 12:05.72 12:42.30 13:18.88 13:55.66 14:32.75 15:09.40 15:46.14 16:22.65 16:59.48 17:35.68

Event 402C: Female Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Libby Harris 04Leatherhead 2:40.42 486 32.71 1:15.14 2:02.95

Event 402D: Female Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Kirstie Flynn 03Leatherhead 2:33.17 558 32.55 1:11.86 1:58.39
33 Holly Cottam 03Leatherhead 2:39.67 493 33.14 1:13.89 2:01.50

Back to Top

Event 412B: Female Age 11-12 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Lauren Barras 06Leatherhead 2:58.52 318 38.42 1:24.87 2:11.85

Event 412C: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Libby Harris 04Leatherhead 2:36.23 474 33.56 1:14.32 1:54.89

Event 413B: Male Age 11-12 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
10 Christian Duetoft 05Leatherhead 1:06.14 357 30.74

Event 413D: Male Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
30 Joseph Palmer 03Leatherhead 1:01.13 452 29.66

Event 414C: Female Age 13 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
22 Abigail Cosmatos 04Leatherhead 1:14.71 471 35.75

Event 415B: Male Age 11-12 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Christian Duetoft 05Leatherhead 34.16 349

Event 416C: Female Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Abigail Cosmatos 04Leatherhead 29.09 543
34 Libby Harris 04Leatherhead 31.11 444

Event 416D: Female Age 14 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Helena Read 03Leatherhead 28.40 583
8 Kirstie Flynn 03Leatherhead 28.82 558

Back to Top

Event 428: Female Age 13 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Libby Harris 04Leatherhead 2:34.97 486 34.39 1:13.86 1:55.38

Event 436: Male Age 11-12 50m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Christian Duetoft 05Leatherhead 32.96 388

Event 440: Female Age 13 50m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Abigail Cosmatos 04Leatherhead 29.16 539

Event 441: Female Age 14 50m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Kirstie Flynn 03Leatherhead 28.38 585
6 Helena Read 03Leatherhead 28.48 578

Back to Top

Event 502B: Male Age 11-12 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Christian Duetoft 05Leatherhead 2:22.78 365 32.99 1:09.97 1:47.09

Event 502D: Male Age 14 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
22 Joseph Palmer 03Leatherhead 2:13.24 449 30.97 1:04.67 1:38.20

Event 503C: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Libby Harris 04Leatherhead 1:08.75 530 33.22
14 Zara Agius 04Leatherhead 1:12.84 446 33.86

Event 503D: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
19 Anna Stansfield 03Leatherhead 1:10.51 491 32.93
21 Aurelia Loth 03Leatherhead 1:10.79 486 33.12

Event 504B: Male Age 11-12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
27 Christian Duetoft 05Leatherhead 1:32.58 245 43.65

Event 504D: Male Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
30 Joseph Palmer 03Leatherhead 1:21.06 365 38.31

Event 505B: Female Age 11-12 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
25 Freya Tomlinson 05Leatherhead 41.05 370

Event 505C: Female Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
24 Libby Harris 04Leatherhead 39.45 417
33 Zara Agius 04Leatherhead 40.30 391

Event 505D: Female Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Anna Stansfield 03Leatherhead 35.32 581
24 Helena Read 03Leatherhead 38.38 453

Event 506B: Male Age 11-12 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
14 Christian Duetoft 05Leatherhead 33.90 290

Back to Top

Event 514: Male Age 11-12 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Christian Duetoft 05Leatherhead 2:26.68 336 32.71 1:10.42 1:49.29

Event 518: Female Age 13 100m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Libby Harris 04Leatherhead 1:08.83 528 32.67

Event 525: Female Age 14 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Anna Stansfield 03Leatherhead 34.96 600

Back to Top

Event 531D: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Kirstie Flynn 03Leatherhead 4:33.45 662 31.44 1:05.26 1:39.93 2:14.87 2:50.05 3:25.08 4:00.22

Back to Top

Event 601C: Female Age 13 800m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
14 Libby Harris 04Leatherhead 10:20.01 486 34.34 1:12.01 1:50.74 2:30.01 3:09.49 3:48.95 4:28.20 5:07.78 5:47.26 6:26.94 7:06.92 7:46.19 8:24.89 9:03.92 9:42.25

Event 601D: Female Age 14 800m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
1 Kirstie Flynn 03Leatherhead 9:20.76 657 32.43 1:07.05 1:41.41 2:16.43 2:51.48 3:26.84 4:02.02 4:37.81 5:13.32 5:48.72 6:24.35 7:00.59 7:36.16 8:11.56 8:46.61

Event 602D: Male Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
29 Joseph Palmer 03Leatherhead 2:34.42 402 36.26 1:12.45 2:00.33

Back to Top

Event 611B: Female Age 11-12 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
24 Freya Tomlinson 05Leatherhead 3:13.80 370 43.52 1:33.01 2:23.35

Event 611D: Female Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Anna Stansfield 03Leatherhead 2:50.36 544 1:24.40

Event 613C: Female Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
10 Libby Harris 04Leatherhead 1:04.43 528 31.32
11 Abigail Cosmatos 04Leatherhead 1:04.47 527 30.96

Event 613D: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Kirstie Flynn 03Leatherhead 1:00.60 634 29.70

Event 614D: Male Age 14 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
23 Joseph Palmer 03Leatherhead 1:11.10 390 33.97

Event 615C: Female Age 13 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
9 Abigail Cosmatos 04Leatherhead 33.80 513

Event 616D: Male Age 14 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
36 Joseph Palmer 03Leatherhead 28.72 386

Back to Top

Event 626: Female Age 14 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Anna Stansfield 03Leatherhead 2:47.88 569 38.32 1:21.57 2:04.20

Event 632: Female Age 14 100m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Kirstie Flynn 03Leatherhead 1:00.03 653 29.59

Back to Top

Event 702C: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
17 Libby Harris 04Leatherhead 2:20.29 522 32.80 1:07.68 1:44.47

Event 702D: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Kirstie Flynn 03Leatherhead 2:10.67 646 30.38 1:03.68 1:38.42

Event 704B: Female Age 11-12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
34 Freya Tomlinson 05Leatherhead 1:31.77 345 41.79

Event 704C: Female Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
23 Libby Harris 04Leatherhead 1:26.88 406 40.61

Event 704D: Female Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Anna Stansfield 03Leatherhead 1:17.58 571 37.40

Event 706C: Female Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Libby Harris 04Leatherhead 31.59 463
8 Zara Agius 04Leatherhead 32.13 440

Event 706D: Female Age 14 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
16 Aurelia Loth 03Leatherhead 31.27 477
18 Anna Stansfield 03Leatherhead 31.34 474

Event 708: Female Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Zara Agius 04Leatherhead 31.72 457

Back to Top

Event 716: Female Age 14 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Kirstie Flynn 03Leatherhead 2:09.36 666 30.61 1:03.56 1:37.40

Event 722: Female Age 14 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Anna Stansfield 03Leatherhead 1:17.03 583 36.43

Event 727: Female Age 13 50m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Libby Harris 04Leatherhead 31.62 461
6 Zara Agius 04Leatherhead 31.77 455

Back to Top

Event 731B: Male Age 11-12 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
19 Christian Duetoft 05Leatherhead 5:14.40 343 18.40 1:13.72 1:54.59 2:34.13 3:27.50 3:55.45 4:36.52

Event 731D: Male Age 14 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
15 Joseph Palmer 03Leatherhead 4:40.65 482 32.17 1:06.56 1:42.34 2:18.22 2:54.28 3:29.92 4:06.25

Back to Top