ASA South East Region Winter Championships

Results for Havant and Waterlooville

Event 101: Male Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
27 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 54.61 557 26.49
44 James Faull 97 Havant and Waterlooville 55.55 529 26.52
48 Rory Huggins 99 Havant and Waterlooville 55.95 518 27.18
50 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 55.99 517 26.81

Event 101J: Male 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 54.61 557
21 James Faull 97 Havant and Waterlooville 55.55 529
23 Rory Huggins 99 Havant and Waterlooville 55.95 518
25 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 55.99 517

Event 102: Female Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:09.81 628 29.43 1:02.09 1:36.07
31 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 2:12.29 593 31.08 1:04.94 1:38.93

Event 102J: Female 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
14 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:09.81 628
23 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 2:12.29 593

Event 103: Male Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
40 Oliver Odell 96 Havant and Waterlooville 33.53 427

Event 105: Male Open 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
5 Oliver Jermy 97 Havant and Waterlooville 4:39.69 597 28.77 1:02.20 1:36.89 2:11.06 2:52.09 3:35.70 4:08.60
17 Owen Davies 99 Havant and Waterlooville 4:51.45 528 32.03 1:08.51 1:44.74 2:20.19 3:03.27 3:46.48 4:19.39

Event 105J: Male 400m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Oliver Jermy 97 Havant and Waterlooville 4:39.69 597
13 Owen Davies 99 Havant and Waterlooville 4:51.45 528

Event 107: Male Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
31 Owen Davies 99 Havant and Waterlooville 1:02.75 474 30.53
35 James Faull 97 Havant and Waterlooville 1:03.10 467 31.11

Event 107J: Male 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Owen Davies 99 Havant and Waterlooville 1:02.75 474
20 James Faull 97 Havant and Waterlooville 1:03.10 467

Event 108: Female Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
25 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 32.04 516
27 Emily Gaizley 98 Havant and Waterlooville 32.08 514

Event 108J: Female 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 32.04 516
23 Emily Gaizley 98 Havant and Waterlooville 32.08 514

Event 109: Male Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
19 James Faull 97 Havant and Waterlooville 1:04.89 479 30.60

Event 109J: Male 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 James Faull 97 Havant and Waterlooville 1:04.89 479

Event 201: Male Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
31 Daniel Prosser 98 Havant and Waterlooville 2:34.57 352 33.03 1:12.18 1:53.16

Event 201J: Male 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
29 Daniel Prosser 98 Havant and Waterlooville 2:34.57 352

Event 202: Female Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:25.74 625 32.37 1:08.14 1:53.78

Event 202J: Female 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:25.74 625

Event 204: Male Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
9 Rory Huggins 99 Havant and Waterlooville 4:12.44 599 28.68 1:00.40 1:32.39 2:04.82 2:37.24 3:09.55 3:41.97
12 James Faull 97 Havant and Waterlooville 4:13.82 589 28.59 1:00.56 1:33.39 2:06.51 2:38.73 3:10.89 3:43.76

Event 204J: Male 400m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Rory Huggins 99 Havant and Waterlooville 4:12.44 599
8 James Faull 97 Havant and Waterlooville 4:13.82 589

Event 205: Female Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
42 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 28.46 545

Event 205J: Female 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
35 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 28.46 545

Event 208: Male Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
24 Ben Lyon 96 Havant and Waterlooville 28.03 470

Event 209: Female Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:22.62 596 33.27 1:09.47 1:46.32
20 Emily Gaizley 98 Havant and Waterlooville 2:25.04 567 34.05 1:11.16 1:48.56

Event 209J: Female 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:22.62 596
16 Emily Gaizley 98 Havant and Waterlooville 2:25.04 567

Event 301: Female Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
32 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 1:00.95 586 29.35
38 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 1:01.16 580 30.01

Event 301J: Female 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
26 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 1:00.95 586
31 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 1:01.16 580

Event 302: Male Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 1:56.39 622 26.89 56.16 1:26.35
22 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 1:59.00 582 27.56 57.31 1:28.28
26 Rory Huggins 99 Havant and Waterlooville 1:59.56 574 27.70 57.98 1:29.20
28 James Faull 97 Havant and Waterlooville 1:59.88 570 27.32 57.71 1:29.10
46 Oliver Odell 96 Havant and Waterlooville 2:05.14 501 28.36 59.67 1:32.51

Event 302J: Male 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
5 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 1:56.39 622
14 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 1:59.00 582
18 Rory Huggins 99 Havant and Waterlooville 1:59.56 574
20 James Faull 97 Havant and Waterlooville 1:59.88 570

Event 303: Female Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Emily Gaizley 98 Havant and Waterlooville 35.21 547

Event 303J: Female 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
13 Emily Gaizley 98 Havant and Waterlooville 35.21 547

Event 306: Male Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
37 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 1:02.67 463 29.24

Event 306J: Male 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
21 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 1:02.67 463

Event 307: Female Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 1:07.62 545 32.90

Event 307J: Female 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 1:07.62 545

Event 308: Male Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
30 James Faull 97 Havant and Waterlooville 29.28 460
47 Ben Lyon 96 Havant and Waterlooville 30.14 422

Event 308J: Male 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
19 James Faull 97 Havant and Waterlooville 29.28 460

Event 309: Female Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
36 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 1:12.13 513 32.53

Event 309J: Female 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
28 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 1:12.13 513

Event 402: Male Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Oliver Jermy 97 Havant and Waterlooville 2:07.09 650 27.72 59.50 1:38.43
11 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 2:12.78 570 29.38 1:03.38 1:42.43
23 Owen Davies 99 Havant and Waterlooville 2:17.00 519 30.55 1:03.07 1:45.50
26 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 2:17.28 516 29.31 1:05.02 1:45.85
29 James Faull 97 Havant and Waterlooville 2:20.23 484 32.12 1:07.01 1:48.75

Event 402J: Male 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Oliver Jermy 97 Havant and Waterlooville 2:07.09 650
6 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 2:12.78 570
16 Owen Davies 99 Havant and Waterlooville 2:17.00 519
19 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 2:17.28 516
22 James Faull 97 Havant and Waterlooville 2:20.23 484

Event 404: Female Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 4:26.03 689 30.71 1:04.17 1:37.80 2:11.87 2:45.92 3:19.68 3:54.01
14 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 4:31.48 648 31.45 1:05.34 1:39.91 2:15.06 2:48.91 3:22.97 3:57.02

Event 404J: Female 400m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 4:26.03 689
12 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 4:31.48 648

Event 405: Male Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
33 James Faull 97 Havant and Waterlooville 25.51 504
36 Ben Lyon 96 Havant and Waterlooville 25.61 498

Event 405J: Male 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 James Faull 97 Havant and Waterlooville 25.51 504

Event 408: Female Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
34 Emily Gaizley 98 Havant and Waterlooville 31.40 468
35 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 31.42 467

Event 408J: Female 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
27 Emily Gaizley 98 Havant and Waterlooville 31.40 468
28 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 31.42 467

Event 409: Male Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
14 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 2:11.58 524 31.34 1:04.71 1:38.39
18 Owen Davies 99 Havant and Waterlooville 2:13.30 504 30.82 1:04.42 1:39.37

Event 409J: Male 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 2:11.58 524
9 Owen Davies 99 Havant and Waterlooville 2:13.30 504