ASA South East Region Winter Championships

Results for Portsmouth Northsea

Event 101: Male Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 William Condron 95 Portsmouth Northsea 52.73 619 25.18
29 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 54.76 553 26.53
30 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 54.79 552 26.63
34 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 54.98 546 26.29
43 James Sanderson 93 Portsmouth Northsea 55.47 532 26.25
60 Adam Toy 96 Portsmouth Northsea 57.60 475 27.31

Event 101J: Male 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 54.76 553
18 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 54.79 552
19 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 54.98 546

Event 102: Female Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
38 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 2:13.26 581 30.13 1:04.14 1:38.86

Event 102J: Female 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
29 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 2:13.26 581

Event 103: Male Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 31.19 531
15 James Millar 98 Portsmouth Northsea 31.76 503
21 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 32.24 480

Event 103J: Male 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 31.19 531
5 James Millar 98 Portsmouth Northsea 31.76 503
9 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 32.24 480

Event 104: Female Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 1:14.43 598 34.97
19 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:16.39 553 36.30
27 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:17.40 532 36.25
29 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:18.03 519 36.73

Event 104J: Female 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 1:14.43 598
17 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:16.39 553
25 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:17.40 532
27 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:18.03 519

Event 105: Male Open 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 James Corrigan 96 Portsmouth Northsea 4:42.69 578 31.73 1:06.85 1:42.14 2:17.32 2:56.44 3:38.48 4:11.44
12 Luke Robins 99 Portsmouth Northsea 4:48.94 541 29.81 1:05.10 1:41.20 2:16.96 3:00.10 3:43.53 4:16.49
13 James Millar 98 Portsmouth Northsea 4:48.95 541 31.83 1:08.20 1:45.96 2:23.05 3:03.58 3:43.46 4:16.97
20 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 4:53.20 518 31.11 1:07.67 1:46.02 2:23.34 3:02.13 3:42.55 4:18.37

Event 105J: Male 400m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Luke Robins 99 Portsmouth Northsea 4:48.94 541
11 James Millar 98 Portsmouth Northsea 4:48.95 541
16 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 4:53.20 518

Event 106: Female Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:06.46 568 30.74
19 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:07.48 543 31.64
27 Megan Owen 97 Portsmouth Northsea 1:08.23 525 31.42
36 Jacqueline Knight 99 Portsmouth Northsea 1:08.79 513 32.22
39 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:09.12 505 32.00
65 Helen St John Mosse 97 Portsmouth Northsea 1:11.97 448 33.49
70 Hannah St John Mosse 00 Portsmouth Northsea 1:12.25 442 34.01
74 Ellie Fletcher 99 Portsmouth Northsea 1:12.94 430 33.21

Event 106J: Female 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:06.46 568
13 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:07.48 543
19 Megan Owen 97 Portsmouth Northsea 1:08.23 525
27 Jacqueline Knight 99 Portsmouth Northsea 1:08.79 513
30 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:09.12 505
52 Helen St John Mosse 97 Portsmouth Northsea 1:11.97 448
57 Hannah St John Mosse 00 Portsmouth Northsea 1:12.25 442
61 Ellie Fletcher 99 Portsmouth Northsea 1:12.94 430

Event 107: Male Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 James Corrigan 96 Portsmouth Northsea 1:00.39 532 30.11
18 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 1:00.92 518 29.07
39 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 1:03.37 461 30.87
42 Adam Toy 96 Portsmouth Northsea 1:03.52 457 30.64
47 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:04.03 447 30.89

Event 107J: Male 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 1:00.92 518
24 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 1:03.37 461
30 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:04.03 447

Event 108: Female Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Sarah Owen 90 Portsmouth Northsea 30.12 621
36 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 32.56 492
41 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 32.94 475
64 Ellie Fletcher 99 Portsmouth Northsea 34.16 426

Event 108J: Female 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
31 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 32.56 492
36 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 32.94 475
56 Ellie Fletcher 99 Portsmouth Northsea 34.16 426

