Swim England South East 14/Under Swimming Championships 2017

Results for Abingdon Vale

Event 402C: Female Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lottie James 04Abingdon Vale 2:32.46 566 33.21 1:11.86 1:57.13

Back to Top

Event 411D: Male Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
24 Thomas Wilsher 03Abingdon Vale 2:52.05 402 38.35 1:22.56 2:06.65

Event 413B: Male Age 11-12 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
30 Jolyon Petty 06Abingdon Vale 1:09.55 307 33.22

Event 413C: Male Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
26 Sebastian Rawes 04Abingdon Vale 1:03.39 405 30.40

Event 414C: Female Age 13 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Lottie James 04Abingdon Vale 1:10.35 564 34.84

Event 414D: Female Age 14 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
32 Bluebell Clayton 03Abingdon Vale 1:16.12 445 37.18

Event 415C: Male Age 13 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
20 Sebastian Rawes 04Abingdon Vale 34.01 353

Event 416C: Female Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
17 Lottie James 04Abingdon Vale 30.26 482

Event 416D: Female Age 14 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Jana Cooper Marcos 03Abingdon Vale 28.63 569

Back to Top

Event 422: Female Age 13 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lottie James 04Abingdon Vale 2:29.80 597 32.99 1:10.19 1:55.15

Event 434: Female Age 13 100m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Lottie James 04Abingdon Vale 1:09.22 592 34.06

Event 441: Female Age 14 50m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Jana Cooper Marcos 03Abingdon Vale 28.56 574

Back to Top

Event 501C: Female Age 13 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Lottie James 04Abingdon Vale 2:32.80 535 35.71 1:14.14 1:54.28

Event 502C: Male Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
31 Sebastian Rawes 04Abingdon Vale 2:22.41 367 32.91 1:09.17 1:47.37

Event 503C: Female Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Lottie James 04Abingdon Vale 1:11.13 479 32.68

Event 503D: Female Age 14 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
30 Pia Forrestal 03Abingdon Vale 1:12.18 458 32.53

Event 504D: Male Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
29 Thomas Wilsher 03Abingdon Vale 1:20.55 372 38.30

Event 505C: Female Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
7 Lottie James 04Abingdon Vale 37.75 476
10 Theodora Wornham 04Abingdon Vale 38.37 454

Event 505D: Female Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Natalia Druett 03Abingdon Vale 36.74 517
18 Jana Cooper Marcos 03Abingdon Vale 37.95 469

Event 506C: Male Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
27 Sebastian Rawes 04Abingdon Vale 32.92 316

Back to Top

Event 512: Female Age 13 200m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Lottie James 04Abingdon Vale 2:33.94 523 35.71 1:14.14 1:54.28

Event 518: Female Age 13 100m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 Lottie James 04Abingdon Vale 1:12.05 461 33.03

Event 524: Female Age 13 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Lottie James 04Abingdon Vale 38.12 463

Event 525: Female Age 14 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Natalia Druett 03Abingdon Vale 36.71 518

Back to Top

Back to Top

Event 602C: Male Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
30 Sebastian Rawes 04Abingdon Vale 2:41.78 350 34.93 1:16.02 2:04.67

Back to Top

Event 611C: Female Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Lottie James 04Abingdon Vale 2:54.90 503 39.20 1:23.10 2:08.96
16 Theodora Wornham 04Abingdon Vale 3:03.80 434 1:27.04

Event 611D: Female Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Natalia Druett 03Abingdon Vale 2:49.10 557 37.55 1:20.45 2:04.71

Event 613D: Female Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
15 Jana Cooper Marcos 03Abingdon Vale 1:03.31 556 31.30

Event 614C: Male Age 13 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
19 Sebastian Rawes 04Abingdon Vale 1:12.77 364 34.89

Event 615C: Female Age 13 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Lottie James 04Abingdon Vale 32.50 577

Event 615D: Female Age 14 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
27 Jana Cooper Marcos 03Abingdon Vale 34.62 478

Event 616B: Male Age 11-12 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
13 Jolyon Petty 06Abingdon Vale 30.77 314

Event 616C: Male Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
14 Sebastian Rawes 04Abingdon Vale 28.85 381

Back to Top

Event 625: Female Age 13 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Lottie James 04Abingdon Vale 2:57.84 479 40.73 1:25.99 2:12.37

Event 626: Female Age 14 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Natalia Druett 03Abingdon Vale 2:49.73 551 38.10 1:21.25 2:05.22

Event 637: Female Age 13 50m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Lottie James 04Abingdon Vale 32.06 601

Back to Top

Event 701C: Male Age 13 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
17 Sebastian Rawes 04Abingdon Vale 2:35.87 370 35.62 1:15.60 1:56.79

Event 702C: Female Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Lottie James 04Abingdon Vale 2:20.14 524 32.13 1:44.38

Event 704C: Female Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
7 Lottie James 04Abingdon Vale 1:22.40 476 38.17
10 Theodora Wornham 04Abingdon Vale 1:23.09 465 39.55

Event 704D: Female Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Natalia Druett 03Abingdon Vale 1:18.75 546 37.18
27 Jana Cooper Marcos 03Abingdon Vale 1:24.42 443 39.54

Event 705D: Male Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
26 Thomas Wilsher 03Abingdon Vale 36.33 385

Event 706D: Female Age 14 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
21 Pia Forrestal 03Abingdon Vale 31.40 471
22 Jana Cooper Marcos 03Abingdon Vale 31.47 468

Back to Top

Event 721: Female Age 13 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
7 Lottie James 04Abingdon Vale 1:23.07 465 39.47

Event 722: Female Age 14 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
7 Natalia Druett 03Abingdon Vale 1:19.10 538 37.04

Back to Top

Event 732C: Female Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Lottie James 04Abingdon Vale 5:27.83 549 34.44 1:15.89 1:59.25 2:40.13 3:27.00 4:14.13 4:52.43

Back to Top