ASA South East Region Winter Championships

Results for Crawley

Event 101: Male Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
47 Jonathon Wileman 96 Crawley 55.83 522 27.00

Event 102: Female Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
40 Isobel Davis 96 Crawley 2:13.34 580 30.95 1:04.15 1:38.65

Event 103: Male Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
47 Jonathon Wileman 96 Crawley 34.36 397

Event 104: Female Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Federica Williamson 97 Crawley 1:10.43 706 33.34
20 Emma Eades 98 Crawley 1:16.41 553 35.62
30 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 1:18.24 515 36.86
32 Natalie Dobson 94 Crawley 1:18.28 514 36.25
48 Isabella Rose Berlin 01 Crawley 1:21.10 462 37.85

Event 104J: Female 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Federica Williamson 97 Crawley 1:10.43 706
18 Emma Eades 98 Crawley 1:16.41 553
28 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 1:18.24 515
42 Isabella Rose Berlin 01 Crawley 1:21.10 462

Event 106: Female Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Federica Williamson 97 Crawley 1:07.26 548 31.17
35 Daisy Marchant 96 Crawley 1:08.75 513 31.62
66 Bethany Collins 99 Crawley 1:12.02 447 32.25
75 Natalie Dobson 94 Crawley 1:13.24 425 33.22

Event 106J: Female 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Federica Williamson 97 Crawley 1:07.26 548
53 Bethany Collins 99 Crawley 1:12.02 447

Event 107: Male Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
23 Jonathon Wileman 96 Crawley 1:01.91 494 29.89

Event 108: Female Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
23 Isobel Davis 96 Crawley 32.02 517
38 Grace Marchant 99 Crawley 32.80 481
50 Daisy Marchant 96 Crawley 33.16 466
61 Bethany Collins 99 Crawley 33.91 435
65 Emma Eades 98 Crawley 34.41 417

Event 108J: Female 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
34 Grace Marchant 99 Crawley 32.80 481
54 Bethany Collins 99 Crawley 33.91 435
57 Emma Eades 98 Crawley 34.41 417

Event 202: Female Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Federica Williamson 97 Crawley 2:26.53 615 31.34 1:10.05 1:51.96
35 Emma Eades 98 Crawley 2:32.14 549 33.67 1:14.27 1:56.42

Event 202J: Female 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Federica Williamson 97 Crawley 2:26.53 615
32 Emma Eades 98 Crawley 2:32.14 549

Event 205: Female Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
32 Federica Williamson 97 Crawley 28.17 562
42 Daisy Marchant 96 Crawley 28.46 545
49 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 28.61 537

Event 205J: Female 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
27 Federica Williamson 97 Crawley 28.17 562
41 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 28.61 537

Event 207: Female Open 800m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
14 Emma Eades 98 Crawley 9:28.12 620 32.48 1:07.83 1:43.31 2:19.17 2:54.65 3:30.47 4:06.14 4:42.05 5:17.32 5:52.83 6:28.73 7:04.97 7:40.96 8:17.36 8:53.44

Event 207J: Female 800m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Emma Eades 98 Crawley 9:28.12 620

Event 209: Female Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
17 Isobel Davis 96 Crawley 2:24.22 576 33.30 1:09.73 1:47.48

Event 301: Female Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
30 Daisy Marchant 96 Crawley 1:00.90 588 29.38
65 Emma Eades 98 Crawley 1:03.36 522 30.15

Event 301J: Female 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
56 Emma Eades 98 Crawley 1:03.36 522

Event 302: Male Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
43 Jonathon Wileman 96 Crawley 2:02.98 528 27.57 57.95 1:30.11

Event 303: Female Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Federica Williamson 97 Crawley 32.72 682
15 Natalie Dobson 94 Crawley 35.21 547
23 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 35.67 526
48 Isabella Rose Berlin 01 Crawley 37.79 443
62 Rebecca Eades 96 Crawley 39.17 397

Event 303J: Female 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Federica Williamson 97 Crawley 32.72 682
20 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 35.67 526
37 Isabella Rose Berlin 01 Crawley 37.79 443

Event 305: Female Open 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
13 Emma Eades 98 Crawley 5:15.05 569 34.36 1:13.61 1:55.55 2:36.68 3:20.09 4:05.12 4:41.38

Event 305J: Female 400m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Emma Eades 98 Crawley 5:15.05 569

Event 307: Female Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
23 Isobel Davis 96 Crawley 1:07.83 540 32.94

Event 308: Male Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
36 Jonathon Wileman 96 Crawley 29.53 449
51 Martin Schofeild 99 Crawley 30.37 413

Event 308J: Male 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
34 Martin Schofeild 99 Crawley 30.37 413

Event 309: Female Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 Natalie Dobson 94 Crawley 1:10.83 542 33.40
23 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 1:10.84 541 32.65
28 Emma Eades 98 Crawley 1:11.52 526 34.14
Federica Williamson 97 Crawley DQ:Breast: Not on breast at turn when leaving the

Event 309J: Female 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 1:10.84 541
21 Emma Eades 98 Crawley 1:11.52 526

Event 401: Female Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
26 Jade Hand 00 Crawley 2:38.29 444 35.66 1:15.77 1:57.06

Event 401J: Female 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
21 Jade Hand 00 Crawley 2:38.29 444

Event 404: Female Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
Isobel Davis 96 Crawley DQ:Did not finish

Event 406: Female Open 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Federica Williamson 97 Crawley 2:34.96 655 34.19 1:14.23 1:54.51
18 Emma Eades 98 Crawley 2:45.18 541 37.55 1:19.98 2:03.02
26 Natalie Dobson 94 Crawley 2:48.52 509 38.15 1:21.20 2:04.79
40 Isabella Rose Berlin 01 Crawley 2:54.18 461 38.24 1:23.11 2:08.80
45 Rebecca Eades 96 Crawley 3:02.82 399 40.89 1:26.86 2:14.13

Event 406J: Female 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Federica Williamson 97 Crawley 2:34.96 655
16 Emma Eades 98 Crawley 2:45.18 541
35 Isabella Rose Berlin 01 Crawley 2:54.18 461

Event 408: Female Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 30.67 502
32 Bethany Collins 99 Crawley 31.36 470
58 Isobel Davis 96 Crawley 32.69 415

Event 408J: Female 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 30.67 502
25 Bethany Collins 99 Crawley 31.36 470

Event 409: Male Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Jonathon Wileman 96 Crawley 2:12.41 515 30.75 1:04.45 1:38.49