Event 109: Male Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 William Condron 95 Portsmouth Northsea 59.91 608 27.07
9 James Sanderson 93 Portsmouth Northsea 1:02.49 536 28.55
12 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:02.83 527 29.13

Event 109J: Male 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:02.83 527

Event 131: Male Open 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Portsmouth Northsea Blue 3:36.73 26.19 54.51 1:20.82 1:49.85 2:15.96 2:43.75 3:08.69
Thomas Diaper-Fox
James Sanderson
Brandon Choi
William Condron
7 Portsmouth Northsea Red 3:45.11 27.06 55.37 1:22.53 1:53.36 2:19.80 2:48.37 3:15.24
James Corrigan
Luke Robins
Dan Smith
Adam Toy
8 Portsmouth Northsea White 3:47.51 26.62 55.94 1:23.08 1:53.16 2:19.13 2:50.42 3:17.47
Tom Gregson
Kieran Allsop
Nikita Udalov
Jack Keeler

Event 132: Female Open 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Portsmouth Northsea Blue 4:23.20 30.84 1:03.47 1:38.07 2:17.22 2:48.03 3:52.18 4:23.20
Sarah Owen
Elizabeth Hopkins
Sarah Hughes
Emma Trotman
9 Portsmouth Northsea Red 4:39.43 33.32 1:09.24 1:45.25 2:27.00 2:58.67 3:36.79 4:06.05
Kelly Small
Lauren Pedwell
Megan Owen
Stephany Porter

Event 201: Male Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 2:14.75 531 29.82 1:04.01 1:39.05
14 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 2:15.07 527 30.12 1:04.48 1:39.85
16 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 2:16.71 508 29.47 1:04.54 1:41.07
22 Aaron Lloyd 98 Portsmouth Northsea 2:22.16 452 30.42 1:06.55 1:43.98
27 Dominic Johnson 00 Portsmouth Northsea 2:28.59 396 31.36 1:07.85 1:47.26

Event 201J: Male 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 2:14.75 531
12 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 2:15.07 527
14 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 2:16.71 508
20 Aaron Lloyd 98 Portsmouth Northsea 2:22.16 452
25 Dominic Johnson 00 Portsmouth Northsea 2:28.59 396

Event 202: Female Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 2:21.29 686 31.04 1:07.87 1:48.46
7 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 2:24.56 640 31.87 1:08.75 1:51.21
12 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 2:26.11 620 30.89 1:08.49 1:51.85

Event 202J: Female 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 2:21.29 686
7 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 2:24.56 640
12 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 2:26.11 620

Event 204: Male Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 James Corrigan 96 Portsmouth Northsea 4:04.33 660 28.17 58.86 1:30.06 2:01.52 2:31.60 3:02.72 3:33.91
4 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 4:06.33 644 27.12 57.32 1:28.56 2:00.73 2:31.95 3:04.40 3:35.77
8 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 4:12.17 601 27.98 58.94 1:31.14 2:03.32 2:35.49 3:08.16 3:40.81
16 Luke Robins 99 Portsmouth Northsea 4:15.91 575 29.69 1:02.22 1:35.04 2:07.85 2:39.85 3:12.09 3:44.42
20 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 4:16.79 569 29.35 1:01.15 1:33.53 2:06.69 2:40.00 3:13.47 3:46.40

Event 204J: Male 400m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 4:06.33 644
5 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 4:12.17 601
12 Luke Robins 99 Portsmouth Northsea 4:15.91 575
15 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 4:16.79 569

Event 205: Female Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 27.71 591
25 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 28.04 570
30 Megan Owen 97 Portsmouth Northsea 28.12 565
46 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 28.51 542

Event 205J: Female 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
13 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 27.71 591
20 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 28.04 570
25 Megan Owen 97 Portsmouth Northsea 28.12 565
38 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 28.51 542

Event 206: Male Open 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 2:22.65 605 31.88 1:07.49 1:44.61

Event 206J: Male 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 2:22.65 605

