Swim England South East 14/Under Swimming Championships 2017

Results for Epsom District

Event 401B: Male Age 11-12 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
5 Louis Northcott 05Epsom District 19:58.75 384 34.79 1:13.52 1:53.28 2:34.04 3:13.06 3:53.41 4:33.74 5:14.17 5:54.41 6:34.59 7:14.86 7:54.74 8:35.32 9:15.21 9:55.61 10:35.26 11:16.05 11:55.41 12:36.77 13:16.97 13:57.93 14:37.59 15:18.70 15:59.52 16:40.40 17:21.18 18:01.55 18:41.25 19:21.70

Back to Top

Event 412B: Female Age 11-12 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Hannah Torres 05Epsom District 2:50.20 367 36.77 1:18.83 2:03.01
14 Bella Vaughan 06Epsom District 3:00.78 306 38.56 1:23.51 2:13.46

Event 412C: Female Age 13 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Leila Flower 04Epsom District 2:39.67 444 35.02 1:15.80 1:57.85

Back to Top

Event 427: Female Age 11-12 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Hannah Torres 05Epsom District 2:48.79 376 36.31 1:19.27 2:03.79

Event 428: Female Age 13 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Leila Flower 04Epsom District 2:40.35 438 36.10 1:17.05 1:58.09

Back to Top

Event 503B: Female Age 11-12 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Hannah Torres 05Epsom District 1:14.45 417 34.29

Event 503C: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
13 Leila Flower 04Epsom District 1:12.79 447 34.20

Event 504B: Male Age 11-12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
29 Joe Mumford 06Epsom District 1:33.51 238 44.45

Event 505B: Female Age 11-12 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
27 Katie Bunyard 05Epsom District 41.11 369

Event 506C: Male Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
38 George Croome 04Epsom District 34.49 275

Back to Top

Event 517: Female Age 11-12 100m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Hannah Torres 05Epsom District 1:13.79 429 34.35

Back to Top

Event 531D: Female Age 14 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
10 Pearle Griffiths 03Epsom District 4:42.99 598 33.22 1:09.50 1:45.02 2:21.79 2:56.90 3:33.44 4:08.42

Back to Top

Event 601D: Female Age 14 800m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
5 Pearle Griffiths 03Epsom District 9:41.85 588 33.57 1:09.71 1:45.90 2:22.44 2:58.65 3:34.92 4:11.31 4:48.50 5:24.29 6:01.38 6:38.09 7:15.08 7:51.70 8:29.01 9:05.75

Back to Top

Event 611B: Female Age 11-12 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
26 Katie Bunyard 05Epsom District 3:14.79 364 43.52 1:32.12 2:23.27

Event 612C: Male Age 13 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
27 George Croome 04Epsom District 2:57.37 248 35.01 1:20.16 2:07.53

Event 613D: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
18 Pearle Griffiths 03Epsom District 1:03.67 547

Back to Top

Back to Top

Event 702D: Female Age 14 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Pearle Griffiths 03Epsom District 2:14.56 592 31.13 1:04.96 1:40.14

Event 703C: Male Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
34 George Croome 04Epsom District 1:20.22 240 35.08

Event 704B: Female Age 11-12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
23 Katie Bunyard 05Epsom District 1:29.11 377 41.93

Event 706B: Female Age 11-12 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
10 Hannah Torres 05Epsom District 33.41 391
30 Bella Vaughan 06Epsom District 35.04 339

Event 706C: Female Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
14 Leila Flower 04Epsom District 32.49 425

Back to Top

Event 716: Female Age 14 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Pearle Griffiths 03Epsom District 2:14.89 588 32.00 1:06.69 1:40.67

Back to Top

Event 731B: Male Age 11-12 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
21 Louis Northcott 05Epsom District 5:16.91 335 34.70 1:15.48 2:36.65 2:27.35 3:57.61 3:48.82

Event 732B: Female Age 11-12 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
17 Hannah Torres 05Epsom District 6:00.02 414 36.09 1:18.95 2:06.62 2:56.06 3:46.31 4:39.26 5:19.91

Back to Top