Event 208: Male Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 William Condron 95 Portsmouth Northsea 25.67 612
20 James Sanderson 93 Portsmouth Northsea 27.41 503
22 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 27.57 494
36 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 28.68 439

Event 208J: Male 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 27.57 494
15 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 28.68 439

Event 301: Female Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
11 Sarah Owen 90 Portsmouth Northsea 58.84 652 28.00
21 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:00.21 608 28.94
33 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 1:01.01 584 29.02

Event 301J: Female 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:00.21 608
27 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 1:01.01 584

Event 302: Male Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 1:56.85 615 26.65 56.84 1:27.20
12 James Corrigan 96 Portsmouth Northsea 1:57.01 612 28.03 58.32 1:27.53
20 William Condron 95 Portsmouth Northsea 1:58.67 587 25.90 55.01 1:26.60
21 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 1:58.80 585 28.04 58.46 1:29.03
24 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 1:59.25 579 27.86 58.62 1:29.55
35 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 2:01.17 552 27.24 57.52 1:29.65
37 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 2:02.06 540 27.81 58.55 1:29.70

Event 302J: Male 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 1:56.85 615
13 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 1:58.80 585
16 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 1:59.25 579
26 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 2:01.17 552
27 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 2:02.06 540

Event 303: Female Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 34.87 563
27 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 36.05 510
29 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 36.14 506

Event 303J: Female 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 34.87 563
23 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 36.05 510
24 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 36.14 506

Event 304: Male Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 1:06.92 574 31.48
11 James Millar 98 Portsmouth Northsea 1:08.33 539 32.16
25 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 1:12.16 458 33.32

Event 304J: Male 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 1:06.92 574
5 James Millar 98 Portsmouth Northsea 1:08.33 539
15 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 1:12.16 458

Event 305: Female Open 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 4:53.19 706 31.66 1:08.04 1:46.11 2:22.36 3:04.04 3:46.06 4:20.90

Event 305J: Female 400m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 4:53.19 706

Event 306: Male Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 William Condron 95 Portsmouth Northsea 58.76 562 27.51
14 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 59.89 530 27.86
24 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 1:00.70 509 28.25
33 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:01.62 487 28.57
35 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 1:02.19 474 28.99
48 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 1:04.03 434 29.66

Event 306J: Male 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 59.89 530
13 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 1:00.70 509
18 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:01.62 487
19 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 1:02.19 474
30 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 1:04.03 434

Event 307: Female Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Sarah Owen 90 Portsmouth Northsea 1:05.08 611 31.18
37 Megan Owen 97 Portsmouth Northsea 1:09.72 497 33.47
42 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 1:10.25 486 33.81

Event 307J: Female 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
32 Megan Owen 97 Portsmouth Northsea 1:09.72 497
37 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 1:10.25 486

Event 308: Male Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 28.40 505
21 James Corrigan 96 Portsmouth Northsea 28.76 486
42 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 29.89 433
48 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 30.18 420

Event 308J: Male 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 28.40 505
28 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 29.89 433
32 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 30.18 420

Event 309: Female Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:07.44 628 30.90
10 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:08.95 587 31.68
14 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:09.56 572 32.59

Event 309J: Female 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:07.44 628
7 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:08.95 587
11 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:09.56 572

Event 331: Male Open 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
5 Portsmouth Northsea Blue 3:58.25 29.61 1:00.30 1:31.60 2:07.12 2:33.18 3:04.35 3:30.31
James Corrigan
Kieran Allsop
William Condron
Brandon Choi
8 Portsmouth Northsea Red 4:06.39 29.50 1:01.46 1:32.95 2:09.84 2:38.65 3:11.91 3:37.68
Jack Keeler
James Millar
Tom Gregson
Thomas Diaper-Fox

Event 332: Female Open 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Portsmouth Northsea Blue 3:59.50 27.91 58.33 1:27.10 1:59.64 2:28.08 2:59.89 3:28.65
Sarah Owen
Stephany Porter
Lauren Pedwell
Emma Trotman
6 Portsmouth Northsea Red 4:03.00 29.16 1:01.01 1:30.91 2:02.86 2:31.64 3:03.00 3:31.35
Elizabeth Hopkins
Jacqueline Knight
Sarah Hughes
Megan Owen

Event 401: Female Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 2:22.38 610 32.13 1:08.67 1:46.21
9 Jacqueline Knight 99 Portsmouth Northsea 2:27.31 551 32.82 1:09.91 1:48.29
15 Helen St John Mosse 97 Portsmouth Northsea 2:31.61 506 33.91 1:11.64 1:51.26
19 Hannah St John Mosse 00 Portsmouth Northsea 2:34.47 478 35.09 1:13.04 1:53.47
30 Bethany Stone 00 Portsmouth Northsea 2:40.67 425 34.84 1:15.25 1:57.83

Event 401J: Female 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 2:22.38 610
6 Jacqueline Knight 99 Portsmouth Northsea 2:27.31 551
11 Helen St John Mosse 97 Portsmouth Northsea 2:31.61 506
15 Hannah St John Mosse 00 Portsmouth Northsea 2:34.47 478
25 Bethany Stone 00 Portsmouth Northsea 2:40.67 425

Event 402: Male Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 James Corrigan 96 Portsmouth Northsea 2:12.10 579 31.01 1:04.14 1:41.74
14 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 2:13.95 555 29.93 1:03.08 1:42.09
16 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 2:14.60 547 29.92 1:04.74 1:42.04
19 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 2:15.11 541 29.41 1:02.88 1:44.27
28 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 2:20.21 484 30.02 1:06.02 1:48.18
30 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 2:20.43 482 28.41 1:02.32 1:46.03

Event 402J: Male 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 2:13.95 555
11 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 2:14.60 547
14 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 2:15.11 541
21 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 2:20.21 484
23 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 2:20.43 482

Event 404: Female Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
17 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 4:34.57 626 31.14 1:04.97 1:39.36 2:14.11 2:49.26 3:24.34 3:59.84

Event 404J: Female 400m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 4:34.57 626

Event 405: Male Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 24.95 539

Event 405J: Male 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 24.95 539

Event 406: Female Open 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 2:38.46 612 37.01 1:16.84 1:58.33
20 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 2:46.42 529 37.14 1:18.95 2:02.26
27 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 2:48.79 507 37.66 1:20.37 2:04.13

Event 406J: Female 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
5 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 2:38.46 612
18 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 2:46.42 529
24 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 2:48.79 507

Event 407: Male Open 1500m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
1 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 16:06.50 680 27.63 59.24 1:30.76 2:02.98 2:35.12 3:07.28 3:39.91 4:12.35 4:44.52 5:16.60 5:48.97 6:21.05 6:53.58 7:26.14 7:58.36 8:30.74 9:02.87 9:35.58 10:07.96 10:40.24 11:12.71 11:45.83 12:18.38 12:51.09 13:24.09 13:56.91 14:29.29 15:02.12 15:34.24

Event 407J: Male 1500m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 16:06.50 680

Event 408: Female Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
16 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 30.55 508
29 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 31.27 474
56 Helen St John Mosse 97 Portsmouth Northsea 32.56 420
57 Hannah St John Mosse 00 Portsmouth Northsea 32.65 416
63 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 32.92 406

Event 408J: Female 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 30.55 508
22 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 31.27 474
47 Helen St John Mosse 97 Portsmouth Northsea 32.56 420
48 Hannah St John Mosse 00 Portsmouth Northsea 32.65 416
52 Stephany Porter 98 Portsmouth Northsea 32.92 406

Event 409: Male Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 James Corrigan 96 Portsmouth Northsea 2:07.76 573 30.61 1:03.16 1:35.41
13 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 2:11.50 525 30.66 1:03.76 1:38.15
26 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 2:15.70 478 31.15 1:05.01 1:40.34
36 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 2:18.84 446 32.75 1:07.66 1:43.63

Event 409J: Male 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 2:11.50 525
16 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 2:15.70 478
26 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 2:18.84 446